PublishPress Revisions Free 3.8.0-rc4 - en to fi translation catalogue (560 entries)

en:  (Post Author: %s)
fi:  (Julkaisija: %s)

en: %1$s (Autosave)
fi: %1$s (Automaattinen tallennus)

en: %1$s (Current)
fi: %1$s (Nykyinen)

en: %1$s <span>(Publish date: %2$s)</span>
fi: %1$s <span>(Julkaisupäivämäärä: %2$s)</span>

en: %1$s <span>(Requested publication: %2$s)</span>
fi: %1$s <span>(Pyydetty julkaisu: %2$s)</span>

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
fi: %1$s kyselyä %2$s sekunnissa. %3$s MB käytetty.

en: %1$s submitted changes to the %2$s "%3$s". You can review the changes for possible publication:
fi: %1$s toimitti muutoksia %2$s:ään "%3$s". Voit tarkastella muutoksia mahdollista julkaisemista varten:

en: %1$s updated a %2$s of the %3$s "%4$s".
fi: %1$s päivitti %2$s %3$s:ssä "%4$s".

en: %s and %s are both disabled. See Revisions > Settings.
fi: %s ja %s ovat molemmat pois käytöstä. Katso Muokkaukset > Asetukset.

en: %s capability
fi: %s kyky

en: %s hour ago
fi: %s tunti sitten

en: %s hours ago
fi: %s tuntia sitten

en: %s minute ago
fi: %s minuutti sitten

en: %s minutes ago
fi: %s minuuttia sitten

en: %s revision approved.
fi: %s muokkaus hyväksytty.

en: %s revision declined.
fi: %s muokkaus hylätty.

en: %s revision published. | %s revisions published.
fi[0]: %s revision julkaistu.
fi[1]: %s revisions julkaistu.

en: %s revision submitted.
fi: %s muokkaus lähetetty.

en: %s revision unscheduled. | %s revisions unscheduled.
fi[0]: %s revision aikatauluttamatta.
fi[1]: %s revisions aikatauluttamatta.

en: %s%s from now
fi: %s%s nyt

en: %sCompare%s%sView Published Post%s
fi: %sVertaile%s%sNäytä julkaistu viesti%s

en: %sManage%s
fi: %sHallitse%s

en: %sMy Copies & Changes%s(%s) | %sMy Copies & Changes%s(%s)
fi[0]: %sOmat kopioni & muutokset%s(%s)
fi[1]: %sOmat kopioni & muutokset%s(%s)

en: %sMy Revisions%s(%s) | %sMy Revisions%s(%s)
fi[0]: %sOmat tarkistukseni%s(%s)
fi[1]: %sOmat tarkistukseni%s(%s)

en: %sRevisions to My Posts%s(%s)</span> | %sRevisions to My Posts%s(%s)
fi[0]: %sTarkistukset viesteihini%s(%s)</span>
fi[1]: %sTarkistukset viesteihini%s(%s)

en: %sView Published Post%s
fi: %sNäytä julkaistu viesti%s

en: (on approval)
fi: (hyväksynnän alla)

en: (unlimited)
fi: (rajoittamaton)

en: <strong>Note:</strong> For visual display of revisions, add the following code to foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;
fi: <strong>Huom:</strong> Revisioiden visuaalista näyttämistä varten, lisää seuraava koodi foliopress-wysiwyg.php-tiedostoon:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
fi: <strong>Tämä laajennus voidaan poistaa.</strong>

en: A revision to the %1$s "%2$s" has been approved.
fi: Muokkaus %1$s "%2$s" on hyväksytty.

en: A scheduled revision to your %1$s "%2$s" has been published.
fi: Suunniteltu muokkaus %1$s "%2$s" on julkaistu.

en: About
fi: Tietoja

en: About PublishPress Revisions
fi: Tietoja PublishPressin muokkauksista

en: Action
fi: Toiminto

en: Active Plugin
fi: Aktiivinen laajennus

en: Active Plugin Integration
fi: Aktiivinen laajennusintegraatio

en: Add database index to posts table for Revision queries
fi: Lisää tietokannan indeksi viestitauluun revision kyselyjä varten

en: Adjust preview links to use "rv_preview" argument instead of "preview". Experiment to see which works best with your theme.
fi: Säädä esikatselulinkkejä käyttämään "rv_preview" argumenttia "preview" sijaan. Kokeile nähdäksesi, mikä toimii parhaiten teemasi kanssa.

en: Admin
fi: admin

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Approvers
fi: Kaikki hyväksyjät

en: All Authors
fi: Kaikki kirjoittajat

en: All Post Types
fi: Kaikki julkaisutyypit

en: All Posts
fi: Kaikki kirjoitukset

en: All Publish Dates
fi: Kaikki julkaisupäivämäärät

en: All Revision Authors
fi: Kaikki tarkistuksen kirjoittajat

en: All Revision Dates
fi: Kaikki tarkistuspäivämäärät

en: All Revision Statuses
fi: Kaikki version tilat

en: All settings in this form (including those on unselected tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
fi: Kaikki tämän lomakkeen asetukset (mukaan lukien valitsemattomilla välilehdillä olevat) palautetaan OLETUSARVOIHIN. Oletko varma?

en: All settings on this tab are assigned network-wide.
fi: Kaikki tämän välilehden asetukset on määritetty koko verkkoon.

en: Allow Past Revisions to be deleted
fi: Salli menneiden revisions poistaminen

en: Allow custom fields (post meta) to be revisioned
fi: Salli mukautetut kentät (julkaisumeta) olla revisionitavissa

en: Allow the Author field to be modified by Revision
fi: Salli Tekijä-kentän muokkaaminen revision avulla

en: Also notify on Revision Update
fi: Ilmoita myös tarkistuspäivityksestä

en: Always
fi: Aina

en: Apply API actions to mimic Post Update
fi: Käytä API-toimia jäljitelläksesi viestin päivitystä

en: Apply Post Permissions to Revisions
fi: Käytä julkaisuoikeuksia revisions

en: Apply this maintenance operation if Has Revision labels on Posts / Pages screens mismatch the New Revisions listing.
fi: Sovella tätä ylläpitotoimintoa, jos Has Revision -tunnisteet Viestit / Sivut -näytöissä eivät vastaa Uudet versiot -luetteloa.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve Button on Compare screen
fi: Hyväksy-painike vertailunäytössä

en: Approve Changes
fi: Hyväksy muutokset

en: Approve Revision
fi: Hyväksy tarkistus

en: Approve and Publish
fi: Hyväksy ja julkaise

en: Approve and Schedule
fi: Hyväksy ja aikatauluta

en: Approved By
fi: Hyväksynyt

en: Approved by: %s
fi: Hyväksynyt: %s

en: Approving Changes...
fi: Hyväksytään muutoksia...

en: Assign capabilities to roles
fi: Määritä kykyjä rooleille

en: Assign capability to roles
fi: Määritä kyky rooleille

en: Asynchronous Publishing
fi: Asynkroninen julkaiseminen

en: Author
fi: Tekijä

[ctx: Author Name]
en: by %s
fi: kirjoittanut %s

en: Auto-submit revisions
fi: Automaattinen muutosesitysten lähettäminen

en: Auto-submit revisions created by a user with publishing capability
fi: Automaattisesti lähettää muutoksia, jotka on luonut käyttäjä, jolla on julkaisutaito

en: Auto-submit revisions if the user can directly edit the main post.
fi: Auto-lähetä versiot, jos käyttäjä voi suoraan muokata pääviestiä.

en: Beaver Builder Data
fi: Beaver Builder -data

en: Beaver Builder Settings
fi: Beaver Builder -asetukset

en: Broadest compat including Elementor, Divi, Beaver Builder
fi: Laajin yhteensopivuus mukaan lukien Elementor, Divi, Beaver Builder

en: Builder
fi: Rakentaja

en: By default
fi: Oletusarvoisesti

en: Bypass the above restrictions for others' revisions to logged in user's own posts.
fi: Ohita yllä olevat rajoitukset muiden versioiden osalta kirjautuneen käyttäjän omille viesteille.

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Can access New Revisions.
fi: Voi käyttää uusia muokkauksia.

en: Can edit Revisions from other users.
fi: Voi muokata muiden käyttäjien muokkauksia.

en: Can edit draft Posts from other users.
fi: Voi muokata muiden käyttäjien luonnoksia.

en: Can manage Unsubmitted Revisions.
fi: Voi hallita lähettämättömiä muokkauksia.

en: Can see New Revisions from other users.
fi: Voi nähdä muiden käyttäjien uusia muokkauksia.

en: Caption the button as either "Approve and Publish" or "Approve and Schedule."
fi: Otsikoi painike joko "Hyväksy ja julkaise" tai "Hyväksy ja aikatauluta."

en: Change Request
fi: Muutospyyntö

en: Change Request submission require role capability
fi: Muutospyynnön lähettäminen vaatii roolikyvykkyyden

en: Change Requests
fi: Muutospyynnöt

en: Change Requests <span class="count">(%d)</span> | Change Requests <span class="count">(%d)</span>
fi[0]: Muutospyynnöt <span class=\"count\">(%d)</span>
fi[1]: Muutospyynnöt <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Changes Submitted
fi: Muutokset lähetetty

en: Changes are Scheduled.
fi: Muutokset on aikataulutettu.

en: Clear cache on revision creation
fi: Tyhjennä välimuisti revision luontivaiheessa

en: Comment Status
fi: Kommentin tila

en: Compare %s of "%s"
fi: Vertaa %s "%s":n

en: Compare Changes
fi: Vertaa muutoksia

en: Compare Changes in %s
fi: Vertaile muutoksia %s

en: Compare Past Revisions
fi: Vertaa aikaisempia versioita

en: Compare Past Revisions ordering:
fi: Vertaile menneitä revisions järjestystä:

en: Compare revisions to Yoast SEO fields
fi: Vertaile versioita Yoast SEO -kenttiin

en: Compare this revision to published copy, or to other revisions
fi: Vertaile tätä revision julkaistuun kopioon tai muihin revisioihin

en: Compatibility Mode
fi: Yhteensopivuustila

en: Compatibility for Yoast SEO + Elementor
fi: Yhteensopivuus Yoast SEO:n ja Elementorin kanssa

en: Compatibility with ACF custom fields.
fi: Yhteensopivuus ACF custom fields -kenttien kanssa.

en: Compatibility with Nitro Pack cache.
fi: Yhteensopivuus Nitro Pack välimuistin kanssa.

en: Compatibility with Pods custom fields.
fi: Yhteensopivuus Pods mukautettujen kenttien kanssa.

en: Compatibility with Polylang translation.
fi: Yhteensopivuus Polylang-käännöksen kanssa.

en: Compatible with Product Variations
fi: Yhteensopiva tuotevarianttien kanssa

en: Configure for any post type and role to match your editing workflow.
fi: Määritä kaikille post type -tyypeille ja rooleille vastaamaan muokkaustyöskentelyäsi.

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Contact the PublishPress team
fi: Ota yhteyttä PublishPress-tiimiin

en: Control New Revisions access with the %s.
fi: Säätele Uudet versiot -pääsyä %s:n avulla.

en: Control New Revisions access with the manage_revision_queue capability.
fi: Säätele Uudet versiot -pääsyä manage_revision_queue-kyvykkyyden avulla.

en: Control access to statuses per-role
fi: Säädä pääsy statuksiin roolikohtaisesti

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy content to the clipboard.
fi: Kopioi sisältö leikepöydälle.

en: Copy revision comments to published post
fi: Kopioi revision kommentit julkaistuun viestiin

en: Copy the above content to the clipboard.
fi: Kopioi yllä oleva sisältö leikepöydälle.

en: Correct field display on Compare screen
fi: Korjaa kenttäesitys Vertaa-näytöllä

en: Could not insert revision into the database
fi: Tarkistusta ei voitu lisätä tietokantaan

en: Create Revision
fi: Luo tarkistus

en: Create Revision button in editor opens new tab
fi: Luo revision painike editorissa avaa uuden välilehden

en: Create Revision capabilities
fi: Luo Revision kykyjä

en: Create Working Copy
fi: Luo työversio

en: Creating Revision...
fi: Tarkistuksen luominen...

en: Creating Working Copy...
fi: Työversion luominen...

en: Current Time
fi: Nykyinen aika

en: Customize notification content and recipients for each notification type.
fi: Mukauta ilmoitus sisältöä ja vastaanottajia jokaiselle ilmoitustyypille.

en: Customize notification message and subject
fi: Mukauta ilmoitusviesti ja aihe

en: Decline
fi: Hylkää

en: Default labels are "Not Submitted for Approval", "Submitted for Approval", "Scheduled Revision"
fi: Oletustunnisteet ovat "Ei lähetetty hyväksyttäväksi", "Lähetetty hyväksyttäväksi", "Aikataulutettu Revision"

en: Define your own statuses before or after Revision Submitted
fi: Määritä omat statuksesi ennen tai jälkeen Revision Submitted

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Past Revision
fi: Poista vanha muokkaus

en: Delete Revision
fi: Poista versio

en: Delete settings and Revisions if plugin is deleted
fi: Poista asetukset ja revisions, jos liitännäinen poistetaan

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtaisia asiakirjoja on myös saatavilla laajennuksen verkkosivustolla.

en: Direct Edit
fi: Suora muokkaus

en: Disable Rank Math SEO panel for Revision edit
fi: Poista Rank Math SEO -paneeli käytöstä revision muokkauksen yhteydessä

en: Discard Revision
fi: Hylkää versio

en: Display Hints
fi: Näytä vihjeet

en: Display custom field changes
fi: Näytä custom field -kenttämuutokset

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: E-Commerce
fi: Verkkokauppa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s:
fi: Muokkaa %s:

en: Edit Parent
fi: Muokkaa vanhempaa

en: Edit Revision
fi: Muokkaa versiota

en: Edit of %s
fi: Muokkaus %s

en: Edit of published Revision
fi: Julkaistun tarkistuksen muokkaus

en: Edit parent post
fi: Muokkaa vanhempaa viestiä

en: Edit parent revision
fi: Muokkaa vanhempaa muokkausta

en: Edit published post
fi: Muokkaa julkaistua viestiä

en: Editing others' Revisions requires role capability
fi: Toisten tarkistusten muokkaaminen vaatii roolikyvykkyyden

en: Editor:
fi: Muokkaaja:

en: Email Editors and Administrators when a %s is approved
fi: Sähköpostita Toimittajille ja Ylläpitäjille, kun %s on hyväksytty

en: Email Editors and Administrators when a %s is published
fi: Sähköpostita Toimittajille ja Ylläpitäjille, kun %s on julkaistu

en: Email Editors and Administrators when a %s is submitted
fi: Sähköpostita Toimittajille ja Ylläpitäjille, kun %s on lähetetty

en: Email designated Publishers when a %s is approved
fi: Sähköpostita nimetyille Julkaisijoille, kun %s on hyväksytty

en: Email designated Publishers when a %s is published
fi: Sähköpostita nimetyille Julkaisijoille, kun %s on julkaistu

en: Email designated Publishers when a %s is submitted
fi: Sähköpostita nimetyille Julkaisijoille, kun %s on lähetetty

en: Email original Author when a %s is submitted
fi: Lähetä sähköposti alkuperäiselle kirjoittajalle, kun %s lähetetään

en: Email the Revisor when a %s is approved
fi: Lähetä sähköposti tarkistajalle, kun %s hyväksytään

en: Email the Revisor when a %s is published
fi: Lähetä sähköposti tarkistajalle, kun %s julkaistaan

en: Email the original Author when a %s is approved
fi: Lähetä sähköposti alkuperäiselle kirjoittajalle, kun %s hyväksytään

en: Email the original Author when a %s is published
fi: Lähetä sähköposti alkuperäiselle kirjoittajalle, kun %s julkaistaan

en: Enable %s
fi: Ota käyttöön %s

en: Enable Change Requests
fi: Ota käyttöön muutospyynnöt

en: Enable deletion queue
fi: Ota käyttöön poistojono

en: Enable legacy email notifications
fi: Ota käyttöön vanhat sähköposti-ilmoitukset

en: Enable notification buffer
fi: Ota käyttöön ilmoitustila

en: Enable published content to be copied, edited, submitted for approval and managed on the %sNew Revisions%s screen.
fi: Ota käyttöön julkaistun sisällön kopioiminen, muokkaaminen, hyväksyttäväksi lähettäminen ja hallinta %sUudet Revisiot%s-näytöllä.

en: Enhanced Revision access control with PublishPress plugins
fi: Parannettu Revision käyttöoikeuden hallinta PublishPress-lisäosilla

en: Error Creating Revision
fi: Virhe revisioiden luomisessa

en: Every 2 Minutes
fi: Joka 2. minuutti

en: Featured Image
fi: Esittelykuva

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Fields
fi: Kentät

en: Filter
fi: Suodata

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Planner Pro%s.
fi: Revisions-integraatiota varten Sisältökalenterissa, Yleiskatsauksessa ja Sisältötaulussa, päivitä %sPublishPress Planner Pro%s.

en: For custom field changes, edit a scheduled %s.
fi: Mukautettujen kenttien muutoksia varten muokkaa aikataulutettua %s.

en: For enhanced notifications, install %sPublishPress Planner%s.
fi: Parannettujen ilmoitusten saamiseksi asenna %sPublishPress Planner%s.

en: For enhanced notifications, update %sPublishPress Planner%s.
fi: Parannettuja ilmoituksia varten, päivitä %sPublishPress Planner%s.

en: Front end Revision editing
fi: Etupään muokkauksen muokkaus

en: Front end Revision submission
fi: Etupään muokkauksen lähetys

en: Get PublishPress Statuses Pro
fi: Hanki PublishPress Statuses Pro

en: Get PublishPress Statuses Pro and optimize your revision process with custom revision statuses.
fi: Hanki PublishPress Statuses Pro ja optimoi revision prosessisi mukautetuilla revision statuksilla.

en: Get Statuses Pro
fi: Hanki Statuses Pro

en: Has Revision
fi: On versio

en: Here you can change the default value for settings which are controlled separately on each site.
fi: Täällä voit muuttaa oletusarvoa asetuksille, joita hallitaan erikseen jokaisella sivustolla.

en: Hide copy buttons on Compare screen
fi: Piilota kopiointipainikkeet vertailunäytöllä

en: Hide html tags on Compare screen
fi: Piilota HTML-tunnisteet vertailunäytöllä

en: History
fi: Historia

en: If a currently published post or page is edited and a future date set, the change will not be applied until the selected date.
fi: Jos nykyisesti julkaistua viestiä tai sivua muokataan ja tuleva päivämäärä asetetaan, muutosta ei sovelleta ennen valittua päivämäärää.

en: If post contains custom html, require unfiltered_html capability
fi: Jos viesti sisältää mukautettua html:ää, vaadi unfiltered_html -kyvykkyys

en: If post-specific permissions restrict or expand access to a post, apply those permissions to its revisions also.
fi: Jos postikohtaiset käyttöoikeudet rajoittavat tai laajentavat pääsyä postiin, sovella näitä käyttöoikeuksia myös sen revisions.

en: If the user can't edit the published post, require %s.
fi: Jos käyttäjä ei voi muokata julkaistua postausta, vaadi %s.

en: If the user can't edit the published post, require Create Revision capabilities (copy_posts, copy_others_pages, etc.)
fi: Jos käyttäjällä ei ole oikeutta muokata julkaistua viestiä, vaadi Revision luontioikeudet (copy_posts, copy_others_pages jne.)

en: If the user can't edit the published post, require Submit Revision capabilities (revise_posts, revise_others_pages, etc.)
fi: Jos käyttäjällä ei ole oikeutta muokata julkaistua viestiä, vaadi Lähetä Revision oikeudet (revise_posts, revise_others_pages jne.)

en: If the user can't edit the published post, require the %s.
fi: Jos käyttäjä ei voi muokata julkaistua viestiä, vaadi %s.

en: If the user can't edit the published post, require the edit_others_revisions capability.
fi: Jos käyttäjä ei voi muokata julkaistua viestiä, vaadi edit_others_revisions -kyvykkyys.

en: If the user can't edit the published post, require the list_others_revisions capability.
fi: Jos käyttäjä ei voi muokata julkaistua viestiä, vaadi list_others_revisions -kyvykkyys.

en: If the user can't publish, require the %s to edit others' unpublished Posts.
fi: Jos käyttäjä ei voi julkaista, vaadi %s muokatakseen muiden julkaisemattomia postauksia.

en: If the user can't publish, require the edit_others_drafts capability to edit others' unpublished Posts.
fi: Jos käyttäjä ei voi julkaista, vaadi edit_others_drafts-kyky muokatakseen muiden julkaisemattomia postauksia.

en: If the user does not have a regular Edit link, recaption the %s link as "Edit."
fi: Jos käyttäjällä ei ole tavallista Muokkaa-linkkiä, nimeä %s-linkki uudelleen "Muokkaa."

en: If you like %1$s, please leave us a %2$s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %1$s:stä, jätä meille %2$s-arvio. Kiitos!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, ilmoita meille.

en: In enhanced mode, a Revision's status is stored by standard WordPress schema. Some plugins are incompatible.
fi: Parannetussa tilassa Revision tila tallennetaan WordPressin vakioskeeman mukaan. Jotkin lisäosat eivät ole yhteensopivia.

en: Install Statuses Pro to unlock custom revision statuses.
fi: Asenna Statuses Pro avatakseen mukautetut versioiden tilat.

en: Integration Active
fi: Integraatio aktiivinen

en: Integration with Beaver Builder's front end editor.
fi: Integraatio Beaver Builderin etupään editorin kanssa.

en: Integration with Divi Builder and Divi Theme.
fi: Integraatio Divi Builderin ja Divi-teeman kanssa.

en: Integration with Elementor's front end editor.
fi: Integraatio Elementor'n etupään muokkaimen kanssa.

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: It will be published on %s
fi: Se julkaistaan %s

en: Keep an archive of revision edits, even after the revision is published
fi: Pidä arkisto revision muokkauksista, jopa sen jälkeen kun revision on julkaistu

en: Language-specific revisions
fi: Kielikohtaiset versiot

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: License
fi: Lisenssi

en: Limit to one active revision per post
fi: Rajoita yhteen aktiiviseen muutokseen per viesti

en: List
fi: Lista

en: List %s for "My Activity" or "Revisions to My Posts" view
fi: Listaa %s "Oma toiminta" tai "Revisions viesteihini" näkymää varten

en: List Revisions of this Post
fi: Luettelo tämän viestin muokkauksista

en: Listing capabilities
fi: Luettelointioikeudet

en: Listing others' Revisions requires role capability
fi: Toisten tarkistusten luetteloiminen vaatii roolikyvykkyyden

en: Maintain published content with teamwork and precision using the Revisions model to submit, approve and schedule changes.
fi: Ylläpidä julkaistua sisältöä tiimityön ja tarkkuuden avulla käyttäen Revision-mallia muutosten lähettämiseen, hyväksymiseen ja aikatauluttamiseen.

en: Manage
fi: Hallitse

en: Management
fi: Hallinta

en: Managing %s requires role capability
fi: %s hallinta vaatii roolikyvykkyyden

en: Maximum Revisions per post
fi: Maksimi revisions määrä per julkaisu

en: Maximum revisions per post:
fi: Maksimi versiot per post:

en: Menu Order
fi: Valikkojärjestys

en: Modification Date
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Modified
fi: Muokattu

en: Modified Date
fi: Muokattu päivämäärä

en: Modify preview link for better theme compatibility
fi: Muokkaa esikatselulinkkiä paremman teema-yhteensopivuuden vuoksi

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Multilingual revisioning with WPML.
fi: Monikielinen versiointi WPML:llä.

en: My Activity
fi: Oma aktiviteetti

en: My Revisions
fi: Omat muokkaukset

en: Need Revisions Support?
fi: Tarvitsetko tarkistustukea?

en: Network Defaults
fi: Verkkoasetukset

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New Revisions
fi: Uudet versiot

en: New Revisions %s
fi: Uudet revisions %s

en: New Revisions access requires role capability
fi: Uusien muutosten pääsy vaatii roolikyvykkyyden

en: New Revisions are changes which are not yet published.
fi: Uudet revisions ovat muutoksia, joita ei ole vielä julkaistu.

en: New Revisions:
fi: Uudet tarkistukset:

en: New predefined statuses: Deferred, Needs Work, Rejected
fi: Uudet määritellyt statukset: Siirretty, Tarvitsee työtä, Hylätty

en: No author
fi: Ei kirjoittajaa

en: No email notifications will be sent.
fi: Ei sähköposti-ilmoituksia lähetetä.

en: No revision specified.
fi: Ei määriteltyä revisiota.

en: No revisions found.
fi: Ei muokkauksia löytynyt.

en: Not Submitted
fi: Ei lähetetty

en: Not Submitted <span class="count">(%s)</span> | Not Submitted <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Ei lähetetty <span class=\"count\">(%s)</span>
fi[1]: Ei lähetetty <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Note that %1$s network-wide settings%2$s may also be available.
fi: Huomaa, että %1$s verkon laajuiset asetukset %2$s voivat myös olla käytettävissä.

en: Note that archiving can also be disabled by %1$sPost Type%2$s.
fi: Huomaa, että arkistointi voidaan myös poistaa käytöstä %1$sPost Type%2$s:n kautta.

en: Note: Third party code may cause some post types to be incompatible with PublishPress Revisions.
fi: Huom: Kolmannen osapuolen koodi voi aiheuttaa joidenkin post typejen olevan yhteensopimattomia PublishPressin Revisions kanssa.

en: Notification Buffer
fi: Ilmoituspuskuri

en: Notification Log
fi: Ilmoituslokki

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notify for a specific post type, category or term
fi: Ilmoita tietystä post typestä, kategoriasta tai termistä

en: Now
fi: Nyt

en: On Revision publication, delete Editorial Comments
fi: Revision julkaisun yhteydessä poista toimitukselliset kommentit

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Page Template
fi: Sivupohja

en: Past
fi: Menneisyys

en: Past Revisions
fi: Aikaisemmat muokkaukset

en: Past Revisions are earlier versions of a post.
fi: Aiemmat revisions ovat aikaisempia versioita viestistä.

en: Permission for Submit Revision also enables Revision creation
fi: Oikeus lähettää revision myös mahdollistaa revision luomisen

en: Ping Status
fi: Ping-tila

en: Planner Notifications Access-Limited
fi: Suunnittelijan ilmoitukset rajoitettu pääsy

en: Planner Notifications for revision actions
fi: Planner-ilmoitukset revision toiminnoista

en: Please save changes to the revision before submitting it.
fi: Tallenna muutokset tarkistukseen ennen sen lähettämistä.

en: Plugin integration details
fi: Laajennuksen integrointitiedot

en: Plugin settings, New Revisions contents and related data will be deleted, but only after the last copy of Revisions / Revisions Pro is deleted.
fi: Laajennuksen asetukset, Uudet Revisioiden sisällöt ja niihin liittyvät tiedot poistetaan, mutta vain sen jälkeen, kun viimeinen kopio Revisioista / Revisio Pro:sta on poistettu.

en: Post Author
fi: Viestin kirjoittaja

en: Post Author: %s
fi: Julkaisun kirjoittaja: %s

en: Post Date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Post Parent
fi: Julkaise vanhempi

en: Post Type
fi: Postityyppi

[ctx: Posts / Pages / etc.]
en: of %s
fi:  %s

en: Posts / Pages list: Use "Edit" caption for %s link
fi: Viesti / Sivut lista: Käytä "Muokkaa" -otsikkoa %s-linkille

en: Prevent Revision creation if the post already has another Revision in progress.
fi: Estä Revision luominen, jos viestillä on jo toinen Revision käynnissä.

en: Prevent Revisors from editing others' unpublished Posts
fi: Estä tarkastajia muokkaamasta muiden julkaisemattomia viestejä

en: Prevent indexing of revisions
fi: Estä versioiden indeksointi

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the %s.
fi: Estä ei-järjestelmänvalvojia palauttamasta versiota ilman %s.

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the restore_revisions capability
fi: Estä ei-järjestelmänvalvojia palauttamasta versiota ilman restore_revisions-kykyä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview / Approve
fi: Esikatselu / Hyväksy

en: Preview / Restore
fi: Esikatselu / Palauta

en: Preview Link Type
fi: Esikatselulinkityyppi

en: Preview Revision
fi: Esikatselu muokkauksesta

en: Preview and Approval:
fi: Esikatselu ja hyväksyntä:

en: Preview it here:
fi: Esikatsele sitä täällä:

en: Preview other user's Revisions (without needing editing access).
fi: Esikatsele toisen käyttäjän muokkauksia (ilman muokkausoikeuksia).

en: Preview revision in progress
fi: Esikatselu revision käynnissä

en: Preview this Revision
fi: Esikatselu tästä revision

en: Priority on ongoing compatibility
fi: Etusijaa jatkuvalla yhteensopivuudella

en: Pro Feature
fi: Pro-ominaisuus

en: Product revisions
fi: Tuotereviot

en: Publication
fi: Julkaisu

en: Publication Date: %s
fi: Julkaisupäivämäärä: %s

en: Publish %son approval%s
fi: Julkaise %son hyväksyntä%s

en: Publish <b>on approval</b>
fi: Julkaise <b>hyväksynnän mukaan</b>

en: Publish Changes
fi: Julkaise muutokset

en: Publish Now
fi: Julkaise nyt

en: Publish Revision
fi: Julkaise tarkistus

en: Publish scheduled revisions asynchronously, via a secondary http request from the server.  This is usually best since it eliminates delay, but some servers may not support it.
fi: Julkaise aikataulutetut versiot asynkronisesti, palvelimen toissijaisen http-pyynnön kautta. Tämä on yleensä parasta, koska se poistaa viivästykset, mutta jotkin palvelimet eivät ehkä tue sitä.

en: Publish scheduled revisions using the WP-Cron mechanism. On some sites, publication will fail if this setting is disabled.
fi: Julkaise aikataulutetut versiot WP-Cron-mekanismin avulla. Joillakin sivustoilla julkaisu epäonnistuu, jos tämä asetuksen on poistettu käytöstä.

en: PublishPress Planner Integration.
fi: PublishPress Planner integraatio.

en: PublishPress Planner: Custom Notifications
fi: PublishPress Planner: Mukautetut ilmoitukset

en: PublishPress Revisions Documentation
fi: PublishPressin muokkausdokumentaatio

en: PublishPress Revisions Network Defaults
fi: PublishPressin Revision-verkko-oletukset

en: PublishPress Revisions Network Settings
fi: PublishPressin Revision-verkkoasetukset

en: PublishPress Revisions Settings
fi: PublishPressin muokkausasetukset

en: PublishPress Revisions Site Settings
fi: PublishPress Revisions Sivuston asetukset

en: Published Author
fi: Julkaisija

en: Published Date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Published Post
fi: Julkaistu viesti

en: Published Post Slug
fi: Julkaistun postin slug

en: Publishers will be notified (but cannot be selected here).
fi: Julkaisijoita ilmoitetaan (mutta niitä ei voi valita täällä).

en: Purge Notification Buffer
fi: Tyhjennä ilmoituspuskuri

en: Query Loop Block: Adjust Revisor and Contributor capabilities to allow previewing in Revision editor
fi: Kysely Loop -lohko: Säädä revisori- ja osallistujakelpoisuuksia esikatselun sallimiseksi Revision editorissa

en: Rank Math SEO may prevent Revision update on some sites.
fi: Rank Math SEO saattaa estää Revision päivityksen joillakin sivustoilla.

en: Ready to enhance your revision notifications?
fi: Valmiina parantamaan tarkistusilmoituksiasi?

en: Ready to enhance your revision workflow?
fi: Valmis parantamaan revision työnkulkua?

en: Refresh "Has Revision" flag before suppressing Create Revision
fi: Päivitä "On muutos" -lippu ennen kuin peität Muutosesityksen luomisen

en: Regenerate "post has revision" flags
fi: Uudelleenluo "viestillä on versio" -liput

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Requested for
fi: Pyydetty

en: Requested publication: %s
fi: Pyydetty julkaisu: %s

en: Reset Filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore an archived Revision as the current revision.
fi: Palauta arkistoitu muokkaus nykyiseksi muokkaukseksi.

en: Restoring a Revision requires role capability
fi: Revisionin palauttaminen vaatii roolikelpoisuuden

en: Revert to Defaults
fi: Palauta oletuksiin

en: Revised By
fi: Muokannut

en: Revision
fi: Versio

en: Revision Author: %s
fi: Version kirjoittaja: %s

en: Revision Creation
fi: Revision luominen

en: Revision Date
fi: Version päivämäärä

en: Revision Date: %s
fi: Version päivämäärä: %s

en: Revision ID only
fi: Vain revision ID

en: Revision Publication
fi: Tarkistuksen julkaisu

en: Revision Scheduled
fi: Tarkistus aikataulutettu

en: Revision Slug
fi: Revision slug

en: Revision Status
fi: Version tila

en: Revision Submission
fi: Muutosesityksen lähettäminen

en: Revision Submission Error
fi: Revision lähetysongelma

en: Revision Submitted
fi: Tarkistus lähetetty

en: Revision Workflow
fi: Version työnkulku

en: Revision by a user who does not have the %s will cause all custom html tags to be stripped out.
fi: Revision tekeminen käyttäjältä, jolla ei ole %s, johtaa siihen, että kaikki mukautetut html-tunnisteet poistetaan.

en: Revision by a user who does not have the unfiltered_html capability will cause all custom html tags to be stripped out.
fi: Revision tekeminen käyttäjältä, jolla ei ole unfiltered_html-oikeutta, johtaa siihen, että kaikki mukautetut html-tunnisteet poistetaan.

en: Revision creation requires role capability
fi: Muutosesityksen luominen vaatii roolikyvykkyyden

en: Revision for:
fi: Muokkaus varten:

en: Revision of this post is not allowed.
fi: Tämän postauksen revisio ei ole sallittu.

en: Revision preview and redirects
fi: Muokkauksen esikatselu ja uudelleenohjaukset

en: Revision ready to edit.
fi: Tarkistus valmis muokattavaksi.

en: Revision schedule shown in Calendar
fi: Revision aikataulu näkyy kalenterissa

en: Revision status: %s %s %s %s
fi: Version tila: %s %s %s %s

en: Revision status: %s (requested publish date: %s) %s %s %s
fi: Version tila: %s (pyydetty julkaisuajankohta: %s) %s %s %s

en: Revision submission and approval for products.
fi: Revision lähettäminen ja hyväksyntä tuotteille.

en: Revision submission requires role capability
fi: Tarkistuksen lähettäminen vaatii roolikyvykkyyden

en: Revision updated.
fi: Versio päivitetty.

en: Revision updated. %sView Preview%s
fi: Versio päivitetty. %sNäytä esikatselu%s

en: Revisions
fi: Muokkaukset

en: Revisions carry over Polylang data
fi: Revision tiedot siirtyvät Polylangin kautta

[ctx: Revisions of "Post Title"]
en: of "%s"
fi:  "%s"

en: Revisions of %s
fi: Revisiot %s

[ctx: Revisions of Post "Post Title"]
en: of %s "%s"
fi:  %s "%s"

en: Revisor
fi: Tarkastaja

en: Revisors can create a new revision for any custom post type
fi: Tarkastajat voivat luoda uuden revision mille tahansa post type:lle

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Revision
fi: Tallenna tarkistus

en: Save changes to continue.
fi: Tallenna muutokset jatkaaksesi.

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Schedule Changes
fi: Aikatauluta muutokset

en: Schedule Revision
fi: Aikatauluta tarkistus

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Scheduled <span class="count">(%d)</span> | Scheduled <span class="count">(%d)</span>
fi[0]: Aikataulutettu <span class=\"count\">(%d)</span>
fi[1]: Aikataulutettu <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: %sAikataulutettu <span class=\"count\">(%s)</span>
fi[1]: %sAikataulutettu <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Scheduled Change
fi: Aikataulutettu muutos

en: Scheduled Changes
fi: Aikataulutetut muutokset

en: Scheduled Rev.
fi: Aikataulutettu tarkistus

en: Scheduled Revision
fi: Aikataulutettu tarkistus

en: Scheduled Revision Publication
fi: Aikataulutettu tarkistuksen julkaisu

en: Scheduled Revisions
fi: Aikataulutetut tarkistukset

en: Scheduled Revisions are unavailable because WP-Cron is disabled. If you are triggering WP-Cron externally, see %sRevisions > Settings > New Revisions > Scheduling%s.
fi: Aikataulutetut muokkaukset eivät ole käytettävissä, koska WP-Cron on poistettu käytöstä. Jos käynnistät WP-Cronin ulkoisesti, katso %sMuokkaukset > Asetukset > Uudet muokkaukset > Aikataulutus%s.

en: Scheduled for
fi: Aikataulutettu

en: Scheduled publication: %s
fi: Aikataulutettu julkaisu: %s

en: Scheduling
fi: Aikataulutus

en: Search Revisions
fi: Etsi muokkauksia

en: Search results for "%s"
fi: Hakutulokset hakusanalle "%s"

en: Seconds until next buffer processing time: %d
fi: Sekunteja seuraavaan puskurin käsittelyaikaan: %d

en: Send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
fi: Lähetä tarkistus-toimintoilmoituksia käyttäen muokattavaa %1$sPublishPress Planner Notifications -järjestelmää%2$s.

en: Sent in last day: %d / %d
fi: Lähetetty viime päivänä: %d / %d

en: Sent in last hour: %d / %d
fi: Lähetetty viime tunnissa: %d / %d

en: Sent in last minute: %d / %d
fi: Lähetetty viime minuutissa: %d / %d

en: Set "Needs Update" for any post with translations which was updated (possibly by revision approval) more recently than its translations.
fi: Aseta "Tarvitsee päivityksen" kaikille käännöksille, jotka on päivitetty (mahdollisesti revision hyväksymisen kautta) äskettäin kuin niiden käännökset.

en: Setting Scope
fi: Asetusten laajuus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Show Current Revision top bar after revision publication
fi: Näytä nykyisen revision yläpalkki julkaisun jälkeen

en: Show Notification Log / Buffer
fi: Näytä ilmoituslokki / puskuri

en: Show Preview Links
fi: Näytä esikatselulinkit

en: Show descriptive captions for PublishPress Revisions settings.
fi: Näytä kuvailevat otsikot PublishPress Revisioiden asetuksille.

en: Show with message content
fi: Näytä viestin sisällön kanssa

en: Site uses a custom trigger for WP-Cron tasks
fi: Sivusto käyttää mukautettua laukausta WP-Cron-tehtäville

en: Some themes may block revision preview.
fi: Jotkin teemat saattavat estää revision esikatselun.

en: Some themes may require this setting for correct revision preview display.
fi: Jotkin teemat saattavat vaatia tämän asetuksen oikean revision esikatselun näyttämiseksi.

en: Some themes or plugins may require Revision Slug or Revision ID link type for proper template loading and field display.
fi: Jotkin teemat tai lisäosat saattavat vaatia Revision slug tai Revision ID linkkityyppiä oikean mallin lataamisen ja kenttäesittelyn vuoksi.

en: Sorry, you are not allowed to approve this revision.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta hyväksyä tätä versiota.

en: Sorry, you are not allowed to decline this revision.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta hylätä tätä versiota.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä versiota.

en: Sorry, you are not allowed to submit this revision.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta lähettää tätä versiota.

en: Specify which PublishPress Revisions Settings to control network-wide. Unselected settings are controlled separately on each site.
fi: Määritä, mitkä PublishPress Revisioiden asetukset hallitaan koko verkossa. Valitsemattomia asetuksia hallitaan erikseen jokaisella sivustolla.

en: Standard storage schema for broadest 3rd party compat
fi: Vakio tallennuskaavio laajimmalle kolmannen osapuolen yhteensopivuudelle

en: Status
fi: Tila

en: Status workflow can be nested with sub-statuses
fi: Status työnkulku voi olla sisäkkäinen alastatuksilla

en: Statuses
fi: Tilat

en: Statuses can be specific to a post type
fi: Statukset voivat olla spesifisiä post typeille

en: Store custom fields of submitted and scheduled revisions for archive
fi: Tallenna mukautetut kentät lähetetyistä ja aikataulutetuista revisions arkistoon

en: Store custom fields with revisions
fi: Tallenna custom field -kentät muokkauksilla

en: Submission
fi: Lähetys

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Change Request
fi: Lähetä muutospyyntö

en: Submit Changes
fi: Lähetä muutokset

en: Submit Revision
fi: Lähetä tarkistus

en: Submit Revision capabilities
fi: Lähetä Revision oikeudet

en: Submitted
fi: Lähetetty

en: Submitted <span class="count">(%s)</span> | Submitted <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: %sLähetetty <span class=\"count\">(%s)</span>
fi[1]: %sLähetetty <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Submitted Rev.
fi: Lähetetty tarkistus

en: Submitted Revision
fi: Lähetetty tarkistus

en: Submitted Revisions
fi: Lähetetyt tarkistukset

en: Support ACFE data model.
fi: Tuki ACFE-datamallille.

en: Support ACFE single_meta data type
fi: Tuki ACFE single_meta -datatyypille

en: Supported Plugin
fi: Tuettu laajennus

en: Supported Plugin Integration
fi: Tuettu laajennusintegraatio

en: Supported by PublishPress Revisions
fi: PublishPress Revisionsin tukema

en: Supported by Revisions Pro
fi: Revisions Pro:n tukema

en: Sync "Needs Update" flags
fi: Synkronoi "Tarvitsee päivityksen" liput

en: Target specific roles, users, or user groups
fi: Kohdista tietyt roolit, käyttäjät tai käyttäjäryhmät

en: The Revision is Scheduled
fi: Tarkistus on aikataulutettu

en: The Revision is Submitted
fi: Tarkistus on lähetetty

en: The Revision is ready to edit.
fi: Tarkistus on valmis muokattavaksi.

en: The WP-Cron trigger is disabled, but scheduled tasks are still excecuted using a custom trigger.
fi: WP-Cron-käynnistin on poistettu käytöstä, mutta aikataulutettuja tehtäviä suoritetaan silti mukautetun käynnistimen avulla.

en: The post already has a revision in process.
fi: Postauksella on jo käynnissä oleva versio.

en: The requested revision does not exist.
fi: Pyydettyä muutosta ei ole olemassa.

en: The revision preview argument is configured by constant definition: %s
fi: Revision esikatselun argumentti on määritelty konstantin määrittelyllä: %s

en: The revision was approved and is now live on the site. %s
fi: Tarkistus hyväksyttiin ja se on nyt käytössä sivustolla. %s

en: The revision was published.
fi: Versio julkaistiin.

en: The revision was restored.
fi: Versio palautettiin.

en: The revision was scheduled for publication.
fi: Versio aikataulutettiin julkaistavaksi.

en: The revision will be deleted. Are you sure?
fi: Revision poistaminen. Oletko varma?

en: The revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been approved.
fi: Muokkaus, jonka lähetit %1$s "%2$s", on hyväksytty.

en: The scheduled revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been published.
fi: Suunniteltu muokkaus, jonka lähetit %1$s "%2$s", on julkaistu.

en: The submitter was %1$s.
fi: Lähettäjä oli %1$s.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post.
fi: Unfiltered_html-oikeus on tarpeen tämän viestin version luomiseen.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post. See %sdocumentation%s.
fi: unfiltered_html-ominaisuus vaaditaan tämän postauksen version luomiseksi. Katso %sdocumentation%s.

en: Theme Compat: For front page revision preview, set home flag
fi: Teema-yhteensopivuus: Etusivun revision esikatselua varten, aseta kotilippu

en: These are the default settings for options which can be adjusted per-site.
fi: Nämä ovat oletusasetukset vaihtoehdoille, joita voidaan säätää sivustokohtaisesti.

en: This allows immediate approval within the Compare screen. If disabled, a Preview link is provided instead.
fi: Tämä mahdollistaa välittömän hyväksynnän Vertaa-näytössä. Jos se on poistettu käytöstä, ennakkonäkymälinkki annetaan sen sijaan.

en: This is a %s (for publication on %s). %s %s %s
fi: Tämä on %s (julkaistavaksi %s). %s %s %s

en: This is a %s (requested publish date: %s). %s %s %s
fi: Tämä on %s (pyydetty julkaisuajankohta: %s). %s %s %s

en: This is a %s. %s %s %s
fi: Tämä on %s. %s %s %s

en: This is a Past Revision (from %s). %s %s
fi: Tämä on mennyt tarkistus (päivämäärältä %s). %s %s

en: This is the Current Revision. %s
fi: Tämä on nykyinen tarkistus. %s

en: This may improve compatibility with some plugins.
fi: Tämä voi parantaa yhteensopivuutta joidenkin lisäosien kanssa.

en: This plugin introduces a new user role, "Revisor."
fi: Tämä lisäosa esittelee uuden käyttäjäroolin, "Revisor."

en: This post type does not support Past Revisions.
fi: Tämä post type ei tue Aikaisempia revisions.

en: This revision is not scheduled yet. It must be approved.
fi: Tätä muokkausta ei ole vielä aikataulutettu. Se on hyväksyttävä.

en: This should usually be enabled, except to work around conflicts with other another plugin's postmeta data.
fi: Tämä tulisi yleensä olla käytössä, paitsi jos on tarpeen kiertää ristiriitoja muiden lisäosien postmeta-tietojen kanssa.

en: This was an update to a revision which is still in the workflow process.
fi: Tämä oli päivitys versioon, joka on edelleen työnkulkuprosessissa.

en: This was an update to a revision which was published after further editing.
fi: Tämä oli päivitys versioon, joka julkaistiin lisämuokkauksen jälkeen.

en: To avoid notification failures, buffer emails for delayed sending once minute, hour or day limits are exceeded
fi: Ilmoitusvirheiden välttämiseksi, puskuoi sähköpostit viivästettyä lähettämistä varten, kun minuutin, tunnin tai päivän rajat ylitetään

en: To expand the Pages list, assign %s.
fi: Laajentaaksesi Sivut-listaa, määritä %s.

en: To expand the Pages list, assign Listing capabilities (list_others_pages, list_published_posts, etc.)
fi: Laajentaaksesi Sivut-listaa, määritä Luettelointioikeudet (list_others_pages, list_published_posts jne.)

en: Translation Management integration
fi: Käännöshallinnan integraatio

en: Translation retained on Revision approval
fi: Käännös säilyy revision hyväksynnässä

en: Trigger update on revision approval
fi: Käynnistä päivitys revision hyväksynnän yhteydessä

en: Truncate Notification Log
fi: Lyhennä ilmoituslokki

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
fi: Avaa %s-integraatio parantaaksesi tarkistuksesi ratkaisua.

en: Unlock Pro Integrations
fi: Avaa Pro-integraatiot

en: Unschedule
fi: Poista aikataulusta

en: Unsubmitted Revision
fi: Lähettämätön tarkistus

en: Unsubmitted Revisions
fi: Lähettämättömät tarkistukset

en: Update Modified Date
fi: Päivitä muokattu päivämäärä

en: Update Publish Date
fi: Päivitä julkaisupäivämäärä

en: Update Revision
fi: Päivitä revision

en: Update custom fields on revision publication
fi: Päivitä custom field -kentät muokkauksen julkaisussa

en: Update in progress...
fi: Päivitys käynnissä...

en: Update post before creating %s.
fi: Päivitä julkaisu ennen %s:n luomista.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Upgrade to Pro to enable this integration
fi: Päivitä Pro:hon ottaaksesi tämän integraation käyttöön

en: Upgrade to PublishPress Revisions Pro for integration with key features of these plugins:
fi: Päivitä PublishPress Revisions Pro -versioon avainominaisuuksien integroimiseksi näiden laajennusten kanssa:

en: Upgrade to Revisions Pro
fi: Päivitä Revisions Pro:hon

en: Upgrade to Revisions Pro for integration with our PublishPress Planner Notifications framework.
fi: Päivitä Revisions Prohon integroidaksesi sen PublishPress Planner Notifications -kehykseen.

en: Upgrade to Revisions Pro to send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
fi: Päivitä Revisions Pro -versioon lähettääksesi tarkistus-toimintoilmoituksia käyttäen muokattavaa %1$sPublishPress Planner Notifications -järjestelmää%2$s.

en: Upgrade to Revisions Pro to unlock Planner Notifications integration.
fi: Päivitä Revisions Prohon avataksesi Planner Notifications -integraation.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
fi: Päivitä Pro-versioon optimaalista yhteensopivuutta ja nopeaa, ammattimaista tukea varten.

en: Use %1$sPlanner Notifications%2$s
fi: Käytä %1$sSuunnittelija Ilmoituksia%2$s

en: Use WP-Cron scheduling
fi: Käytä WP-Cron-aikataulutusta

en: Use alternate labeling: "Working Copy" > "Change Request" > "Scheduled Change"
fi: Käytä vaihtoehtoista merkintää: "Työversio" > "Muutospyyntö" > "Aikataulutettu muutos"

en: Use extended captions for Approve button in Post Editor
fi: Käytä laajennettuja kuvatekstejä Hyväksy-painikkeelle Julkaisueditorissa

en: Use this tab to make NETWORK-WIDE changes to PublishPress Revisions settings. %s
fi: Käytä tätä välilehteä tehdäksesi VERKON LAJUSET muutoksia PublishPressin Revision asetus.

[ctx: User role]
en: Revisor
fi: Tarkastaja

en: Users can always administer revisions to their own editable posts
fi: Käyttäjät voivat aina hallita tarkistuksia omissa muokattavissa viesteissään

en: Users matching Planner > Notifications configuration get revision notifications only if they can edit the published post.
fi: Käyttäjät, jotka vastaavat Planner > Ilmoitukset -asetusta, saavat tarkistusilmoituksia vain, jos he voivat muokata julkaistua viestiä.

en: Users will need the %s to edit others' Unsubmitted Revisions.
fi: Käyttäjät tarvitsevat %s muokatakseen muiden lähettämättömiä versioita.

en: Users will need the manage_unsubmitted_revisions capability to edit others' Unsubmitted Revisions.
fi: Käyttäjät tarvitsevat manage_unsubmitted_revisions -kyvykkyyden muokatakseen muiden lähettämättömiä versioita.

en: View / Approve
fi: Näytä / Hyväksy

en: View / Moderate saved revision
fi: Näytä / Kohtaa tallennettu revision

en: View / Publish
fi: Näytä / Julkaise

en: View / Submit saved revision
fi: Näytä / Lähetä tallennettu revision

en: View / moderate saved revision
fi: Näytä / moderoi tallennettua muokkausta

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: View Past Revisions.
fi: Näytä aikaisemmat muokkaukset.

en: View it online:
fi: Näytä se verkossa:

en: View only revisions of %s
fi: Näytä vain %s:n versiot

en: View preview
fi: Näytä esikatselu

en: View published post
fi: Näytä julkaistu kirjoitus

en: View revision in progress
fi: Näytä käynnissä oleva revision

en: View saved revision
fi: Näytä tallennettu muokkaus

en: View unsaved changes
fi: Näytä tallentamattomat muutokset

en: WPML Translation Management
fi: WPML Käännöshallinta

en: When a %s is published, update post modified date to current time.
fi: Kun %s julkaistaan, päivitä viestin muokkauspäivämäärä nykyiseksi ajaksi.

en: When a %s is published, update post publish date to current time.
fi: Kun %s julkaistaan, päivitä viestin julkaisuajankohta nykyiseksi ajaksi.

en: When a new revision is created by any user who is allowed to submit revisions, automatically submit it.
fi: Kun uusi versio luodaan minkä tahansa käyttäjän toimesta, joka saa lähettää versioita, lähetä se automaattisesti.

en: With PublishPress Planner Pro, send notifications to a Slack channel
fi: PublishPress Planner Pro:n avulla, lähetä ilmoituksia Slack-kanavalle

en: Work around cache plugin conflicts by requerying for revisions before suppressing the New Revision link.
fi: Työskentele välimuistilisäosien konfliktien ympäri kysymällä revisions uudelleen ennen kuin piilotat Uuden Revision linkin.

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Working Copies
fi: Työversiot

en: Working Copies <span class="count">(%d)</span> | Working Copies <span class="count">(%d)</span>
fi[0]: Työversiot <span class=\"count\">(%d)</span>
fi[1]: Työversiot <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Working Copy
fi: Työversio

en: Working Copy creation requires role capability
fi: Työversion luominen vaatii roolikyvykkyyden

en: Working Copy ready
fi: Työversio valmis

en: You are not allowed to manage revisions.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallita muokkauksia.

en: You can also specify %1$sdefaults for site-specific settings%2$s.
fi: Voit myös määrittää %1$s oletusarvot sivustokohtaisille asetuksille %2$s.

en: You're using PublishPress Revisions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät PublishPress Revisions Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: [%s] %s Publication Notice
fi: [%s] %s Julkaisuilmoitus

en: [%s] %s Updated
fi: [%s] %s Päivitetty

en: [%s] Revision Approval Notice
fi: [%s] Muokkauksen hyväksymisilmoitus

en: filter:
fi: suodata:

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Revisions
fi: Versiot

en: just now
fi: juuri nyt

en: network-wide control of "%s"
fi: verkko- laajuinen hallinta "%s"

en: no %s revisions available.
fi: ei %s muokkausta saatavilla.

[ctx: revision date]
en: on %s
fi: päivänä %s

[ctx: revisions]
en: Compare
fi: Vertaile

[ctx: revisions]
en: Decline
fi: Hylkää

en: select
fi: valitse

en: select recipients
fi: valitse vastaanottajat

en: show current users (%d)
fi: näytä nykyiset käyttäjät (%d)

en: show eligible users (%d)
fi: näytä kelvolliset käyttäjät (%d)

en: unselect
fi: poista valinta
