PublishPress Revisions Free 3.8.0-rc4 - en to el translation catalogue (558 entries)

en:  (Post Author: %s)
el:  (Συγγραφέας Ανάρτησης: %s)

en: %1$s (Autosave)
el: %1$s (Αυτόματη αποθήκευση)

en: %1$s (Current)
el: %1$s (Τρέχον)

en: %1$s <span>(Publish date: %2$s)</span>
el: %1$s <span>(Ημερομηνία δημοσίευσης: %2$s)</span>

en: %1$s <span>(Requested publication: %2$s)</span>
el: %1$s <span>(Ζητούμενη δημοσίευση: %2$s)</span>

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
el: %1$s ερωτήματα σε %2$s δευτερόλεπτα. %3$s MB χρησιμοποιήθηκαν.

en: %1$s submitted changes to the %2$s "%3$s". You can review the changes for possible publication:
el: %1$s υπέβαλε αλλαγές στο %2$s "%3$s". Μπορείτε να ελέγξετε τις αλλαγές για πιθανή δημοσίευση:

en: %1$s updated a %2$s of the %3$s "%4$s".
el: %1$s ενημέρωσε μια %2$s του %3$s "%4$s".

en: %s and %s are both disabled. See Revisions > Settings.
el: %s και %s είναι και τα δύο απενεργοποιημένα. Δείτε Αναθεωρήσεις > Ρυθμίσεις.

en: %s capability
el: %s δυνατότητα

en: %s hour ago
el: %s ώρα πριν

en: %s hours ago
el: %s ώρες πριν

en: %s minute ago
el: %s λεπτό πριν

en: %s minutes ago
el: %s λεπτά πριν

en: %s revision approved. | %s revisions approved.
el[0]: %s αναθεώρηση εγκρίθηκε.
el[1]: %s αναθεωρήσεις εγκρίθηκαν.

en: %s revision declined. | %s revisions declined.
el[0]: %s αναθεώρηση απορρίφθηκε.
el[1]: %s αναθεωρήσεις απορρίφθηκαν.

en: %s revision published.
el: %s αναθεώρηση δημοσιευμένη.

en: %s revision submitted. | %s revisions submitted.
el[0]: %s αναθεώρηση υποβλήθηκε.
el[1]: %s αναθεωρήσεις υποβλήθηκαν.

en: %s revision unscheduled.
el: %s αναθεώρηση μη προγραμματισμένη.

en: %s%s Revision Edit | %s%s Revision Edits
el[0]: %s%s Αναθεώρηση Επεξεργασίας
el[1]: %s%s Αναθεωρήσεις Επεξεργασιών

en: %s%s from now
el: %s%s από τώρα

en: %sCompare%s%sView Published Post%s
el: %sΣύγκριση%s%sΔείτε τη Δημοσιευμένη Ανάρτηση%s

en: %sManage%s
el: %sΔιαχείριση%s

en: %sMy Copies & Changes%s(%s) | %sMy Copies & Changes%s(%s)
el[0]: %sΤα Αντίγραφά μου & Αλλαγές%s(%s)
el[1]: %sΤα Αντίγραφά μου & Αλλαγές%s(%s)

en: %sMy Revisions%s(%s) | %sMy Revisions%s(%s)
el[0]: %sΟι Αναθεωρήσεις μου%s(%s)
el[1]: %sΟι Αναθεωρήσεις μου%s(%s)

en: %sRevisions to My Posts%s(%s)</span> | %sRevisions to My Posts%s(%s)
el[0]: %sΑναθεωρήσεις στα Δημοσιεύματά μου%s(%s)</span>
el[1]: %sΑναθεωρήσεις στα Δημοσιεύματά μου%s(%s)

en: %sView Published Post%s
el: %sΔείτε τη Δημοσιευμένη Ανάρτηση%s

en: (on approval)
el: (με έγκριση)

en: (unlimited)
el: (χωρίς περιορισμούς)

en: <strong>Note:</strong> For visual display of revisions, add the following code to foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;
el: <strong>Σημείωση:</strong> Για την οπτική απεικόνιση αναθεωρήσεων, προσθέστε τον παρακάτω κώδικα στο foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
el: <strong>Αυτό το πρόσθετο μπορεί να διαγραφεί.</strong>

en: A revision to the %1$s "%2$s" has been approved.
el: Μια αναθεώρηση του %1$s "%2$s" έχει εγκριθεί.

en: A scheduled revision to your %1$s "%2$s" has been published.
el: Μια προγραμματισμένη αναθεώρηση του %1$s "%2$s" έχει δημοσιευθεί.

en: About
el: Σχετικά

en: About PublishPress Revisions
el: Σχετικά με τις Αναθεωρήσεις PublishPress

en: Action
el: Ενέργεια

en: Active Plugin
el: Ενεργό Πρόσθετο

en: Active Plugin Integration
el: Ενεργή Ενσωμάτωση Πρόσθετου

en: Add database index to posts table for Revision queries
el: Προσθήκη ευρετηρίου βάσης δεδομένων στον πίνακα posts για ερωτήματα Αναθεώρησης

en: Adjust preview links to use "rv_preview" argument instead of "preview". Experiment to see which works best with your theme.
el: Ρυθμίστε τους συνδέσμους προεπισκόπησης να χρησιμοποιούν την παράμετρο "rv_preview" αντί για "preview". Πειραματιστείτε για να δείτε ποιο λειτουργεί καλύτερα με το θέμα σας.

en: Admin
el: admin

en: All
el: Όλα

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: All Approvers
el: Όλοι οι Εγκεκριτές

en: All Authors
el: Όλοι οι Συγγραφείς

en: All Post Types
el: Όλοι οι Τύποι Δημοσιεύσεων

en: All Posts
el: Όλες οι Αναρτήσεις

en: All Publish Dates
el: Όλες οι Ημερομηνίες Δημοσίευσης

en: All Revision Authors
el: Όλοι οι Συγγραφείς Αναθεώρησης

en: All Revision Dates
el: Όλες οι Ημερομηνίες Αναθεώρησης

en: All Revision Statuses
el: Όλες οι Καταστάσεις Αναθεώρησης

en: All settings in this form (including those on unselected tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
el: Όλες οι ρυθμίσεις σε αυτή τη φόρμα (συμπεριλαμβανομένων αυτών σε μη επιλεγμένες καρτέλες) θα επαναφερθούν στις ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ. Είστε σίγουροι;

en: All settings on this tab are assigned network-wide.
el: Όλες οι ρυθμίσεις σε αυτήν την καρτέλα ανατίθενται σε επίπεδο δικτύου.

en: Allow Past Revisions to be deleted
el: Επιτρέψτε τη διαγραφή Παρελθουσών Αναθεωρήσεων

en: Allow custom fields (post meta) to be revisioned
el: Να επιτρέπεται η αναθεώρηση προσαρμοσμένων πεδίων (μετα-ανάρτησης)

en: Allow the Author field to be modified by Revision
el: Να επιτρέπεται το πεδίο Συγγραφέας να τροποποιείται από την Αναθεώρηση

en: Also notify on Revision Update
el: Επίσης, ειδοποιήστε για την ενημέρωση αναθεώρησης

en: Always
el: Πάντα

en: Apply API actions to mimic Post Update
el: Εφαρμόστε ενέργειες API για να μιμηθείτε την ενημέρωση δημοσίευσης

en: Apply Post Permissions to Revisions
el: Εφαρμογή Δικαιωμάτων Ανάρτησης σε Αναθεωρήσεις

en: Apply this maintenance operation if Has Revision labels on Posts / Pages screens mismatch the New Revisions listing.
el: Εφαρμόστε αυτή τη λειτουργία συντήρησης αν οι ετικέτες Has Revision στις οθόνες Αναρτήσεων / Σελίδων δεν ταιριάζουν με την καταχώριση Νέων Αναθεωρήσεων.

en: Approve
el: Εγκρίνω

en: Approve Button on Compare screen
el: Κουμπί Έγκρισης στην οθόνη Σύγκρισης

en: Approve Changes
el: Έγκριση Αλλαγών

en: Approve Revision
el: Έγκριση Αναθεώρησης

en: Approve and Publish
el: Έγκριση και Δημοσίευση

en: Approve and Schedule
el: Έγκριση και Προγραμματισμός

en: Approved By
el: Εγκεκριμένο Από

en: Approved by: %s
el: Εγκρίθηκε από: %s

en: Approving Changes...
el: Έγκριση Αλλαγών...

en: Assign capabilities to roles
el: Αναθέστε δυνατότητες σε ρόλους

en: Assign capability to roles
el: Αναθέστε δυνατότητες σε ρόλους

en: Asynchronous Publishing
el: Ασύγχρονη Δημοσίευση

en: Author
el: Συγγραφέας

[ctx: Author Name]
en: by %s
el: από %s

en: Auto-submit revisions
el: Αυτόματη υποβολή αναθεωρήσεων

en: Auto-submit revisions created by a user with publishing capability
el: Αυτόματη υποβολή αναθεωρήσεων που δημιουργούνται από χρήστη με ικανότητα δημοσίευσης

en: Auto-submit revisions if the user can directly edit the main post.
el: Αυτόματη υποβολή αναθεωρήσεων αν ο χρήστης μπορεί να επεξεργαστεί απευθείας την κύρια ανάρτηση.

en: Beaver Builder Data
el: Δεδομένα Beaver Builder

en: Beaver Builder Settings
el: Ρυθμίσεις Beaver Builder

en: Broadest compat including Elementor, Divi, Beaver Builder
el: Η ευρύτερη συμβατότητα περιλαμβάνει Elementor, Divi, Beaver Builder

en: By default
el: Από προεπιλογή

en: Bypass the above restrictions for others' revisions to logged in user's own posts.
el: Παρακάμψτε τους παραπάνω περιορισμούς για τις αναθεωρήσεις άλλων στις δικές του αναρτήσεις του συνδεδεμένου χρήστη.

en: Can access New Revisions.
el: Μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε νέες αναθεωρήσεις.

en: Can edit Revisions from other users.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε αναθεωρήσεις από άλλους χρήστες.

en: Can edit draft Posts from other users.
el: Μπορείτε να επεξεργαστείτε προσχέδια από άλλους χρήστες.

en: Can manage Unsubmitted Revisions.
el: Μπορείτε να διαχειριστείτε αναθεωρήσεις που δεν υποβλήθηκαν.

en: Can see New Revisions from other users.
el: Μπορείτε να δείτε νέες αναθεωρήσεις από άλλους χρήστες.

en: Caption the button as either "Approve and Publish" or "Approve and Schedule."
el: Επισημάνετε το κουμπί ως "Έγκριση και Δημοσίευση" ή "Έγκριση και Προγραμματισμός."

en: Change Request
el: Αίτημα Αλλαγής

en: Change Request submission require role capability
el: Η υποβολή αιτήματος αλλαγής απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Change Requests
el: Αιτήματα Αλλαγής

en: Change Requests <span class="count">(%d)</span> | Change Requests <span class="count">(%d)</span>
el[0]: Αιτήματα Αλλαγής <span class=\"count\">(%d)</span>
el[1]: Αιτήματα Αλλαγής <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Changes Submitted
el: Αλλαγές Υποβλήθηκαν

en: Changes are Scheduled.
el: Οι Αλλαγές είναι Προγραμματισμένες.

en: Clear cache on revision creation
el: Εκκαθάριση κρυφής μνήμης κατά τη δημιουργία αναθεώρησης

en: Comment Status
el: Κατάσταση Σχολίου

en: Compare %s of "%s"
el: Σύγκριση %s του "%s"

en: Compare Changes
el: Σύγκριση Αλλαγών

en: Compare Changes in %s
el: Σύγκριση Αλλαγών στο %s

en: Compare Past Revisions
el: Σύγκριση Παρελθόντων Αναθεωρήσεων

en: Compare Past Revisions ordering:
el: Σύγκριση παραγγελιών Παρελθουσών Αναθεωρήσεων:

en: Compare revisions to Yoast SEO fields
el: Σύγκριση αναθεωρήσεων με τα πεδία Yoast SEO

en: Compare this revision to published copy, or to other revisions
el: Σύγκριση αυτής της αναθεώρησης με την δημοσιευμένη έκδοση ή με άλλες αναθεωρήσεις

en: Compatibility Mode
el: Λειτουργία Συμβατότητας

en: Compatibility for Yoast SEO + Elementor
el: Συμβατότητα με Yoast SEO + Elementor

en: Compatibility with ACF custom fields.
el: Συμβατότητα με τα custom fields του ACF.

en: Compatibility with Nitro Pack cache.
el: Συμβατότητα με την κρυφή μνήμη του Nitro Pack.

en: Compatibility with Pods custom fields.
el: Συμβατότητα με τα προσαρμοσμένα πεδία του Pods.

en: Compatibility with Polylang translation.
el: Συμβατότητα με τη μετάφραση του Polylang.

en: Compatible with Product Variations
el: Συμβατό με τις Παραλλαγές Προϊόντων

en: Configure for any post type and role to match your editing workflow.
el: Διαμορφώστε για οποιοδήποτε post type και ρόλο για να ταιριάζει με τη ροή εργασίας επεξεργασίας σας.

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Contact the PublishPress team
el: Επικοινωνήστε με την ομάδα PublishPress

en: Control New Revisions access with the %s.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση σε Νέες Αναθεωρήσεις με το %s.

en: Control New Revisions access with the manage_revision_queue capability.
el: Ελέγξτε την πρόσβαση σε Νέες Αναθεωρήσεις με τη δυνατότητα manage_revision_queue.

en: Control access to statuses per-role
el: Ελέγξτε την πρόσβαση στις καταστάσεις ανά ρόλο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy content to the clipboard.
el: Αντιγράψτε το περιεχόμενο στο πρόχειρο.

en: Copy revision comments to published post
el: Αντιγραφή σχολίων αναθεώρησης στο δημοσιευμένο post

en: Copy the above content to the clipboard.
el: Αντιγράψτε το παραπάνω περιεχόμενο στο πρόχειρο.

en: Correct field display on Compare screen
el: Διόρθωση της εμφάνισης του πεδίου στην οθόνη Σύγκρισης

en: Could not insert revision into the database
el: Δεν ήταν δυνατή η εισαγωγή της αναθεώρησης στη βάση δεδομένων

en: Create Revision
el: Δημιουργία Αναθεώρησης

en: Create Revision button in editor opens new tab
el: Το κουμπί Δημιουργίας Αναθεώρησης στον επεξεργαστή ανοίγει νέα καρτέλα

en: Create Revision capabilities
el: Δημιουργία δυνατοτήτων αναθεώρησης

en: Create Working Copy
el: Δημιουργία Εργασιακού Αντιγράφου

en: Creating Revision...
el: Δημιουργία Αναθεώρησης...

en: Creating Working Copy...
el: Δημιουργία Εργασιακού Αντιγράφου...

en: Current Time
el: Τρέχουσα Ώρα

en: Customize notification content and recipients for each notification type.
el: Προσαρμόστε το περιεχόμενο και τους παραλήπτες της ειδοποίησης για κάθε τύπο ειδοποίησης.

en: Customize notification message and subject
el: Προσαρμόστε το μήνυμα και το θέμα της ειδοποίησης

en: Decline
el: Απόρριψη

en: Default labels are "Not Submitted for Approval", "Submitted for Approval", "Scheduled Revision"
el: Οι προεπιλεγμένες ετικέτες είναι "Δεν υποβλήθηκε για έγκριση", "Υποβλήθηκε για έγκριση", "Προγραμματισμένη Αναθεώρηση"

en: Define your own statuses before or after Revision Submitted
el: Ορίστε τις δικές σας καταστάσεις πριν ή μετά την Υποβολή Αναθεώρησης

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Past Revision
el: Διαγραφή Παρελθούσας Αναθεώρησης

en: Delete Revision
el: Διαγραφή αναθεώρησης

en: Delete settings and Revisions if plugin is deleted
el: Διαγραφή ρυθμίσεων και Αναθεωρήσεων αν διαγραφεί το πρόσθετο

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερής τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στον ιστότοπο του plugin.

en: Direct Edit
el: Άμεση Επεξεργασία

en: Disable Rank Math SEO panel for Revision edit
el: Απενεργοποίηση του πίνακα SEO Rank Math για επεξεργασία Αναθεώρησης

en: Discard Revision
el: Απόρριψη Αναθεώρησης

en: Display Hints
el: Εμφάνιση Υποδείξεων

en: Display custom field changes
el: Εμφάνιση αλλαγών στα custom fields

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s:
el: Επεξεργασία %s:

en: Edit Parent
el: Επεξεργασία Γονέα

en: Edit Revision
el: Επεξεργασία Αναθεώρησης

en: Edit of %s
el: Επεξεργασία του %s

en: Edit of published Revision
el: Επεξεργασία δημοσιευμένης Αναθεώρησης

en: Edit parent post
el: Επεξεργασία γονικού δημοσιεύματος

en: Edit parent revision
el: Επεξεργασία γονικής αναθεώρησης

en: Edit published post
el: Επεξεργασία δημοσιευμένου δημοσιεύματος

en: Editing others' Revisions requires role capability
el: Η επεξεργασία των αναθεωρήσεων άλλων απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Editor:
el: Συντάκτης:

en: Email Editors and Administrators when a %s is approved
el: Αποστολή email στους Συντάκτες και Διαχειριστές όταν εγκρίνεται ένα %s

en: Email Editors and Administrators when a %s is published
el: Αποστολή email στους Συντάκτες και Διαχειριστές όταν δημοσιεύεται ένα %s

en: Email Editors and Administrators when a %s is submitted
el: Αποστολή email στους Συντάκτες και Διαχειριστές όταν υποβάλλεται ένα %s

en: Email designated Publishers when a %s is approved
el: Αποστολή email στους καθορισμένους Εκδότες όταν εγκρίνεται ένα %s

en: Email designated Publishers when a %s is published
el: Αποστολή email στους καθορισμένους Εκδότες όταν δημοσιεύεται ένα %s

en: Email designated Publishers when a %s is submitted
el: Αποστολή email στους καθορισμένους Εκδότες όταν υποβάλλεται ένα %s

en: Email original Author when a %s is submitted
el: Στείλτε email στον αρχικό συγγραφέα όταν υποβληθεί ένα %s

en: Email the Revisor when a %s is approved
el: Στείλτε email στον αναθεωρητή όταν εγκριθεί ένα %s

en: Email the Revisor when a %s is published
el: Στείλτε email στον αναθεωρητή όταν δημοσιευθεί ένα %s

en: Email the original Author when a %s is approved
el: Στείλτε email στον αρχικό συγγραφέα όταν εγκριθεί ένα %s

en: Email the original Author when a %s is published
el: Στείλτε email στον αρχικό συγγραφέα όταν δημοσιευθεί ένα %s

en: Enable %s
el: Ενεργοποίηση %s

en: Enable Change Requests
el: Ενεργοποίηση Αιτημάτων Αλλαγής

en: Enable deletion queue
el: Ενεργοποίηση ουράς διαγραφής

en: Enable legacy email notifications
el: Ενεργοποίηση κλασικών ειδοποιήσεων μέσω email

en: Enable notification buffer
el: Ενεργοποίηση της μνήμης ειδοποιήσεων

en: Enable published content to be copied, edited, submitted for approval and managed on the %sNew Revisions%s screen.
el: Ενεργοποιήστε την αντιγραφή, επεξεργασία, υποβολή για έγκριση και διαχείριση του δημοσιευμένου περιεχομένου στην οθόνη %sΝέες Αναθεωρήσεις%s.

en: Enhanced Revision access control with PublishPress plugins
el: Ενισχυμένος έλεγχος πρόσβασης Αναθεώρησης με πρόσθετα PublishPress

en: Error Creating Revision
el: Σφάλμα Δημιουργίας Αναθεώρησης

en: Every 2 Minutes
el: Κάθε 2 Λεπτά

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Fields
el: Πεδία

en: Filter
el: Φίλτρο

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Planner Pro%s.
el: Για την ενσωμάτωση Αναθεωρήσεων στο Ημερολόγιο Περιεχομένου, στην Επισκόπηση και στον Πίνακα Περιεχομένου, παρακαλώ ενημερώστε το %sPublishPress Planner Pro%s.

en: For custom field changes, edit a scheduled %s.
el: Για τις αλλαγές στο custom field, επεξεργαστείτε ένα προγραμματισμένο %s.

en: For enhanced notifications, install %sPublishPress Planner%s.
el: Για βελτιωμένες ειδοποιήσεις, εγκαταστήστε το %sPublishPress Planner%s.

en: For enhanced notifications, update %sPublishPress Planner%s.
el: Για βελτιωμένες ειδοποιήσεις, ενημερώστε το %sPublishPress Planner%s.

en: Front end Revision editing
el: Επεξεργασία αναθεώρησης front end

en: Front end Revision submission
el: Υποβολή αναθεώρησης front end

en: Get PublishPress Statuses Pro
el: Αποκτήστε το PublishPress Statuses Pro

en: Get PublishPress Statuses Pro and optimize your revision process with custom revision statuses.
el: Αποκτήστε το PublishPress Statuses Pro και βελτιστοποιήστε τη διαδικασία αναθεώρησης με προσαρμοσμένες καταστάσεις αναθεώρησης.

en: Get Statuses Pro
el: Αποκτήστε το Statuses Pro

en: Has Revision
el: Έχει Έκδοση

en: Here you can change the default value for settings which are controlled separately on each site.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε την προεπιλεγμένη τιμή για ρυθμίσεις που ελέγχονται ξεχωριστά σε κάθε ιστότοπο.

en: Hide copy buttons on Compare screen
el: Απόκρυψη κουμπιών αντιγραφής στην οθόνη σύγκρισης

en: Hide html tags on Compare screen
el: Απόκρυψη HTML ετικετών στην οθόνη σύγκρισης

en: History
el: Ιστορικό

en: If a currently published post or page is edited and a future date set, the change will not be applied until the selected date.
el: Αν μια αναρτημένη ανάρτηση ή σελίδα επεξεργαστεί και οριστεί μια μελλοντική ημερομηνία, η αλλαγή δεν θα εφαρμοστεί μέχρι την επιλεγμένη ημερομηνία.

en: If post contains custom html, require unfiltered_html capability
el: Εάν η ανάρτηση περιέχει προσαρμοσμένο html, απαιτείται ικανότητα unfiltered_html

en: If post-specific permissions restrict or expand access to a post, apply those permissions to its revisions also.
el: Εάν οι συγκεκριμένες άδειες δημοσίευσης περιορίζουν ή επεκτείνουν την πρόσβαση σε μια δημοσίευση, εφαρμόστε αυτές τις άδειες και στις αναθεωρήσεις της.

en: If the user can't edit the published post, require %s.
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την δημοσιευμένη ανάρτηση, απαιτείται %s.

en: If the user can't edit the published post, require Create Revision capabilities (copy_posts, copy_others_pages, etc.)
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την δημοσιευμένη ανάρτηση, απαιτούνται δυνατότητες Δημιουργίας Αναθεώρησης (copy_posts, copy_others_pages, κ.λπ.)

en: If the user can't edit the published post, require Submit Revision capabilities (revise_posts, revise_others_pages, etc.)
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την δημοσιευμένη ανάρτηση, απαιτούνται δυνατότητες Υποβολής Αναθεώρησης (revise_posts, revise_others_pages, κ.λπ.)

en: If the user can't edit the published post, require the %s.
el: Αν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την αναρτημένη ανάρτηση, απαιτείται το %s.

en: If the user can't edit the published post, require the edit_others_revisions capability.
el: Αν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την αναρτημένη ανάρτηση, απαιτείται η δυνατότητα edit_others_revisions.

en: If the user can't edit the published post, require the list_others_revisions capability.
el: Αν ο χρήστης δεν μπορεί να επεξεργαστεί την αναρτημένη ανάρτηση, απαιτείται η δυνατότητα list_others_revisions.

en: If the user can't publish, require the %s to edit others' unpublished Posts.
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί να δημοσιεύσει, απαιτείται το %s για να επεξεργαστεί τις μη δημοσιευμένες δημοσιεύσεις άλλων.

en: If the user can't publish, require the edit_others_drafts capability to edit others' unpublished Posts.
el: Εάν ο χρήστης δεν μπορεί να δημοσιεύσει, απαιτείται η ικανότητα edit_others_drafts για να επεξεργαστεί τις μη δημοσιευμένες δημοσιεύσεις άλλων.

en: If the user does not have a regular Edit link, recaption the %s link as "Edit."
el: Εάν ο χρήστης δεν έχει κανονικό σύνδεσμο Επεξεργασίας, αλλάξτε το όνομα του συνδέσμου %s σε "Επεξεργασία."

en: If you like %1$s, please leave us a %2$s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσει το %1$s, παρακαλούμε αφήστε μας μια %2$s αξιολόγηση. Ευχαριστούμε!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Εάν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε αίτημα για νέα χαρακτηριστικά, ενημερώστε μας.

en: In enhanced mode, a Revision's status is stored by standard WordPress schema. Some plugins are incompatible.
el: Σε ενισχυμένη λειτουργία, η κατάσταση μιας Αναθεώρησης αποθηκεύεται σύμφωνα με το κανονικό σχήμα του WordPress. Ορισμένα πρόσθετα είναι ασύμβατα.

en: Install Statuses Pro to unlock custom revision statuses.
el: Εγκαταστήστε το Statuses Pro για να ξεκλειδώσετε προσαρμοσμένες καταστάσεις αναθεώρησης.

en: Integration Active
el: Ενεργοποίηση Ενσωμάτωσης

en: Integration with Beaver Builder's front end editor.
el: Ενσωμάτωσης με τον επεξεργαστή front end του Beaver Builder.

en: Integration with Divi Builder and Divi Theme.
el: Ενσωμάτωσης με το Divi Builder και το Divi Theme.

en: Integration with Elementor's front end editor.
el: Ενοποίηση με τον επεξεργαστή εμπρός του Elementor.

en: Integrations
el: Ενσωματώσεις

en: It will be published on %s
el: Θα δημοσιευτεί στις %s

en: Keep an archive of revision edits, even after the revision is published
el: Διατήρηση αρχείου επεξεργασιών αναθεώρησης, ακόμη και μετά τη δημοσίευση της αναθεώρησης

en: Language-specific revisions
el: Αναθεωρήσεις κατά γλώσσα

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: License
el: Άδεια

en: Limit to one active revision per post
el: Περιορίστε σε μία ενεργή αναθεώρηση ανά ανάρτηση

en: List
el: Λίστα

en: List %s for "My Activity" or "Revisions to My Posts" view
el: Λίστα %s για την προβολή "Η Δραστηριότητά Μου" ή "Αναθεωρήσεις στα Posts Μου"

en: List Revisions of this Post
el: Λίστα Αναθεωρήσεων αυτού του Δημοσίευματος

en: Listing capabilities
el: Δυνατότητες καταχώρισης

en: Listing others' Revisions requires role capability
el: Η καταχώριση των αναθεωρήσεων άλλων απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Maintain published content with teamwork and precision using the Revisions model to submit, approve and schedule changes.
el: Διατηρήστε το δημοσιευμένο περιεχόμενο με ομαδική εργασία και ακρίβεια χρησιμοποιώντας το μοντέλο Εκδόσεων για να υποβάλετε, να εγκρίνετε και να προγραμματίσετε αλλαγές.

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Management
el: Διαχείριση

en: Managing %s requires role capability
el: Η διαχείριση %s απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Maximum Revisions per post
el: Μέγιστες Αναθεωρήσεις ανά ανάρτηση

en: Maximum revisions per post:
el: Μέγιστες αναθεωρήσεις ανά ανάρτηση:

en: Menu Order
el: Σειρά Μενού

en: Modification Date
el: Ημερομηνία Τροποποίησης

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Modified Date
el: Ημερομηνία Τροποποίησης

en: Modify preview link for better theme compatibility
el: Τροποποίηση του συνδέσμου προεπισκόπησης για καλύτερη συμβατότητα με το θέμα

en: Multilingual
el: Πολυγλωσσικό

en: Multilingual revisioning with WPML.
el: Πολυγλωσσική αναθεώρηση με το WPML.

en: My Activity
el: Η Δραστηριότητά Μου

en: My Revisions
el: Οι Αναθεωρήσεις Μου

en: Need Revisions Support?
el: Χρειάζεστε Υποστήριξη Αναθεώρησης;

en: Network Defaults
el: Προεπιλογές Δικτύου

en: Network Settings
el: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: Never
el: Ποτέ

en: New Revisions
el: Νέες Εκδόσεις

en: New Revisions %s
el: Νέες Αναθεωρήσεις %s

en: New Revisions access requires role capability
el: Η πρόσβαση σε νέες αναθεωρήσεις απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: New Revisions are changes which are not yet published.
el: Οι Νέες Αναθεωρήσεις είναι αλλαγές που δεν έχουν δημοσιευθεί ακόμα.

en: New Revisions:
el: Νέες Αναθεωρήσεις:

en: New predefined statuses: Deferred, Needs Work, Rejected
el: Νέες προεπιλεγμένες καταστάσεις: Αναβλητέο, Χρειάζεται Εργασία, Απορρίφθηκε

en: No author
el: Κανένας συγγραφέας

en: No email notifications will be sent.
el: Δεν θα σταλούν ειδοποιήσεις μέσω email.

en: No revision specified.
el: Δεν έχει προσδιοριστεί καμία αναθεώρηση.

en: No revisions found.
el: Δεν βρέθηκαν αναθεωρήσεις.

en: Not Submitted
el: Δεν Υποβλήθηκε

en: Not Submitted <span class="count">(%s)</span> | Not Submitted <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Δεν Υποβλήθηκε <span class=\"count\">(%s)</span>
el[1]: Δεν Υποβλήθηκε <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Note that %1$s network-wide settings%2$s may also be available.
el: Σημειώστε ότι %1$sοι ρυθμίσεις σε επίπεδο δικτύου%2$s μπορεί επίσης να είναι διαθέσιμες.

en: Note that archiving can also be disabled by %1$sPost Type%2$s.
el: Σημειώστε ότι η αρχειοθέτηση μπορεί επίσης να απενεργοποιηθεί από το %1$sPost Type%2$s.

en: Note: Third party code may cause some post types to be incompatible with PublishPress Revisions.
el: Σημείωση: Κωδικοί τρίτων μπορεί να προκαλέσουν ασυμβατότητα με τις Αναθεωρήσεις του PublishPress σε ορισμένους τύπους άρθρων.

en: Notification Buffer
el: Buffer Ειδοποίησης

en: Notification Log
el: Καταγραφή Ειδοποίησης

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Notify for a specific post type, category or term
el: Ειδοποιήστε για έναν συγκεκριμένο τύπο δημοσίευσης, κατηγορία ή όρο

en: Now
el: Τώρα

en: On Revision publication, delete Editorial Comments
el: Κατά τη δημοσίευση της αναθεώρησης, διαγράψτε τα Σχολιαστικά Σχόλια

en: Options
el: Επιλογές

en: Page Template
el: Πρότυπο Σελίδας

en: Past
el: Παρελθόν

en: Past Revisions
el: Προηγούμενες Αναθεωρήσεις

en: Past Revisions are earlier versions of a post.
el: Οι Παλιές Αναθεωρήσεις είναι παλαιότερες εκδόσεις ενός άρθρου.

en: Permission for Submit Revision also enables Revision creation
el: Η άδεια για Υποβολή Αναθεώρησης επιτρέπει επίσης τη δημιουργία Αναθεώρησης

en: Ping Status
el: Κατάσταση Ping

en: Planner Notifications Access-Limited
el: Προγραμματιστής Ειδοποιήσεων Πρόσβαση-Περιορισμένη

en: Planner Notifications for revision actions
el: Ειδοποιήσεις Planner για ενέργειες αναθεώρησης

en: Please save changes to the revision before submitting it.
el: Παρακαλώ αποθηκεύστε τις αλλαγές στην αναθεώρηση πριν την υποβάλετε.

en: Plugin integration details
el: Λεπτομέρειες ενσωμάτωσης plugin

en: Plugin settings, New Revisions contents and related data will be deleted, but only after the last copy of Revisions / Revisions Pro is deleted.
el: Οι ρυθμίσεις του plugin, το περιεχόμενο νέων αναθεωρήσεων και τα σχετικά δεδομένα θα διαγραφούν, αλλά μόνο μετά τη διαγραφή του τελευταίου αντιγράφου των Αναθεωρήσεων / Αναθεωρήσεις Pro.

en: Post Author
el: Συγγραφέας Δημοσιεύματος

en: Post Author: %s
el: Συγγραφέας ανάρτησης: %s

en: Post Date
el: Ημερομηνία Δημοσίευσης

en: Post Parent
el: Αναρτήστε Γονέα

[ctx: Posts / Pages / etc.]
en: of %s
el: του %s

en: Posts / Pages list: Use "Edit" caption for %s link
el: Λίστα Δημοσιεύσεων / Σελίδων: Χρησιμοποιήστε την λεζάντα "Επεξεργασία" για τον σύνδεσμο %s

en: Prevent Revision creation if the post already has another Revision in progress.
el: Αποτρέψτε τη δημιουργία Αναθεώρησης εάν η ανάρτηση έχει ήδη άλλη Αναθεώρηση σε εξέλιξη.

en: Prevent Revisors from editing others' unpublished Posts
el: Απαγόρευση στους Revisors να επεξεργάζονται τα μη δημοσιευμένα Posts άλλων

en: Prevent indexing of revisions
el: Αποτροπή ευρετηρίασης αναθεωρήσεων

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the %s.
el: Αποτρέψτε τους μη διαχειριστές από το να επαναφέρουν μια αναθεώρηση χωρίς το %s.

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the restore_revisions capability
el: Αποτρέψτε τους μη διαχειριστές από το να επαναφέρουν μια αναθεώρηση χωρίς τη δυνατότητα restore_revisions

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview / Approve
el: Προεπισκόπηση / Εγκρίνω

en: Preview / Restore
el: Προεπισκόπηση / Επαναφορά

en: Preview Link Type
el: Τύπος Συνδέσμου Προεπισκόπησης

en: Preview Revision
el: Προεπισκόπηση Αναθεώρησης

en: Preview and Approval:
el: Προεπισκόπηση και Έγκριση:

en: Preview it here:
el: Προεπισκόπηση εδώ:

en: Preview other user's Revisions (without needing editing access).
el: Προεπισκόπηση αναθεωρήσεων άλλου χρήστη (χωρίς να χρειάζεται πρόσβαση επεξεργασίας).

en: Preview revision in progress
el: Προεπισκόπηση αναθεώρησης σε εξέλιξη

en: Preview this Revision
el: Προεπισκόπηση αυτής της Αναθεώρησης

en: Priority on ongoing compatibility
el: Προτεραιότητα στη συνεχιζόμενη συμβατότητα

en: Product revisions
el: Αναθεωρήσεις προϊόντων

en: Publication
el: Δημοσίευση

en: Publication Date: %s
el: Ημερομηνία δημοσίευσης: %s

en: Publish %son approval%s
el: Δημοσίευση %son έγκριση%s

en: Publish <b>on approval</b>
el: Δημοσίευση <b>με έγκριση</b>

en: Publish Changes
el: Δημοσίευση Αλλαγών

en: Publish Now
el: Δημοσίευση Τώρα

en: Publish Revision
el: Δημοσίευση Αναθεώρησης

en: Publish scheduled revisions asynchronously, via a secondary http request from the server.  This is usually best since it eliminates delay, but some servers may not support it.
el: Δημοσιεύστε προγραμματισμένες αναθεωρήσεις ασύγχρονα, μέσω ενός δευτερεύοντος http αιτήματος από τον διακομιστή. Αυτό είναι συνήθως το καλύτερο, καθώς εξαλείφει την καθυστέρηση, αλλά ορισμένοι διακομιστές ενδέχεται να μην το υποστηρίζουν.

en: Publish scheduled revisions using the WP-Cron mechanism. On some sites, publication will fail if this setting is disabled.
el: Δημοσιεύστε προγραμματισμένες αναθεωρήσεις χρησιμοποιώντας τον μηχανισμό WP-Cron. Σε ορισμένες ιστοσελίδες, η δημοσίευση θα αποτύχει αν αυτή η ρύθμιση είναι απενεργοποιημένη.

en: PublishPress Planner Integration.
el: Ενοποίηση PublishPress Planner.

en: PublishPress Planner: Custom Notifications
el: PublishPress Planner: Προσαρμοσμένες Ειδοποιήσεις

en: PublishPress Revisions Documentation
el: Τεκμηρίωση Αναθεωρήσεων PublishPress

en: PublishPress Revisions Network Defaults
el: Προεπιλογές Δικτύου Εκδόσεων PublishPress

en: PublishPress Revisions Network Settings
el: Ρυθμίσεις Δικτύου Εκδόσεων PublishPress

en: PublishPress Revisions Settings
el: Ρυθμίσεις Αναθεωρήσεων PublishPress

en: PublishPress Revisions Site Settings
el: Ρυθμίσεις Ιστοσελίδας PublishPress Αναθεώρηση

en: Published Author
el: Δημοσιευμένος Συγγραφέας

en: Published Date
el: Ημερομηνία Δημοσίευσης

en: Published Post
el: Δημοσιευμένο Δημοσίευμα

en: Published Post Slug
el: Slug Δημοσιευμένης Δημοσίευσης

en: Publishers will be notified (but cannot be selected here).
el: Οι εκδότες θα ειδοποιηθούν (αλλά δεν μπορούν να επιλεγούν εδώ).

en: Purge Notification Buffer
el: Καθαρισμός Buffer Ειδοποίησης

en: Query Loop Block: Adjust Revisor and Contributor capabilities to allow previewing in Revision editor
el: Ερώτημα Βρόχος Block: Ρυθμίστε τις ικανότητες Αναθεωρητή και Συμβολαίου για να επιτρέψετε την προεπισκόπηση στον επεξεργαστή Αναθεώρησης

en: Rank Math SEO may prevent Revision update on some sites.
el: Η Rank Math SEO μπορεί να εμποδίσει την ενημέρωση αναθεώρησης σε ορισμένες ιστοσελίδες.

en: Ready to enhance your revision notifications?
el: Έτοιμοι να βελτιώσετε τις ειδοποιήσεις αναθεώρησής σας;

en: Ready to enhance your revision workflow?
el: Έτοιμοι να βελτιώσετε τη ροή εργασίας των αναθεωρήσεών σας;

en: Refresh "Has Revision" flag before suppressing Create Revision
el: Ανανεώστε τη σημαία "Έχει Αναθεώρηση" πριν την καταστολή Δημιουργίας Αναθεώρησης

en: Regenerate "post has revision" flags
el: Αναγεννήστε τις ετικέτες "η ανάρτηση έχει αναθεώρηση"

en: Request Support
el: Αίτηση Υποστήριξης

en: Requested for
el: Ζητήθηκε για

en: Requested publication: %s
el: Αιτούμενη δημοσίευση: %s

en: Reset Filters
el: Επαναφορά Φίλτρων

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore an archived Revision as the current revision.
el: Επαναφορά μιας αρχειοθετημένης αναθεώρησης ως την τρέχουσα αναθεώρηση.

en: Restoring a Revision requires role capability
el: Η αποκατάσταση μιας αναθεώρησης απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Revert to Defaults
el: Επαναφορά στις Προεπιλογές

en: Revised By
el: Αναθεωρημένο από

en: Revision
el: Έκδοση

en: Revision Author: %s
el: Συγγραφέας αναθεώρησης: %s

en: Revision Creation
el: Δημιουργία Αναθεώρησης

en: Revision Date
el: Ημερομηνία αναθεώρησης

en: Revision Date: %s
el: Ημερομηνία αναθεώρησης: %s

en: Revision ID only
el: Μόνο ID Αναθεώρησης

en: Revision Publication
el: Δημοσίευση Αναθεώρησης

en: Revision Scheduled
el: Αναθεώρηση Προγραμματισμένη

en: Revision Slug
el: Slug Αναθεώρησης

en: Revision Status
el: Κατάσταση Αναθεώρησης

en: Revision Submission
el: Υποβολή Αναθεώρησης

en: Revision Submission Error
el: Σφάλμα Υποβολής Αναθεώρησης

en: Revision Submitted
el: Αναθεώρηση Υποβληθείσα

en: Revision Workflow
el: Ροή Εργασίας Αναθεώρησης

en: Revision by a user who does not have the %s will cause all custom html tags to be stripped out.
el: Η αναθεώρηση από έναν χρήστη που δεν έχει το %s θα προκαλέσει την αφαίρεση όλων των προσαρμοσμένων ετικετών html.

en: Revision by a user who does not have the unfiltered_html capability will cause all custom html tags to be stripped out.
el: Η αναθεώρηση από έναν χρήστη που δεν έχει τη δυνατότητα unfiltered_html θα προκαλέσει την αφαίρεση όλων των προσαρμοσμένων ετικετών html.

en: Revision creation requires role capability
el: Η δημιουργία Αναθεώρησης απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Revision for:
el: Αναθεώρηση για:

en: Revision of this post is not allowed.
el: Η αναθεώρηση αυτής της ανάρτησης δεν επιτρέπεται.

en: Revision preview and redirects
el: Προεπισκόπηση αναθεώρησης και ανακατευθύνσεις

en: Revision ready to edit.
el: Αναθεώρηση έτοιμη προς επεξεργασία.

en: Revision schedule shown in Calendar
el: Το πρόγραμμα αναθεωρήσεων εμφανίζεται στο Ημερολόγιο

en: Revision status: %s %s %s %s
el: Κατάσταση αναθεώρησης: %s %s %s %s

en: Revision status: %s (requested publish date: %s) %s %s %s
el: Κατάσταση αναθεώρησης: %s (ζητούμενη ημερομηνία δημοσίευσης: %s) %s %s %s

en: Revision submission and approval for products.
el: Υποβολή και έγκριση αναθεώρησης για προϊόντα.

en: Revision submission requires role capability
el: Η υποβολή αναθεώρησης απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Revision updated.
el: Η αναθεώρηση ενημερώθηκε.

en: Revision updated. %sView Preview%s
el: Η αναθεώρηση ενημερώθηκε. %sΔείτε την Προεπισκόπηση%s

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Revisions carry over Polylang data
el: Οι αναθεωρήσεις μεταφέρουν δεδομένα Polylang

[ctx: Revisions of "Post Title"]
en: of "%s"
el: του "%s"

en: Revisions of %s
el: Αναθεωρήσεις του %s

[ctx: Revisions of Post "Post Title"]
en: of %s "%s"
el: του %s "%s"

en: Revisor
el: Εξεταστής

en: Revisors can create a new revision for any custom post type
el: Οι Revisors μπορούν να δημιουργήσουν μια νέα αναθεώρηση για οποιοδήποτε post type

en: Save Changes
el: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save Revision
el: Αποθήκευση Αναθεώρησης

en: Save changes to continue.
el: Αποθηκεύστε τις αλλαγές για να συνεχίσετε.

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Schedule Changes
el: Προγραμματισμός Αλλαγών

en: Schedule Revision
el: Προγραμματισμός Αναθεώρησης

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Scheduled <span class="count">(%d)</span> | Scheduled <span class="count">(%d)</span>
el[0]: Προγραμματισμένες <span class=\"count\">(%d)</span>
el[1]: Προγραμματισμένες <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
el[0]: %sΠρογραμματισμένα <span class=\"count\">(%s)</span>
el[1]: %sΠρογραμματισμένα <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Scheduled Change
el: Προγραμματισμένη Αλλαγή

en: Scheduled Changes
el: Προγραμματισμένες Αλλαγές

en: Scheduled Rev.
el: Προγραμματισμένη Αναθ.

en: Scheduled Revision
el: Προγραμματισμένη Αναθεώρηση

en: Scheduled Revision Publication
el: Προγραμματισμένη Δημοσίευση Αναθεώρησης

en: Scheduled Revisions
el: Προγραμματισμένες Αναθεωρήσεις

en: Scheduled Revisions are unavailable because WP-Cron is disabled. If you are triggering WP-Cron externally, see %sRevisions > Settings > New Revisions > Scheduling%s.
el: Οι προγραμματισμένες αναθεωρήσεις δεν είναι διαθέσιμες επειδή το WP-Cron είναι απενεργοποιημένο. Αν ενεργοποιείτε το WP-Cron εξωτερικά, δείτε %sΑναθεωρήσεις > Ρυθμίσεις > Νέες Αναθεωρήσεις > Προγραμματισμός%s.

en: Scheduled for
el: Προγραμματισμένο για

en: Scheduled publication: %s
el: Προγραμματισμένη δημοσίευση: %s

en: Scheduling
el: Προγραμματισμός

en: Search Revisions
el: Αναζήτηση Αναθεωρήσεων

en: Search results for "%s"
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για "%s"

en: Seconds until next buffer processing time: %d
el: Δευτερόλεπτα μέχρι την επόμενη ώρα επεξεργασίας buffer: %d

en: Send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
el: Στείλτε ειδοποιήσεις δράσης αναθεώρησης χρησιμοποιώντας το προσαρμόσιμο σύστημα %1$sPublishPress Planner Notifications%2$s.

en: Sent in last day: %d / %d
el: Απεστάλησαν την τελευταία ημέρα: %d / %d

en: Sent in last hour: %d / %d
el: Απεστάλησαν την τελευταία ώρα: %d / %d

en: Sent in last minute: %d / %d
el: Απεστάλησαν τον τελευταίο λεπτό: %d / %d

en: Set "Needs Update" for any post with translations which was updated (possibly by revision approval) more recently than its translations.
el: Ορίστε "Χρειάζεται Ενημέρωση" για οποιαδήποτε ανάρτηση με μεταφράσεις που ενημερώθηκε (πιθανώς με την έγκριση αναθεώρησης) πιο πρόσφατα από τις μεταφράσεις της.

en: Setting Scope
el: Εύρος Ρύθμισης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Show Current Revision top bar after revision publication
el: Εμφάνιση της επάνω γραμμής Current Revision μετά τη δημοσίευση της αναθεώρησης

en: Show Notification Log / Buffer
el: Εμφάνιση Καταγραφής / Buffer Ειδοποίησης

en: Show Preview Links
el: Εμφάνιση Συνδέσμων Προεπισκόπησης

en: Show descriptive captions for PublishPress Revisions settings.
el: Εμφάνιση περιγραφικών λεζαντών για τις ρυθμίσεις αναθεώρησης του PublishPress.

en: Show with message content
el: Εμφάνιση με περιεχόμενο μηνύματος

en: Site uses a custom trigger for WP-Cron tasks
el: Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί μια προσαρμοσμένη ενεργοποίηση για εργασίες WP-Cron

en: Some themes may block revision preview.
el: Ορισμένα θέματα μπορεί να μπλοκάρουν την προεπισκόπηση των αναθεωρήσεων.

en: Some themes may require this setting for correct revision preview display.
el: Ορισμένα θέματα μπορεί να απαιτούν αυτή τη ρύθμιση για σωστή εμφάνιση προεπισκόπησης αναθεώρησης.

en: Some themes or plugins may require Revision Slug or Revision ID link type for proper template loading and field display.
el: Ορισμένα θέματα ή πρόσθετα μπορεί να απαιτούν τον τύπο συνδέσμου Slug Αναθεώρησης ή ID Αναθεώρησης για σωστή φόρτωση προτύπων και εμφάνιση πεδίων.

en: Sorry, you are not allowed to approve this revision.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να εγκρίνετε αυτή την έκδοση.

en: Sorry, you are not allowed to decline this revision.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να απορρίψετε αυτή την έκδοση.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να διαγράψετε αυτή την έκδοση.

en: Sorry, you are not allowed to submit this revision.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να υποβάλετε αυτή την έκδοση.

en: Specify which PublishPress Revisions Settings to control network-wide. Unselected settings are controlled separately on each site.
el: Καθορίστε ποιες ρυθμίσεις Αναθεώρησης του PublishPress να ελέγχουν σε όλο το δίκτυο. Οι μη επιλεγμένες ρυθμίσεις ελέγχονται ξεχωριστά σε κάθε ιστοσελίδα.

en: Standard storage schema for broadest 3rd party compat
el: Κανονικό σχήμα αποθήκευσης για την ευρύτερη συμβατότητα τρίτων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status workflow can be nested with sub-statuses
el: Η ροή εργασίας των καταστάσεων μπορεί να είναι φωλιασμένη με υποκαταστάσεις

en: Statuses
el: Καταστάσεις

en: Statuses can be specific to a post type
el: Οι καταστάσεις μπορούν να είναι συγκεκριμένες για έναν τύπο άρθρου

en: Store custom fields of submitted and scheduled revisions for archive
el: Αποθήκευση προσαρμοσμένων πεδίων υποβληθέντων και προγραμματισμένων αναθεωρήσεων για αρχείο

en: Store custom fields with revisions
el: Αποθήκευση custom fields με αναθεωρήσεις

en: Submission
el: Υποβολή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit Change Request
el: Υποβολή Αιτήματος Αλλαγής

en: Submit Changes
el: Υποβολή Αλλαγών

en: Submit Revision
el: Υποβολή Αναθεώρησης

en: Submit Revision capabilities
el: Δυνατότητες υποβολής Αναθεώρησης

en: Submitted
el: Υποβληθείσα

en: Submitted <span class="count">(%s)</span> | Submitted <span class="count">(%s)</span>
el[0]: %sΥποβληθείσες <span class=\"count\">(%s)</span>
el[1]: %sΥποβληθείσες <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Submitted Rev.
el: Υποβληθείσα Αναθ.

en: Submitted Revision
el: Υποβληθείσα Αναθεώρηση

en: Submitted Revisions
el: Υποβληθείσες Αναθεωρήσεις

en: Support ACFE data model.
el: Υποστήριξη του μοντέλου δεδομένων ACFE.

en: Support ACFE single_meta data type
el: Υποστήριξη του τύπου δεδομένων single_meta ACFE

en: Supported Plugin
el: Υποστηριζόμενο Πρόσθετο

en: Supported Plugin Integration
el: Υποστηριζόμενη Ενσωμάτωση Πρόσθετου

en: Supported by PublishPress Revisions
el: Υποστηρίζεται από το PublishPress Revisions

en: Supported by Revisions Pro
el: Υποστηρίζεται από το Revisions Pro

en: Sync "Needs Update" flags
el: Συγχρονισμός "Χρειάζεται Ενημέρωση" σημαίες

en: Target specific roles, users, or user groups
el: Στοχεύστε συγκεκριμένους ρόλους, χρήστες ή ομάδες χρηστών

en: The Revision is Scheduled
el: Η Αναθεώρηση είναι προγραμματισμένη

en: The Revision is Submitted
el: Η Αναθεώρηση έχει υποβληθεί

en: The Revision is ready to edit.
el: Η Αναθεώρηση είναι έτοιμη προς επεξεργασία.

en: The WP-Cron trigger is disabled, but scheduled tasks are still excecuted using a custom trigger.
el: Ο εκκινητής WP-Cron είναι απενεργοποιημένος, αλλά οι προγραμματισμένες εργασίες εκτελούνται ακόμα χρησιμοποιώντας έναν προσαρμοσμένο εκκινητή.

en: The post already has a revision in process.
el: Η ανάρτηση έχει ήδη μια έκδοση σε διαδικασία.

en: The requested revision does not exist.
el: Η ζητούμενη αναθεώρηση δεν υπάρχει.

en: The revision preview argument is configured by constant definition: %s
el: Η παράμετρος προεπισκόπησης αναθεώρησης ρυθμίζεται με τον ορισμό σταθεράς: %s

en: The revision was approved and is now live on the site. %s
el: Η αναθεώρηση εγκρίθηκε και είναι τώρα ζωντανή στον ιστότοπο. %s

en: The revision was published.
el: Η έκδοση δημοσιεύτηκε.

en: The revision was restored.
el: Η έκδοση αποκαταστάθηκε.

en: The revision was scheduled for publication.
el: Η έκδοση προγραμματίστηκε για δημοσίευση.

en: The revision will be deleted. Are you sure?
el: Η αναθεώρηση θα διαγραφεί. Είσαι σίγουρος;

en: The revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been approved.
el: Η αναθεώρηση που υποβάλατε για το %1$s "%2$s" έχει εγκριθεί.

en: The scheduled revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been published.
el: Η προγραμματισμένη αναθεώρηση που υποβάλατε για το %1$s "%2$s" έχει δημοσιευθεί.

en: The submitter was %1$s.
el: Ο υποβάλλων ήταν %1$s.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post.
el: Η δυνατότητα unfiltered_html απαιτείται για τη δημιουργία μιας αναθεώρησης αυτής της ανάρτησης.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post. See %sdocumentation%s.
el: Η δυνατότητα unfiltered_html απαιτείται για να δημιουργήσετε μια έκδοση αυτής της ανάρτησης. Δείτε την %sτεκμηρίωση%s.

en: Theme Compat: For front page revision preview, set home flag
el: Συμβατότητα Θέματος: Για την προεπισκόπηση αναθεώρησης της αρχικής σελίδας, ρυθμίστε τη σημαία αρχικής

en: These are the default settings for options which can be adjusted per-site.
el: Αυτές είναι οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις για επιλογές που μπορούν να προσαρμοστούν ανά ιστότοπο.

en: This allows immediate approval within the Compare screen. If disabled, a Preview link is provided instead.
el: Αυτό επιτρέπει άμεση έγκριση στην οθόνη Σύγκριση. Αν είναι απενεργοποιημένο, παρέχεται αντί του Preview link.

en: This is a %s (for publication on %s). %s %s %s
el: Αυτό είναι ένα %s (για δημοσίευση στο %s). %s %s %s

en: This is a %s (requested publish date: %s). %s %s %s
el: Αυτή είναι μια %s (ζητούμενη ημερομηνία δημοσίευσης: %s). %s %s %s

en: This is a %s. %s %s %s
el: Αυτή είναι μια %s. %s %s %s

en: This is a Past Revision (from %s). %s %s
el: Αυτή είναι μια Παρελθούσα Αναθεώρηση (από %s). %s %s

en: This is the Current Revision. %s
el: Αυτή είναι η Τρέχουσα Αναθεώρηση. %s

en: This may improve compatibility with some plugins.
el: Αυτό μπορεί να βελτιώσει τη συμβατότητα με ορισμένα πρόσθετα.

en: This plugin introduces a new user role, "Revisor."
el: Αυτό το πρόσθετο εισάγει έναν νέο ρόλο χρήστη, "Revisor."

en: This post type does not support Past Revisions.
el: Αυτός ο τύπος άρθρου δεν υποστηρίζει Παλιές Αναθεωρήσεις.

en: This revision is not scheduled yet. It must be approved.
el: Αυτή η αναθεώρηση δεν έχει προγραμματιστεί ακόμη. Πρέπει να εγκριθεί.

en: This should usually be enabled, except to work around conflicts with other another plugin's postmeta data.
el: Αυτό θα πρέπει συνήθως να είναι ενεργοποιημένο, εκτός αν χρειάζεται να παρακαμφθούν συγκρούσεις με τα μεταδεδομένα δημοσίευσης άλλου πρόσθετου.

en: This was an update to a revision which is still in the workflow process.
el: Αυτό ήταν μια ενημέρωση σε μια αναθεώρηση που είναι ακόμα στη διαδικασία ροής εργασίας.

en: This was an update to a revision which was published after further editing.
el: Αυτό ήταν μια ενημέρωση σε μια αναθεώρηση που δημοσιεύθηκε μετά από περαιτέρω επεξεργασία.

en: To avoid notification failures, buffer emails for delayed sending once minute, hour or day limits are exceeded
el: Για να αποφύγετε αποτυχίες ειδοποιήσεων, αποθηκεύστε τα emails για καθυστερημένη αποστολή μόλις ξεπεραστούν τα όρια λεπτού, ώρας ή ημέρας

en: To expand the Pages list, assign %s.
el: Για να επεκτείνετε τη λίστα Σελίδων, εκχωρήστε %s.

en: To expand the Pages list, assign Listing capabilities (list_others_pages, list_published_posts, etc.)
el: Για να επεκτείνετε τη λίστα Σελίδων, εκχωρήστε Δυνατότητες καταχώρισης (list_others_pages, list_published_posts, κ.λπ.)

en: Translation Management integration
el: Ενσωμάτωση Διαχείρισης Μεταφράσεων

en: Translation retained on Revision approval
el: Η μετάφραση διατηρείται κατά την έγκριση αναθεώρησης

en: Trigger update on revision approval
el: Ενεργοποίηση ενημέρωσης κατά την έγκριση αναθεώρησης

en: Truncate Notification Log
el: Συμπίεση Καταγραφής Ειδοποίησης

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
el: Ξεκλειδώστε την ενσωμάτωση %s για να βελτιώσετε τη λύση αναθεώρησής σας.

en: Unlock Pro Integrations
el: Ξεκλείδωμα Pro Ενοποιήσεων

en: Unschedule
el: Αφαίρεση Χρονοδιαγράμματος

en: Unsubmitted Revision
el: Μη Υποβληθείσα Αναθεώρηση

en: Unsubmitted Revisions
el: Μη Υποβληθείσες Αναθεωρήσεις

en: Update Modified Date
el: Ενημέρωση ημερομηνίας τροποποίησης

en: Update Publish Date
el: Ενημέρωση ημερομηνίας δημοσίευσης

en: Update Revision
el: Ενημέρωση Αναθεώρησης

en: Update custom fields on revision publication
el: Ενημέρωση custom fields κατά την δημοσίευση αναθεώρησης

en: Update in progress...
el: Ενημέρωση σε εξέλιξη...

en: Update post before creating %s.
el: Ενημέρωση της ανάρτησης πριν από τη δημιουργία %s.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upgrade to Pro to enable this integration
el: Αναβάθμιση σε Pro για να ενεργοποιήσετε αυτή την ενσωμάτωσή

en: Upgrade to PublishPress Revisions Pro for integration with key features of these plugins:
el: Αναβάθμιση στο PublishPress Revisions Pro για ενσωμάτωση με τα κύρια χαρακτηριστικά αυτών των plugins:

en: Upgrade to Revisions Pro
el: Αναβάθμιση στην Revisions Pro

en: Upgrade to Revisions Pro for integration with our PublishPress Planner Notifications framework.
el: Αναβαθμίστε σε Revisions Pro για ενσωμάτωση με το πλαίσιο ειδοποιήσεων του PublishPress Planner.

en: Upgrade to Revisions Pro to send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
el: Αναβαθμίστε σε Revisions Pro για να στείλετε ειδοποιήσεις δράσης αναθεώρησης χρησιμοποιώντας το προσαρμόσιμο σύστημα %1$sPublishPress Planner Notifications%2$s.

en: Upgrade to Revisions Pro to unlock Planner Notifications integration.
el: Αναβαθμίστε σε Revisions Pro για να ξεκλειδώσετε την ενσωμάτωση ειδοποιήσεων Planner.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
el: Αναβάθμιση στην Pro έκδοση για βέλτιστη συμβατότητα και άμεση, επαγγελματική υποστήριξη.

en: Use %1$sPlanner Notifications%2$s
el: Χρησιμοποιήστε %1$sΕιδοποιήσεις Προγραμματιστή%2$s

en: Use WP-Cron scheduling
el: Χρήση προγραμματισμού WP-Cron

en: Use alternate labeling: "Working Copy" > "Change Request" > "Scheduled Change"
el: Χρησιμοποιήστε εναλλακτική ονομασία: "Εργασιακό Αντίγραφο" > "Αίτημα Αλλαγής" > "Προγραμματισμένη Αλλαγή"

en: Use extended captions for Approve button in Post Editor
el: Χρήση εκτενών λεζαντών για το κουμπί Έγκριση στον Επεξεργαστή Ανάρτησης

en: Use this tab to make NETWORK-WIDE changes to PublishPress Revisions settings. %s
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την καρτέλα για να κάνετε αλλαγές σε επίπεδο ΔΙΚΤΥΟΥ στις ρυθμίσεις του PublishPress Revisions. %s

[ctx: User role]
en: Revisor
el: Εξεταστής

en: Users can always administer revisions to their own editable posts
el: Οι χρήστες μπορούν πάντα να διαχειρίζονται τις αναθεωρήσεις των δικών τους επεξεργάσιμων δημοσιεύσεων

en: Users matching Planner > Notifications configuration get revision notifications only if they can edit the published post.
el: Οι χρήστες που ταιριάζουν με τη διαμόρφωση Planner > Notifications λαμβάνουν ειδοποιήσεις αναθεώρησης μόνο αν μπορούν να επεξεργαστούν την δημοσιευμένη ανάρτηση.

en: Users will need the %s to edit others' Unsubmitted Revisions.
el: Οι χρήστες θα χρειαστούν το %s για να επεξεργαστούν τις μη υποβληθείσες αναθεωρήσεις άλλων.

en: Users will need the manage_unsubmitted_revisions capability to edit others' Unsubmitted Revisions.
el: Οι χρήστες θα χρειαστούν τη δυνατότητα manage_unsubmitted_revisions για να επεξεργαστούν τις μη υποβληθείσες αναθεωρήσεις άλλων.

en: View / Approve
el: Προβολή / Έγκριση

en: View / Moderate saved revision
el: Προβολή / Διαχείριση αποθηκευμένης αναθεώρησης

en: View / Publish
el: Προβολή / Δημοσίευση

en: View / Submit saved revision
el: Προβολή / Υποβολή αποθηκευμένης αναθεώρησης

en: View / moderate saved revision
el: Προβολή / μέτρηση αποθηκευμένης αναθεώρησης

en: View Knowledge Base
el: Δείτε τη Βάση Γνώσεων

en: View Past Revisions.
el: Προβολή προηγούμενων αναθεωρήσεων.

en: View it online:
el: Δείτε το online:

en: View only revisions of %s
el: Δείτε μόνο τις αναθεωρήσεις του %s

en: View preview
el: Προβολή προεπισκόπησης

en: View published post
el: Δείτε την δημοσιευμένη ανάρτηση

en: View revision in progress
el: Προβολή αναθεώρησης σε εξέλιξη

en: View saved revision
el: Προβολή αποθηκευμένης αναθεώρησης

en: View unsaved changes
el: Προβολή μη αποθηκευμένων αλλαγών

en: WPML Translation Management
el: WPML Διαχείριση Μεταφράσεων

en: When a %s is published, update post modified date to current time.
el: Όταν μια %s δημοσιεύεται, ενημερώστε την ημερομηνία τροποποίησης της ανάρτησης στην τρέχουσα ώρα.

en: When a %s is published, update post publish date to current time.
el: Όταν μια %s δημοσιεύεται, ενημερώστε την ημερομηνία δημοσίευσης της ανάρτησης στην τρέχουσα ώρα.

en: When a new revision is created by any user who is allowed to submit revisions, automatically submit it.
el: Όταν δημιουργείται μια νέα αναθεώρηση από οποιονδήποτε χρήστη που επιτρέπεται να υποβάλει αναθεωρήσεις, υποβάλετέ την αυτόματα.

en: With PublishPress Planner Pro, send notifications to a Slack channel
el: Με το PublishPress Planner Pro, στείλτε ειδοποιήσεις σε ένα κανάλι Slack

en: Work around cache plugin conflicts by requerying for revisions before suppressing the New Revision link.
el: Αντιμετωπίστε τις συγκρούσεις με τα πρόσθετα cache εκ νέου αναζητώντας αναθεωρήσεις πριν αποκρύψετε το σύνδεσμο Νέα Αναθεώρηση.

en: Workflow
el: Ροή Εργασίας

en: Working Copies
el: Εργασιακά Αντίγραφα

en: Working Copies <span class="count">(%d)</span> | Working Copies <span class="count">(%d)</span>
el[0]: Εργασιακά Αντίγραφα <span class=\"count\">(%d)</span>
el[1]: Εργασιακά Αντίγραφα <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Working Copy
el: Εργασιακό Αντίγραφο

en: Working Copy creation requires role capability
el: Η δημιουργία Εργασιακού Αντιγράφου απαιτεί ικανότητα ρόλου

en: Working Copy ready
el: Έτοιμο το Εργασιακό Αντίγραφο

en: You are not allowed to manage revisions.
el: Δεν έχετε δικαίωμα διαχείρισης αναθεωρήσεων.

en: You can also specify %1$sdefaults for site-specific settings%2$s.
el: Μπορείτε επίσης να καθορίσετε %1$sπροεπιλογές για ρυθμίσεις συγκεκριμένες για τον ιστότοπο%2$s.

en: You're using PublishPress Revisions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
el: Χρησιμοποιείτε το PublishPress Revisions Free. Η Pro έκδοση έχει περισσότερα χαρακτηριστικά και υποστήριξη. %sΑναβάθμιση στην Pro%s

en: [%s] %s Publication Notice
el: [%s] Ειδοποίηση Δημοσίευσης %s

en: [%s] %s Updated
el: [%s] %s Ενημερώθηκε

en: [%s] Revision Approval Notice
el: [%s] Ειδοποίηση Έγκρισης Αναθεώρησης

en: filter:
el: φίλτρο:

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: just now
el: μόλις τώρα

en: network-wide control of "%s"
el: έλεγχος σε όλο το δίκτυο του "%s"

en: no %s revisions available.
el: κανένας %s αναθεώρηση διαθέσιμη.

[ctx: revision date]
en: on %s
el: στις %s

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ g:i a
el: j Φ, Y @ g:i μμ

[ctx: revision schedule date format]
en: j F, Y, g:i a
el: j Φ, Y, g:i μμ

[ctx: revisions]
en: Compare
el: Σύγκριση

[ctx: revisions]
en: Decline
el: Απόρριψη

en: select
el: επιλογή

en: select recipients
el: επιλέξτε παραλήπτες

en: show current users (%d)
el: Εμφάνιση τρεχόντων χρηστών (%d)

en: show eligible users (%d)
el: Εμφάνιση επιλέξιμων χρηστών (%d)

en: unselect
el: απενεργοποίηση επιλογής
