PublishPress Revisions Free 3.8.0-rc4 - en to sv-SE translation catalogue (556 entries)

en:  (Post Author: %s)
sv-SE:  (Inlägg Författare: %s)

en: %1$s (Autosave)
sv-SE: %1$s (Autospara)

en: %1$s (Current)
sv-SE: %1$s (nuvarande)

en: %1$s <span>(Publish date: %2$s)</span>
sv-SE: %1$s <span>(Publiceringsdatum: %2$s)</span>

en: %1$s <span>(Requested publication: %2$s)</span>
sv-SE: %1$s <span>(Begärd publicering: %2$s)</span>

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
sv-SE: %1$s frågor i %2$s sekunder. %3$s MB använt.

en: %1$s submitted changes to the %2$s "%3$s". You can review the changes for possible publication:
sv-SE: %1$s skickade ändringar till %2$s "%3$s". Du kan granska ändringarna för eventuell publicering:

en: %1$s updated a %2$s of the %3$s "%4$s".
sv-SE: %1$s uppdaterade en %2$s av %3$s "%4$s".

en: %s and %s are both disabled. See Revisions > Settings.
sv-SE: %s och %s är båda inaktiverade. Se Revisioner > Inställningar.

en: %s capability
sv-SE: %s kapabilitet

en: %s hour ago
sv-SE: %s timme sedan

en: %s hours ago
sv-SE: %s timmar sedan

en: %s minute ago
sv-SE: %s minut sedan

en: %s minutes ago
sv-SE: %s minuter sedan

en: %s revision approved. | %s revisions approved.
sv-SE[0]: %s revision godkänd.
sv-SE[1]: %s revisioner godkända.

en: %s revision declined. | %s revisions declined.
sv-SE[0]: %s revision avböjd.
sv-SE[1]: %s revisioner avböjda.

en: %s revision published. | %s revisions published.
sv-SE[0]: %s revision publicerad.
sv-SE[1]: %s revisioner publicerade.

en: %s revision submitted. | %s revisions submitted.
sv-SE[0]: %s revision inskickad.
sv-SE[1]: %s revisioner inskickade.

en: %s revision unscheduled. | %s revisions unscheduled.
sv-SE[0]: %s revision oschemalagd.
sv-SE[1]: %s revisioner oschemalagda.

en: %s%s Revision Edit | %s%s Revision Edits
sv-SE[0]: %s%s Revision Redigera
sv-SE[1]: %s%s Revision Redigeringar

en: %s%s from now
sv-SE: %s%s från nu

en: %sCompare%s%sView Published Post%s
sv-SE: %sJämför%s%sVisa publicerad post%s

en: %sManage%s
sv-SE: %sHantera%s

en: %sMy Copies & Changes%s(%s) | %sMy Copies & Changes%s(%s)
sv-SE[0]: %sMina kopior & ändringar%s(%s)
sv-SE[1]: %sMina kopior & ändringar%s(%s)

en: %sMy Revisions%s(%s) | %sMy Revisions%s(%s)
sv-SE[0]: %sMina revisioner%s(%s)
sv-SE[1]: %sMina revisioner%s(%s)

en: %sRevisions to My Posts%s(%s)</span> | %sRevisions to My Posts%s(%s)
sv-SE[0]: %sRevisioner till mina inlägg%s(%s)</span>
sv-SE[1]: %sRevisioner till mina inlägg%s(%s)

en: %sView Published Post%s
sv-SE: %sVisa publicerad post%s

en: (on approval)
sv-SE: (vid godkännande)

en: (unlimited)
sv-SE: (obegränsad)

en: <strong>Note:</strong> For visual display of revisions, add the following code to foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;
sv-SE: <strong>Obs:</strong> För visuell visning av revisioner, lägg till följande kod i foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
sv-SE: <strong>Denna plugin kan tas bort.</strong>

en: A revision to the %1$s "%2$s" has been approved.
sv-SE: En revision till %1$s "%2$s" har blivit godkänd.

en: A scheduled revision to your %1$s "%2$s" has been published.
sv-SE: En schemalagd revision till din %1$s "%2$s" har blivit publicerad.

en: About
sv-SE: Om

en: About PublishPress Revisions
sv-SE: Om PublishPress Revisions

en: Action
sv-SE: Åtgärd

en: Active Plugin
sv-SE: Aktiv plugin

en: Active Plugin Integration
sv-SE: Aktiv pluginintegration

en: Add database index to posts table for Revision queries
sv-SE: Lägg till databasindex i inläggstabellen för revisionsfrågor

en: Adjust preview links to use "rv_preview" argument instead of "preview". Experiment to see which works best with your theme.
sv-SE: Justera förhandsgranskningslänkar för att använda "rv_preview"-argumentet istället för "preview". Experimentera för att se vilket som fungerar bäst med ditt tema.

en: Admin
sv-SE: admin

en: All
sv-SE: Alla

en: All %s
sv-SE: Alla %s

en: All Approvers
sv-SE: Alla godkännare

en: All Authors
sv-SE: Alla författare

en: All Post Types
sv-SE: Alla inläggstyper

en: All Posts
sv-SE: Alla inlägg

en: All Publish Dates
sv-SE: Alla publiceringsdatum

en: All Revision Authors
sv-SE: Alla revideringsförfattare

en: All Revision Dates
sv-SE: Alla revideringsdatum

en: All Revision Statuses
sv-SE: Alla revisionsstatusar

en: All settings in this form (including those on unselected tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
sv-SE: Alla inställningar i det här formuläret (inklusive de på ej markerade flikar) kommer att återställas till STANDARD. Är du säker?

en: All settings on this tab are assigned network-wide.
sv-SE: Alla inställningar på denna flik är tilldelade nätverksomfattande.

en: Allow Past Revisions to be deleted
sv-SE: Tillåt tidigare revisioner att raderas

en: Allow custom fields (post meta) to be revisioned
sv-SE: Tillåt anpassade fält (inläggsmeta) att bli reviderade

en: Allow the Author field to be modified by Revision
sv-SE: Tillåt att fältet Författare kan ändras av revision

en: Also notify on Revision Update
sv-SE: Även meddela om revisionsuppdatering

en: Always
sv-SE: Alltid

en: Apply API actions to mimic Post Update
sv-SE: Tillämpa API-åtgärder för att efterlikna inläggsuppdatering

en: Apply Post Permissions to Revisions
sv-SE: Tillämpa inläggsbehörigheter på revisioner

en: Apply this maintenance operation if Has Revision labels on Posts / Pages screens mismatch the New Revisions listing.
sv-SE: Tillämpa denna underhållsåtgärd om Has Revision etiketter på Inlägg / Sidor skärmar inte matchar listan för Nya Revisioner.

en: Approve
sv-SE: Godkänn

en: Approve Button on Compare screen
sv-SE: Godkänn knapp på Jämför-skärmen

en: Approve Changes
sv-SE: Godkänn Ändringar

en: Approve Revision
sv-SE: Godkänn revision

en: Approve and Publish
sv-SE: Godkänna och Publicera

en: Approve and Schedule
sv-SE: Godkänna och Schemalägga

en: Approved By
sv-SE: Godkänd av

en: Approved by: %s
sv-SE: Godkänd av: %s

en: Approving Changes...
sv-SE: Godkänner Ändringar...

en: Assign capabilities to roles
sv-SE: Tilldela kapabiliteter till roller

en: Assign capability to roles
sv-SE: Tilldela kapabiliteter till roller

en: Asynchronous Publishing
sv-SE: Asynkron publicering

en: Author
sv-SE: Författare

[ctx: Author Name]
en: by %s
sv-SE: av %s

en: Auto-submit revisions
sv-SE: Automatiskt skicka in revisioner

en: Auto-submit revisions created by a user with publishing capability
sv-SE: Automatiskt skicka in revisioner skapade av en användare med publiceringskapabilitet

en: Auto-submit revisions if the user can directly edit the main post.
sv-SE: Auto-skicka revisioner om användaren kan redigera huvudinlägget direkt.

en: Beaver Builder Settings
sv-SE: Beaver Builder Inställningar

en: Broadest compat including Elementor, Divi, Beaver Builder
sv-SE: Bredast kompatibilitet inklusive Elementor, Divi, Beaver Builder

en: By default
sv-SE: Som standard

en: Bypass the above restrictions for others' revisions to logged in user's own posts.
sv-SE: Överskrid ovanstående begränsningar för andras revisioner till den inloggade användarens egna inlägg.

en: Can access New Revisions.
sv-SE: Kan få tillgång till nya revideringar.

en: Can edit Revisions from other users.
sv-SE: Kan redigera revideringar från andra användare.

en: Can edit draft Posts from other users.
sv-SE: Kan redigera utkast till inlägg från andra användare.

en: Can manage Unsubmitted Revisions.
sv-SE: Kan hantera ej inlämnade revideringar.

en: Can see New Revisions from other users.
sv-SE: Kan se nya revideringar från andra användare.

en: Caption the button as either "Approve and Publish" or "Approve and Schedule."
sv-SE: Beteckna knappen som antingen "Godkänn och publicera" eller "Godkänn och schemalägg."

en: Change Request
sv-SE: Ändringsbegäran

en: Change Request submission require role capability
sv-SE: Ändringsbegäran inlämning kräver rollkapabilitet

en: Change Requests
sv-SE: Ändringsförfrågningar

en: Change Requests <span class="count">(%d)</span> | Change Requests <span class="count">(%d)</span>
sv-SE[0]: Ändringsförfrågningar <span class="count">(%d)</span>
sv-SE[1]: Ändringsförfrågningar <span class="count">(%d)</span>

en: Changes Submitted
sv-SE: Ändringar inskickade

en: Changes are Scheduled.
sv-SE: Ändringar är schemalagda.

en: Clear cache on revision creation
sv-SE: Rensa cache vid skapande av revision

en: Comment Status
sv-SE: Kommentarstatus

en: Compare %s of "%s"
sv-SE: Jämför %s av "%s"

en: Compare Changes
sv-SE: Jämför ändringar

en: Compare Changes in %s
sv-SE: Jämför ändringar i %s

en: Compare Past Revisions
sv-SE: Jämför tidigare versioner

en: Compare Past Revisions ordering:
sv-SE: Jämför tidigare revisionsordning:

en: Compare revisions to Yoast SEO fields
sv-SE: Jämför revisioner med Yoast SEO-fält

en: Compare this revision to published copy, or to other revisions
sv-SE: Jämför denna revision med publicerad kopia, eller med andra revisioner

en: Compatibility Mode
sv-SE: Kompatibilitetsläge

en: Compatibility for Yoast SEO + Elementor
sv-SE: Kompatibilitet för Yoast SEO + Elementor

en: Compatibility with ACF custom fields.
sv-SE: Kompatibilitet med ACF custom fields.

en: Compatibility with Nitro Pack cache.
sv-SE: Kompatibilitet med Nitro Pack-cache.

en: Compatibility with Pods custom fields.
sv-SE: Kompatibilitet med Pods anpassade fält.

en: Compatibility with Polylang translation.
sv-SE: Kompatibilitet med Polylang-översättning.

en: Compatible with Product Variations
sv-SE: Kompatibel med produktvariationer

en: Configure for any post type and role to match your editing workflow.
sv-SE: Konfigurera för vilken post type och roll som helst för att matcha ditt redigeringsarbetsflöde.

en: Contact
sv-SE: Kontakt

en: Contact the PublishPress team
sv-SE: Kontakta PublishPress-teamet

en: Control New Revisions access with the %s.
sv-SE: Kontrollera åtkomst till nya revisioner med %s.

en: Control New Revisions access with the manage_revision_queue capability.
sv-SE: Kontrollera åtkomst till nya revisioner med kapabiliteten manage_revision_queue.

en: Control access to statuses per-role
sv-SE: Kontrollera åtkomst till statusar per roll

en: Copy
sv-SE: Kopiera

en: Copy content to the clipboard.
sv-SE: Kopiera innehållet till urklipp.

en: Copy revision comments to published post
sv-SE: Kopiera revisionskommentarer till publicerat inlägg

en: Copy the above content to the clipboard.
sv-SE: Kopiera ovanstående innehåll till urklipp.

en: Correct field display on Compare screen
sv-SE: Korrekt visning av fält på Jämför-skärmen

en: Could not insert revision into the database
sv-SE: Det gick inte att infoga revisionen i databasen

en: Create Revision
sv-SE: Skapa revision

en: Create Revision button in editor opens new tab
sv-SE: Skapa revisionsknappen i redigeraren öppnar ny flik

en: Create Revision capabilities
sv-SE: Skapa revisionskapabiliteter

en: Create Working Copy
sv-SE: Skapa Arbetskopian

en: Creating Revision...
sv-SE: Skapar revision...

en: Creating Working Copy...
sv-SE: Skapar Arbetskopian...

en: Current Time
sv-SE: Aktuell tid

en: Customize notification content and recipients for each notification type.
sv-SE: Anpassa innehåll och mottagare för varje notifieringstyp.

en: Customize notification message and subject
sv-SE: Anpassa meddelande och ämne för notifiering

en: Decline
sv-SE: Neka

en: Default labels are "Not Submitted for Approval", "Submitted for Approval", "Scheduled Revision"
sv-SE: Standardetiketter är "Ej inlämnad för godkännande", "Inlämnad för godkännande", "Schemalagd revidering"

en: Define your own statuses before or after Revision Submitted
sv-SE: Definiera dina egna statusar före eller efter Revidering Inlämnad

en: Delete
sv-SE: Ta bort

en: Delete Past Revision
sv-SE: Ta bort tidigare revidering

en: Delete Revision
sv-SE: Ta bort revision

en: Delete settings and Revisions if plugin is deleted
sv-SE: Ta bort inställningar och revisioner om pluginen tas bort

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
sv-SE: Detaljerad dokumentation finns också tillgänglig på pluginens webbplats.

en: Direct Edit
sv-SE: Direkt redigering

en: Disable Rank Math SEO panel for Revision edit
sv-SE: Inaktivera Rank Math SEO-panelen för revisionsredigering

en: Discard Revision
sv-SE: Kasta revision

en: Display Hints
sv-SE: Visa tips

en: Display custom field changes
sv-SE: Visa ändringar i custom field

en: Documentation
sv-SE: Dokumentation

en: Edit
sv-SE: Redigera

en: Edit %s:
sv-SE: Redigera %s:

en: Edit Parent
sv-SE: Redigera överordnad

en: Edit Revision
sv-SE: Redigera version

en: Edit of %s
sv-SE: Redigera %s

en: Edit of published Revision
sv-SE: Redigera publicerad revidering

en: Edit parent post
sv-SE: Redigera överordnad inlägg

en: Edit parent revision
sv-SE: Redigera överordnad revidering

en: Edit published post
sv-SE: Redigera publicerat inlägg

en: Editing others' Revisions requires role capability
sv-SE: Redigera andras revisioner kräver rollkapabilitet

en: Editor:
sv-SE: Redaktör:

en: Email Editors and Administrators when a %s is approved
sv-SE: E-posta redaktörer och administratörer när en %s godkänns

en: Email Editors and Administrators when a %s is published
sv-SE: E-posta redaktörer och administratörer när en %s publiceras

en: Email Editors and Administrators when a %s is submitted
sv-SE: E-posta redaktörer och administratörer när en %s har skickats

en: Email designated Publishers when a %s is approved
sv-SE: E-posta utvalda utgivare när en %s godkänns

en: Email designated Publishers when a %s is published
sv-SE: E-posta utvalda utgivare när en %s publiceras

en: Email designated Publishers when a %s is submitted
sv-SE: E-posta utvalda utgivare när en %s har skickats

en: Email original Author when a %s is submitted
sv-SE: E-posta den ursprungliga författaren när en %s skickas in

en: Email the Revisor when a %s is approved
sv-SE: E-posta revisorn när en %s godkänns

en: Email the Revisor when a %s is published
sv-SE: E-posta revisorn när en %s publiceras

en: Email the original Author when a %s is approved
sv-SE: E-posta den ursprungliga författaren när en %s godkänns

en: Email the original Author when a %s is published
sv-SE: E-posta den ursprungliga författaren när en %s publiceras

en: Enable %s
sv-SE: Aktivera %s

en: Enable Change Requests
sv-SE: Aktivera ändringsförfrågningar

en: Enable deletion queue
sv-SE: Aktivera raderingskö

en: Enable legacy email notifications
sv-SE: Aktivera gamla e-postnotifikationer

en: Enable notification buffer
sv-SE: Aktviera notifikationsbuffer

en: Enable published content to be copied, edited, submitted for approval and managed on the %sNew Revisions%s screen.
sv-SE: Aktivera publicerat innehåll för att kopieras, redigeras, inlämnas för godkännande och hanteras på %sNy revidering%s-skärmen.

en: Enhanced Revision access control with PublishPress plugins
sv-SE: Förbättrad åtkomstkontroll för revideringar med PublishPress-plugins

en: Error Creating Revision
sv-SE: Fel vid skapande av revision

en: Every 2 Minutes
sv-SE: Varannan minut

en: Featured Image
sv-SE: Utvald bild

en: Features
sv-SE: Funktioner

en: Fields
sv-SE: Fält

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Planner Pro%s.
sv-SE: För revideringar integration på Innehållskalender, Översikt och Innehållsbräda, vänligen uppdatera %sPublishPress Planner Pro%s.

en: For custom field changes, edit a scheduled %s.
sv-SE: För ändringar i custom field, redigera en schemalagd %s.

en: For enhanced notifications, install %sPublishPress Planner%s.
sv-SE: För förbättrade aviseringar, installera %sPublishPress Planner%s.

en: For enhanced notifications, update %sPublishPress Planner%s.
sv-SE: För att förbättra meddelanden, uppdatera %sPublishPress Planner%s.

en: Front end Revision editing
sv-SE: Frontend-redigering av revision

en: Front end Revision submission
sv-SE: Frontend-inlämning av revision

en: Get PublishPress Statuses Pro
sv-SE: Få PublishPress Statuses Pro

en: Get PublishPress Statuses Pro and optimize your revision process with custom revision statuses.
sv-SE: Få PublishPress Statuses Pro och optimera din revideringsprocess med anpassade revideringsstatusar.

en: Get Statuses Pro
sv-SE: Skaffa Statusar Pro

en: Has Revision
sv-SE: Har Revision

en: Here you can change the default value for settings which are controlled separately on each site.
sv-SE: Här kan du ändra standardvärdet för inställningar som styrs separat på varje webbplats.

en: Hide copy buttons on Compare screen
sv-SE: Dölj kopiera knappar på jämförelseskärmen

en: Hide html tags on Compare screen
sv-SE: Dölj HTML-taggar på jämförelseskärmen

en: History
sv-SE: Historik

en: If a currently published post or page is edited and a future date set, the change will not be applied until the selected date.
sv-SE: Om ett för närvarande publicerat inlägg eller sida redigeras och ett framtida datum ställs in kommer ändringen inte att tillämpas förrän på det valda datumet.

en: If post contains custom html, require unfiltered_html capability
sv-SE: Om inlägget innehåller anpassad HTML, kräva unfiltered_html kapabilitet

en: If post-specific permissions restrict or expand access to a post, apply those permissions to its revisions also.
sv-SE: Om post-specifika behörigheter begränsar eller utökar åtkomsten till en post, tillämpa dessa behörigheter på dess revisioner också.

en: If the user can't edit the published post, require %s.
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs %s.

en: If the user can't edit the published post, require Create Revision capabilities (copy_posts, copy_others_pages, etc.)
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs skapande av revideringar (copy_posts, copy_others_pages, etc.)

en: If the user can't edit the published post, require Submit Revision capabilities (revise_posts, revise_others_pages, etc.)
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs inlämning av revideringar (revise_posts, revise_others_pages, etc.)

en: If the user can't edit the published post, require the %s.
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs %s.

en: If the user can't edit the published post, require the edit_others_revisions capability.
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs kapabiliteten edit_others_revisions.

en: If the user can't edit the published post, require the list_others_revisions capability.
sv-SE: Om användaren inte kan redigera det publicerade inlägget, krävs kapabiliteten list_others_revisions.

en: If the user can't publish, require the %s to edit others' unpublished Posts.
sv-SE: Om användaren inte kan publicera, krävs %s för att redigera andras opublicerade inlägg.

en: If the user can't publish, require the edit_others_drafts capability to edit others' unpublished Posts.
sv-SE: Om användaren inte kan publicera, krävs edit_others_drafts-funktionen för att redigera andras opublicerade inlägg.

en: If the user does not have a regular Edit link, recaption the %s link as "Edit."
sv-SE: Om användaren inte har en vanlig redigeringslänk, ändra %s-länken till "Redigera."

en: If you like %1$s, please leave us a %2$s rating. Thank you!
sv-SE: Om du gillar %1$s, vänligen lämna oss en %2$s bedömning. Tack!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
sv-SE: Om du behöver hjälp eller har en ny funktionsförfrågan, låt oss veta.

en: In enhanced mode, a Revision's status is stored by standard WordPress schema. Some plugins are incompatible.
sv-SE: I förbättrat läge lagras en revideringens status av standard WordPress-schema. Vissa plugins är inkompatibla.

en: Install Statuses Pro to unlock custom revision statuses.
sv-SE: Installera Statusar Pro för att låsa upp anpassade revisionsstatusar.

en: Integration Active
sv-SE: Integration aktiv

en: Integration with Beaver Builder's front end editor.
sv-SE: Integration med Beaver Builder's frontend-editor.

en: Integration with Divi Builder and Divi Theme.
sv-SE: Integration med Divi Builder och Divi Theme.

en: Integration with Elementor's front end editor.
sv-SE: Integration med Elementor's front end-editor.

en: Integrations
sv-SE: Integrationer

en: It will be published on %s
sv-SE: Den kommer att publiceras %s

en: Keep an archive of revision edits, even after the revision is published
sv-SE: Behåll ett arkiv av revisionsändringar, även efter att revisionen publicerats

en: Language-specific revisions
sv-SE: Språk-specifika revisioner

en: Learn More
sv-SE: Läs mer

en: License
sv-SE: Licens

en: Limit to one active revision per post
sv-SE: Begränsa till en aktiv revision per inlägg

en: List
sv-SE: Lista

en: List %s for "My Activity" or "Revisions to My Posts" view
sv-SE: Lista %s för "Min aktivitet" eller "Revisioner till mina inlägg" vy

en: List Revisions of this Post
sv-SE: Lista revideringar av det här inlägget

en: Listing capabilities
sv-SE: Listningsbehörigheter

en: Listing others' Revisions requires role capability
sv-SE: Lista andras revisioner kräver rollkapabilitet

en: M j, Y @ G:i
sv-SE: j M Y @ H:i

en: M j, Y @ g:i a
sv-SE: j M Y H:i

en: Maintain published content with teamwork and precision using the Revisions model to submit, approve and schedule changes.
sv-SE: Underhåll publicerat innehåll med lagarbete och precision med hjälp av Revisionsmodellen för att skicka, godkänna och schemalägga ändringar.

en: Manage
sv-SE: Hantera

en: Management
sv-SE: Hantera

en: Managing %s requires role capability
sv-SE: Att hantera %s kräver rollkapabilitet

en: Maximum Revisions per post
sv-SE: Maximala revisioner per inlägg

en: Maximum revisions per post:
sv-SE: Maximala revisioner per post:

en: Menu Order
sv-SE: Menyordning

en: Modification Date
sv-SE: Ändringsdatum

en: Modified
sv-SE: Modifierad

en: Modified Date
sv-SE: Senast ändrad

en: Modify preview link for better theme compatibility
sv-SE: Modifiera förhandsgranskningslänk för bättre temakompatibilitet

en: Multilingual
sv-SE: Flerspråkig

en: Multilingual revisioning with WPML.
sv-SE: Flerspråkig revision med WPML.

en: My Activity
sv-SE: Min aktivitet

en: My Revisions
sv-SE: Mina revideringar

en: Need Revisions Support?
sv-SE: Behöver du revisionsstöd?

en: Network Defaults
sv-SE: Nätverksstandard

en: Network Settings
sv-SE: Nätverksinställningar

en: Never
sv-SE: Aldrig

en: New Revisions
sv-SE: Nya Revisioner

en: New Revisions %s
sv-SE: Nya Revisioner %s

en: New Revisions access requires role capability
sv-SE: Åtkomst till nya revisioner kräver rollkapabilitet

en: New Revisions are changes which are not yet published.
sv-SE: Nya revideringar är ändringar som ännu inte har publicerats.

en: New Revisions:
sv-SE: Nya Revisioner:

en: New predefined statuses: Deferred, Needs Work, Rejected
sv-SE: Nya fördefinierade statusar: Skjuten, Behöver arbete, Avvisad

en: No author
sv-SE: Ingen författare

en: No email notifications will be sent.
sv-SE: Inga e-postaviseringar kommer att skickas.

en: No revision specified.
sv-SE: Ingen revision specifierad.

en: No revisions found.
sv-SE: Inga revideringar hittades.

en: Not Submitted
sv-SE: Inte inskickad

en: Not Submitted <span class="count">(%s)</span> | Not Submitted <span class="count">(%s)</span>
sv-SE[0]: Inte inskickad <span class="count">(%s)</span>
sv-SE[1]: Inte inskickad <span class="count">(%s)</span>

en: Note that %1$s network-wide settings%2$s may also be available.
sv-SE: Notera att %1$s nätverksövergripande inställningar%2$s också kan komma att bli tillgängliga.

en: Note that archiving can also be disabled by %1$sPost Type%2$s.
sv-SE: Observera att arkivering också kan inaktiveras av %1$sPost Type%2$s.

en: Note: Third party code may cause some post types to be incompatible with PublishPress Revisions.
sv-SE: Observera: Tredjeparts kod kan orsaka att vissa posttyper blir inkompatibla med PublishPress Revisions.

en: Notification Buffer
sv-SE: Meddelandepuffert

en: Notification Log
sv-SE: Meddelandelogg

en: Notifications
sv-SE: Aviseringar

en: Notify for a specific post type, category or term
sv-SE: Notifiera för en specifik post type, kategori eller term

en: Now
sv-SE: Nu

en: On Revision publication, delete Editorial Comments
sv-SE: Vid publicering av revision, ta bort redaktionella kommentarer

en: Options
sv-SE: Alternativ

en: Page Template
sv-SE: Sidmall

en: Past
sv-SE: Då

en: Past Revisions
sv-SE: Tidigare revisioner

en: Past Revisions are earlier versions of a post.
sv-SE: Tidigare revideringar är tidigare versioner av ett inlägg.

en: Permission for Submit Revision also enables Revision creation
sv-SE: Behörighet för att skicka revision aktiverar även skapande av revision

en: Ping Status
sv-SE: Pingstatus

en: Planner Notifications Access-Limited
sv-SE: Planerarnotifikationer Åtkomst-Begränsad

en: Planner Notifications for revision actions
sv-SE: Planner-notiser för revisionsåtgärder

en: Please save changes to the revision before submitting it.
sv-SE: Vänligen spara ändringar till revisionen innan du skickar in den.

en: Plugin integration details
sv-SE: Plugin integrationsdetaljer

en: Plugin settings, New Revisions contents and related data will be deleted, but only after the last copy of Revisions / Revisions Pro is deleted.
sv-SE: Plugininställningar, nytt innehåll för revisioner och relaterad data kommer att raderas, men endast efter att den sista kopian av Revisions / Revisions Pro har raderats.

en: Post Author
sv-SE: Inläggsförfattare

en: Post Author: %s
sv-SE: Inläggsförfattare: %s

en: Post Date
sv-SE: Inläggsdatum

en: Post Parent
sv-SE: Post Förälder

en: Post Type
sv-SE: Posttyp

[ctx: Posts / Pages / etc.]
en: of %s
sv-SE: av %s

en: Posts / Pages list: Use "Edit" caption for %s link
sv-SE: Inlägg / Sidor lista: Använd "Redigera" text för %s-länk

en: Prevent Revision creation if the post already has another Revision in progress.
sv-SE: Förhindra skapande av revideringar om inlägget redan har en annan revidering på gång.

en: Prevent Revisors from editing others' unpublished Posts
sv-SE: Förhindra revisors från att redigera andras opublicerade inlägg

en: Prevent indexing of revisions
sv-SE: Förhindra indexering av revisioner

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the %s.
sv-SE: Förhindra att icke-administratörer återställer en revision utan %s.

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the restore_revisions capability
sv-SE: Förhindra att icke-administratörer återställer en revision utan kapabiliteten restore_revisions

en: Preview
sv-SE: Förhandsgranska

en: Preview / Approve
sv-SE: Förhandsgranska/godkänn

en: Preview / Restore
sv-SE: Förhandsgranska / Återställ

en: Preview Link Type
sv-SE: Förhandsgranskningslänktyp

en: Preview Revision
sv-SE: Förhandsgranska revision

en: Preview and Approval:
sv-SE: Förhandsgranskning och godkännande:

en: Preview it here:
sv-SE: Förhandsgranska det här:

en: Preview other user's Revisions (without needing editing access).
sv-SE: Förhandsgranska andra användares revideringar (utan att behöva redigeringsåtkomst).

en: Preview revision in progress
sv-SE: Förhandsgranskning av revision pågår

en: Preview this Revision
sv-SE: Förhandsgranska denna revision

en: Priority on ongoing compatibility
sv-SE: Prioritet för pågående kompatibilitet

en: Pro Feature
sv-SE: Pro-funktion

en: Product revisions
sv-SE: Produktrevisioner

en: Publication
sv-SE: Publicering

en: Publication Date: %s
sv-SE: Publiceringsdatum: %s

en: Publish %son approval%s
sv-SE: Publicera %son godkännande%s

en: Publish <b>on approval</b>
sv-SE: Publicera <b>vid godkännande</b>

en: Publish Changes
sv-SE: Publicera Ändringar

en: Publish Now
sv-SE: Publicera nu

en: Publish Revision
sv-SE: Publicera revision

en: Publish scheduled revisions asynchronously, via a secondary http request from the server.  This is usually best since it eliminates delay, but some servers may not support it.
sv-SE: Publicera schemalagda versioner asynkront via en sekundär http-begäran från servern. Detta är oftast bäst eftersom det eliminerar fördröjning, men vissa servrar stöder det kanske inte.

en: Publish scheduled revisions using the WP-Cron mechanism. On some sites, publication will fail if this setting is disabled.
sv-SE: Publicera schemalagda revisioner med WP-Cron mekanismen. På vissa webbplatser kommer publiceringen att misslyckas om denna inställning är inaktiverad.

en: PublishPress Planner Integration.
sv-SE: Integrering med PublishPress Planner.

en: PublishPress Planner: Custom Notifications
sv-SE: PublishPress Planner: Anpassade meddelanden

en: PublishPress Revisions Documentation
sv-SE: PublishPress Revisions Dokumentation

en: PublishPress Revisions Network Defaults
sv-SE: PublishPress Revisions standardinställningar för nätverk

en: PublishPress Revisions Network Settings
sv-SE: PublishPress Revisions nätverksinställningar

en: PublishPress Revisions Settings
sv-SE: PublishPress Revideringar Inställningar

en: PublishPress Revisions Site Settings
sv-SE: PublishPress Revisions webbplatsinställningar

en: Published Author
sv-SE: Publicerad av

en: Published Date
sv-SE: Publiceringsdatum

en: Published Post
sv-SE: Publicerat inlägg

en: Published Post Slug
sv-SE: Publicerad Post Slug

en: Publishers will be notified (but cannot be selected here).
sv-SE: Utgivare kommer att meddelas (men kan inte väljas här).

en: Purge Notification Buffer
sv-SE: Rensa meddelandepuffert

en: Query Loop Block: Adjust Revisor and Contributor capabilities to allow previewing in Revision editor
sv-SE: Fråge-loopblock: Justera revisor- och bidragskapabiliteter för att tillåta förhandsvisning i revisionsredigeraren

en: Rank Math SEO may prevent Revision update on some sites.
sv-SE: Rank Math SEO kan förhindra att revisioner uppdateras på vissa webbplatser.

en: Ready to enhance your revision notifications?
sv-SE: Redo att förbättra dina revisionsmeddelanden?

en: Ready to enhance your revision workflow?
sv-SE: Redo att förbättra din revideringsarbetsflöde?

en: Refresh "Has Revision" flag before suppressing Create Revision
sv-SE: Uppdatera "Har revision" flagga innan skapande av revision undertrycks

en: Regenerate "post has revision" flags
sv-SE: Återgenerera "inlägget har revision" flaggor

en: Request Support
sv-SE: Begär stöd

en: Requested for
sv-SE: Begärt för

en: Requested publication: %s
sv-SE: Begärt publicering: %s

en: Reset Filters
sv-SE: Återställ filter

en: Restore
sv-SE: Återställ

en: Restore an archived Revision as the current revision.
sv-SE: Återställ en arkiverad revidering som den aktuella revideringen.

en: Restoring a Revision requires role capability
sv-SE: Återställning av en revision kräver rollkapacitet

en: Revert to Defaults
sv-SE: Återställ till standardvärden

en: Revised By
sv-SE: Reviderad av

en: Revision Author: %s
sv-SE: Revisionsförfattare: %s

en: Revision Creation
sv-SE: Revisionsskapande

en: Revision Date
sv-SE: Revisionsdatum

en: Revision Date: %s
sv-SE: Revisionsdatum: %s

en: Revision ID only
sv-SE: Endast Revision ID

en: Revision Publication
sv-SE: Publicering av revidering

en: Revision Scheduled
sv-SE: Revision schemalagd

en: Revision Status
sv-SE: Revisionsstatus

en: Revision Submission
sv-SE: Inlämning av revision

en: Revision Submission Error
sv-SE: Fel vid inlämning av revision

en: Revision Submitted
sv-SE: Revision skickad

en: Revision Workflow
sv-SE: Revisionsarbetsflöde

en: Revision by a user who does not have the %s will cause all custom html tags to be stripped out.
sv-SE: Revidering av en användare som inte har %s kommer att leda till att alla anpassade HTML-taggar tas bort.

en: Revision by a user who does not have the unfiltered_html capability will cause all custom html tags to be stripped out.
sv-SE: Revidering av en användare som inte har behörigheten unfiltered_html kommer att leda till att alla anpassade HTML-taggar tas bort.

en: Revision creation requires role capability
sv-SE: Skapande av revisioner kräver rollkapabilitet

en: Revision for:
sv-SE: Revision för:

en: Revision of this post is not allowed.
sv-SE: Revision av detta inlägg är inte tillåten.

en: Revision preview and redirects
sv-SE: Förhandsgranskning av revision och omdirigeringar

en: Revision ready to edit.
sv-SE: Revision redo att redigeras.

en: Revision schedule shown in Calendar
sv-SE: Revisionsschema visas i kalendern

en: Revision status: %s %s %s %s
sv-SE: Revisionsstatus: %s %s %s %s

en: Revision status: %s (requested publish date: %s) %s %s %s
sv-SE: Revisionsstatus: %s (begärd publiceringsdatum: %s) %s %s %s

en: Revision submission and approval for products.
sv-SE: Revisioninlämning och godkännande för produkter.

en: Revision submission requires role capability
sv-SE: Revisionsinlämning kräver rollkapabilitet

en: Revision updated.
sv-SE: Revision uppdaterad.

en: Revision updated. %sView Preview%s
sv-SE: Revision uppdaterad. %sVisa förhandsgranskning%s

en: Revisions
sv-SE: Revisioner

en: Revisions carry over Polylang data
sv-SE: Revisioner bär över Polylang-data

[ctx: Revisions of "Post Title"]
en: of "%s"
sv-SE: av "%s"

en: Revisions of %s
sv-SE: Revisioner av %s

[ctx: Revisions of Post "Post Title"]
en: of %s "%s"
sv-SE: av %s "%s"

en: Revisors can create a new revision for any custom post type
sv-SE: Revisors kan skapa en ny revision för vilken anpassad post type som helst

en: Save Changes
sv-SE: Spara ändringar

en: Save Revision
sv-SE: Spara revision

en: Save changes to continue.
sv-SE: Spara ändringar för att fortsätta.

en: Schedule
sv-SE: Schemalägg

en: Schedule Changes
sv-SE: Schemalägg ändringar

en: Schedule Revision
sv-SE: Schemalägg revision

en: Scheduled
sv-SE: Schemalagd

en: Scheduled <span class="count">(%d)</span> | Scheduled <span class="count">(%d)</span>
sv-SE[0]: Schemalagd <span class="count">(%d)</span>
sv-SE[1]: Schemalagd <span class="count">(%d)</span>

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
sv-SE[0]: Schemalagd <span class=\"count\">(%s)</span>
sv-SE[1]: Schemalagd <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Scheduled Change
sv-SE: Schemalagd ändring

en: Scheduled Changes
sv-SE: Schemalagda ändringar

en: Scheduled Rev.
sv-SE: Schemalagd rev.

en: Scheduled Revision
sv-SE: Schemalagd revision

en: Scheduled Revision Publication
sv-SE: Planerad publicering av revidering

en: Scheduled Revisions
sv-SE: Schemalagda revisioner

en: Scheduled Revisions are unavailable because WP-Cron is disabled. If you are triggering WP-Cron externally, see %sRevisions > Settings > New Revisions > Scheduling%s.
sv-SE: Schemalagda revideringar är otillgängliga eftersom WP-Cron är inaktiverat. Om du utlöser WP-Cron externt, se %sRevideringar > Inställningar > Nya revideringar > Schemaläggning%s.

en: Scheduled for
sv-SE: Schemalägg för

en: Scheduled publication: %s
sv-SE: Schemalagd publicering: %s

en: Scheduling
sv-SE: Schemaläggning

en: Search Revisions
sv-SE: Sök revisioner

en: Search results for "%s"
sv-SE: Sökresultat för ”%s”

en: Seconds until next buffer processing time: %d
sv-SE: Sekunder till nästa bufferbehandlingstid: %d

en: Send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
sv-SE: Skicka meddelanden om revisionsåtgärder med det anpassningsbara %1$sPublishPress Planner Notifications systemet%2$s.

en: Sent in last day: %d / %d
sv-SE: Skickat under sista dagen: %d / %d

en: Sent in last hour: %d / %d
sv-SE: Skickat under sista timmen: %d / %d

en: Sent in last minute: %d / %d
sv-SE: Skickat under sista minuten: %d / %d

en: Set "Needs Update" for any post with translations which was updated (possibly by revision approval) more recently than its translations.
sv-SE: Sätt "Behöver uppdateras" för varje inlägg med översättningar som uppdaterades (möjligen genom revisionsgodkännande) mer nyligen än dess översättningar.

en: Setting Scope
sv-SE: Inställningsområde

en: Settings
sv-SE: Inställningar

en: Show Current Revision top bar after revision publication
sv-SE: Visa aktuell revisions toppfält efter publicering av revisionen

en: Show Notification Log / Buffer
sv-SE: Visa meddelandelogg / buffert

en: Show Preview Links
sv-SE: Visa förhandsgranskningslänkar

en: Show descriptive captions for PublishPress Revisions settings.
sv-SE: Visa beskrivande underrubriker för PublishPress Revisionsinställningar.

en: Show with message content
sv-SE: Visa med meddelandets innehåll

en: Site uses a custom trigger for WP-Cron tasks
sv-SE: Webbplatsen använder en anpassad utlösare för WP-Cron-uppgifter

en: Some themes may block revision preview.
sv-SE: Vissa teman kan blockera revisionsförhandsgranskning.

en: Some themes may require this setting for correct revision preview display.
sv-SE: Vissa teman kan kräva den här inställningen för korrekt visning av revisionsförhandsgranskning.

en: Some themes or plugins may require Revision Slug or Revision ID link type for proper template loading and field display.
sv-SE: Vissa teman eller plugins kan kräva Revision Slug eller Revision ID länktyp för korrekt mallinläsning och fältdisplay.

en: Sorry, you are not allowed to approve this revision.
sv-SE: Tyvärr, du har inte behörighet att godkänna denna revision.

en: Sorry, you are not allowed to decline this revision.
sv-SE: Tyvärr, du har inte behörighet att avvisa denna revision.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
sv-SE: Tyvärr, du har inte behörighet att radera denna revision.

en: Sorry, you are not allowed to submit this revision.
sv-SE: Tyvärr, du har inte behörighet att skicka in denna revision.

en: Specify which PublishPress Revisions Settings to control network-wide. Unselected settings are controlled separately on each site.
sv-SE: Ange vilka publiceringsinställningar för PublishPress som ska kontrolleras över hela nätverket. Ovalda inställningar kontrolleras separat på varje webbplats.

en: Standard storage schema for broadest 3rd party compat
sv-SE: Standardlagringsschema för bredast kompatibilitet med tredje part

en: Status workflow can be nested with sub-statuses
sv-SE: Statusarbetsflödet kan vara nästlat med understatusar

en: Statuses
sv-SE: Statusar

en: Statuses can be specific to a post type
sv-SE: Statusar kan vara specifika för en posttyp

en: Store custom fields of submitted and scheduled revisions for archive
sv-SE: Spara anpassade fält för inskickade och schemalagda revisioner för arkiv

en: Store custom fields with revisions
sv-SE: Spara custom fields med revisioner

en: Submission
sv-SE: Inlämmning

en: Submit
sv-SE: Skicka

en: Submit Change Request
sv-SE: Skicka ändringsförfrågan

en: Submit Changes
sv-SE: Skicka ändringar

en: Submit Revision
sv-SE: Skicka revision

en: Submit Revision capabilities
sv-SE: Inlämna revideringar

en: Submitted
sv-SE: Inlämnad

en: Submitted <span class="count">(%s)</span> | Submitted <span class="count">(%s)</span>
sv-SE[0]: Inlämnad <span class=\"count\">(%s)</span>
sv-SE[1]: Inlämnad <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Submitted Rev.
sv-SE: Inlämnad rev.

en: Submitted Revision
sv-SE: Inlämnad revision

en: Submitted Revisions
sv-SE: Inlämnade revisioner

en: Support ACFE data model.
sv-SE: Stöd för ACFE datamodell.

en: Support ACFE single_meta data type
sv-SE: Stöd för ACFE single_meta datatyp

en: Supported
sv-SE: Stöds

en: Supported Plugin
sv-SE: Stödd plugin

en: Supported Plugin Integration
sv-SE: Stödd pluginintegration

en: Supported by PublishPress Revisions
sv-SE: Stöds av PublishPress Revisions

en: Supported by Revisions Pro
sv-SE: Stöds av Revisions Pro

en: Sync "Needs Update" flags
sv-SE: Synkronisera "Behöver uppdateras" flaggor

en: Target specific roles, users, or user groups
sv-SE: Rikta in specifika roller, användare eller användargrupper

en: The Revision is Scheduled
sv-SE: Revisionen är schemalagd

en: The Revision is Submitted
sv-SE: Revisionen har skickats

en: The Revision is ready to edit.
sv-SE: Revisionen är redo att redigeras.

en: The WP-Cron trigger is disabled, but scheduled tasks are still excecuted using a custom trigger.
sv-SE: WP-Cron-triggern är inaktiverad, men schemalagda uppgifter utförs fortfarande med hjälp av en anpassad trigger.

en: The post already has a revision in process.
sv-SE: Inlägget har redan en revision som pågår.

en: The requested revision does not exist.
sv-SE: Den begärda revisionen finns inte.

en: The revision preview argument is configured by constant definition: %s
sv-SE: Argumentet för revisionsförhandsgranskning konfigureras av konstantdefinition: %s

en: The revision was approved and is now live on the site. %s
sv-SE: Revisionen godkändes och är nu aktiv på sidan. %s

en: The revision was published.
sv-SE: Revisionen publicerades.

en: The revision was restored.
sv-SE: Revisionen återställdes.

en: The revision was scheduled for publication.
sv-SE: Revisionen schemalagd att publiceras.

en: The revision will be deleted. Are you sure?
sv-SE: Revisionen kommer att tas bort. Är du säker?

en: The revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been approved.
sv-SE: Revisionen du skickade in för %1$s "%2$s" har godkänts.

en: The scheduled revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been published.
sv-SE: Den schemalagda revisionen du skickade in för %1$s "%2$s" har publicerats.

en: The submitter was %1$s.
sv-SE: Inlämnaren var %1$s

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post.
sv-SE: Behörigheten unfiltered_html krävs för att skapa en revision av detta inlägg.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post. See %sdocumentation%s.
sv-SE: Behörigheten unfiltered_html krävs för att skapa en revision av detta inlägg. Se %s dokumentation %s.

en: Theme Compat: For front page revision preview, set home flag
sv-SE: Temakompatibilitet: För förhandsgranskning av revisionssidan, sätt hemflagga

en: These are the default settings for options which can be adjusted per-site.
sv-SE: Detta är standardinställningarna för alternativ som kan justeras per webbplats.

en: This allows immediate approval within the Compare screen. If disabled, a Preview link is provided instead.
sv-SE: Detta möjliggör omedelbar godkännande inom Jämför-skärmen. Om det är inaktiverat, tillhandahålls en Förhandsgranskningslänk istället.

en: This is a %s (for publication on %s). %s %s %s
sv-SE: Detta är en %s (för publicering på %s). %s %s %s

en: This is a %s (requested publish date: %s). %s %s %s
sv-SE: Detta är en %s (begärd publiceringsdatum: %s). %s %s %s

en: This is a %s. %s %s %s
sv-SE: Detta är en %s. %s %s %s

en: This is a Past Revision (from %s). %s %s
sv-SE: Det här är en gammal revision (från %s). %s %s

en: This is the Current Revision. %s
sv-SE: Det här är den aktuella revisionen. %s

en: This may improve compatibility with some plugins.
sv-SE: Detta kan förbättra kompatibiliteten med vissa tillägg.

en: This plugin introduces a new user role, "Revisor."
sv-SE: Denna plugin introducerar en ny användarroll, "Revisor."

en: This post type does not support Past Revisions.
sv-SE: Denna posttyp stöder inte Tidigare revideringar.

en: This revision is not scheduled yet. It must be approved.
sv-SE: Denna revidering är ännu inte schemalagd. Den måste godkännas.

en: This should usually be enabled, except to work around conflicts with other another plugin's postmeta data.
sv-SE: Detta bör vanligtvis vara aktiverat, utom för att kringgå konflikter med en annan plugins postmeta-data.

en: This was an update to a revision which is still in the workflow process.
sv-SE: Detta var en uppdatering av en revision som fortfarande är i arbetsflödesprocessen.

en: This was an update to a revision which was published after further editing.
sv-SE: Detta var en uppdatering av en revision som publicerades efter ytterligare redigering.

en: To avoid notification failures, buffer emails for delayed sending once minute, hour or day limits are exceeded
sv-SE: För att undvika meddelandefel, buffra e-post för fördröjd sändning när en minut, timme eller dagsgräns överskrids

en: To expand the Pages list, assign %s.
sv-SE: För att utöka listan över sidor, tilldela %s.

en: To expand the Pages list, assign Listing capabilities (list_others_pages, list_published_posts, etc.)
sv-SE: För att utöka listan över sidor, tilldela listningsbehörigheter (list_others_pages, list_published_posts, etc.)

en: Translation Management integration
sv-SE: Integration av översättningshantering

en: Translation retained on Revision approval
sv-SE: Översättning kvarstår vid godkännande av revision

en: Trigger update on revision approval
sv-SE: Utlös uppdatering vid godkännande av revision

en: Truncate Notification Log
sv-SE: Avkorta aviseringslogg

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
sv-SE: Lås upp %s-integration för att förbättra din revisionslösning.

en: Unlock Pro Integrations
sv-SE: Lås upp Pro-integrationer

en: Unschedule
sv-SE: Ta bort schemaläggning

en: Unsubmitted Revision
sv-SE: Icke-inskickad revision

en: Unsubmitted Revisions
sv-SE: Icke-inskickade revisioner

en: Update Modified Date
sv-SE: Uppdatera ändrat datum

en: Update Publish Date
sv-SE: Uppdatera publiceringsdatum

en: Update Revision
sv-SE: Uppdatera revision

en: Update custom fields on revision publication
sv-SE: Uppdatera custom fields vid publicering av revision

en: Update in progress...
sv-SE: Uppdatering pågår...

en: Update post before creating %s.
sv-SE: Uppdatera inlägg innan du skapar %s.

en: Upgrade to Pro
sv-SE: Uppgradera till Pro

en: Upgrade to Pro to enable this integration
sv-SE: Uppgradera till Pro för att aktivera denna integration

en: Upgrade to PublishPress Revisions Pro for integration with key features of these plugins:
sv-SE: Uppgradera till PublishPress Revisions Pro för integration med nyckelfunktioner i dessa plugins:

en: Upgrade to Revisions Pro
sv-SE: Uppgradera till Revisions Pro

en: Upgrade to Revisions Pro for integration with our PublishPress Planner Notifications framework.
sv-SE: Uppgradera till Revisions Pro för integration med vårt PublishPress Planner Notifications-ramverk.

en: Upgrade to Revisions Pro to send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
sv-SE: Uppgradera till Revisions Pro för att skicka meddelanden om revisionsåtgärder med det anpassningsbara %1$sPublishPress Planner Notifications systemet%2$s.

en: Upgrade to Revisions Pro to unlock Planner Notifications integration.
sv-SE: Uppgradera till Revisions Pro för att låsa upp integration med Planner Notifications.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
sv-SE: Uppgradera till Pro-versionen för optimal kompatibilitet och snabb, professionell support.

en: Use %1$sPlanner Notifications%2$s
sv-SE: Använd %1$sPlanerarnotifikationer%2$s

en: Use WP-Cron scheduling
sv-SE: Använd WP-Cron schemaläggning

en: Use alternate labeling: "Working Copy" > "Change Request" > "Scheduled Change"
sv-SE: Använd alternativ märkning: "Arbetskopi" > "Ändringsbegäran" > "Planerad ändring"

en: Use extended captions for Approve button in Post Editor
sv-SE: Använd utökade bildtexter för Godkänn-knappen i Inläggsredigeraren

en: Use this tab to make NETWORK-WIDE changes to PublishPress Revisions settings. %s
sv-SE: Använd den här fliken för att göra ÄNDEVÄRLDENS ändringar av PublishPress Revisionsinställningar. %s

en: Users can always administer revisions to their own editable posts
sv-SE: Användare kan alltid administrera revisioner av sina egna redigerbara inlägg

en: Users matching Planner > Notifications configuration get revision notifications only if they can edit the published post.
sv-SE: Användare som matchar Planner > Notifikationer konfiguration får revisionsmeddelanden endast om de kan redigera det publicerade inlägget.

en: Users will need the %s to edit others' Unsubmitted Revisions.
sv-SE: Användare kommer att behöva %s för att redigera andras icke-inlämnade revisioner.

en: Users will need the manage_unsubmitted_revisions capability to edit others' Unsubmitted Revisions.
sv-SE: Användare kommer att behöva kapabiliteten manage_unsubmitted_revisions för att redigera andras icke-inlämnade revisioner.

en: View / Approve
sv-SE: Visa / Godkänna

en: View / Moderate saved revision
sv-SE: Visa / Moderera sparad revision

en: View / Publish
sv-SE: Visa / Publicera

en: View / Submit saved revision
sv-SE: Visa / Skicka in sparad revision

en: View / moderate saved revision
sv-SE: Visa / moderera sparad revision

en: View Knowledge Base
sv-SE: Visa kunskapsbas

en: View Past Revisions.
sv-SE: Visa tidigare revideringar.

en: View it online:
sv-SE: Visa den online:

en: View only revisions of %s
sv-SE: Visa bara revisioner av %s

en: View preview
sv-SE: Visa förhandsvisning

en: View published post
sv-SE: Visa publicerade inlägg

en: View revision in progress
sv-SE: Visa revision på gång

en: View saved revision
sv-SE: Visa sparad revision

en: View unsaved changes
sv-SE: Visa ändringar som inte har sparats

en: WPML Translation Management
sv-SE: WPML Översättningshantering

en: When a %s is published, update post modified date to current time.
sv-SE: När en %s publiceras, uppdatera det modifierade datumet för inlägget till aktuell tid.

en: When a %s is published, update post publish date to current time.
sv-SE: När en %s publiceras, uppdatera publiceringsdatumet för inlägget till aktuell tid.

en: When a new revision is created by any user who is allowed to submit revisions, automatically submit it.
sv-SE: När en ny revision skapas av en användare som får skicka in revisioner, skicka den automatiskt.

en: With PublishPress Planner Pro, send notifications to a Slack channel
sv-SE: Med PublishPress Planner Pro, skicka notifieringar till en Slack-kanal

en: Work around cache plugin conflicts by requerying for revisions before suppressing the New Revision link.
sv-SE: Arbeta runt konflikter med cache-plugins genom att fråga efter revideringar innan du döljer länken för ny revidering.

en: Workflow
sv-SE: Arbetsflöde

en: Working Copies
sv-SE: Arbetskopior

en: Working Copies <span class="count">(%d)</span> | Working Copies <span class="count">(%d)</span>
sv-SE[0]: Arbetskopior <span class=\"count\">(%d)</span>
sv-SE[1]: Arbetskopior <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Working Copy
sv-SE: Arbetskopian

en: Working Copy creation requires role capability
sv-SE: Skapande av arbetskopior kräver rollkapabilitet

en: Working Copy ready
sv-SE: Arbetskopian klar

en: Y/m/d g:i a
sv-SE: Y-m-d H:i:s

en: You are not allowed to manage revisions.
sv-SE: Du har inte tillåtelse att hantera revisioner.

en: You can also specify %1$sdefaults for site-specific settings%2$s.
sv-SE: Du kan också specificera %1$sstandardinställningar för platsspecifika inställningar%2$s.

en: You're using PublishPress Revisions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
sv-SE: Du använder PublishPress Revisions Free. Pro-versionen har fler funktioner och stöd. %sUppgradera till Pro%s

en: [%s] %s Publication Notice
sv-SE: [%s] %s Meddelande om publicering

en: [%s] %s Updated
sv-SE: [%s] %s Uppdaterad

en: [%s] Revision Approval Notice
sv-SE: [%s] Meddelande om godkännande av revision

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Revisions
sv-SE: Revisioner

en: just now
sv-SE: nyss

en: network-wide control of "%s"
sv-SE: nätverksövergripande kontroll av "%s"

en: no %s revisions available.
sv-SE: Inga %s revisioner tillgängliga.

[ctx: revision date]
en: on %s
sv-SE: den %s

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ g:i a
sv-SE: j M, Y kl: H:i

[ctx: revision schedule date format]
en: j F, Y, g:i a
sv-SE: j M, Y, H:i

[ctx: revisions]
en: Compare
sv-SE: Jämför

[ctx: revisions]
en: Decline
sv-SE: Avvisa

en: select
sv-SE: markera

en: select recipients
sv-SE: välj mottagare

en: show current users (%d)
sv-SE: visa nuvarande användare (%d)

en: show eligible users (%d)
sv-SE: visa kvalificerade användare (%d)

en: unselect
sv-SE: avmarkera
