PublishPress Revisions Free 3.8.0-rc4 - en to da-DK translation catalogue (554 entries)

en:  (Post Author: %s)
da-DK:  (Indlæggets forfatter: %s)

en: %1$s (Autosave)
da-DK: %1$s (Automatisk gemt)

en: %1$s (Current)
da-DK: %1$s (Aktuel)

en: %1$s <span>(Publish date: %2$s)</span>
da-DK: %1$s <span>(Udgivelsesdato: %2$s)</span>

en: %1$s <span>(Requested publication: %2$s)</span>
da-DK: %1$s <span>(Anmodet offentliggørelse: %2$s)</span>

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
da-DK: %1$s forespørgsler på %2$s sekunder. %3$s MB brugt.

en: %1$s submitted changes to the %2$s "%3$s". You can review the changes for possible publication:
da-DK: %1$s har indsendt ændringer til %2$s "%3$s". Du kan gennemgå ændringerne for mulig offentliggørelse:

en: %1$s updated a %2$s of the %3$s "%4$s".
da-DK: %1$s opdateret en %2$s af %3$s "%4$s".

en: %s and %s are both disabled. See Revisions > Settings.
da-DK: %s og %s er begge deaktiveret. Se Revisioner > Indstillinger.

en: %s capability
da-DK: %s kapabilitet

en: %s hour ago
da-DK: %s time siden

en: %s hours ago
da-DK: %s timer siden

en: %s minute ago
da-DK: %s minut siden

en: %s minutes ago
da-DK: %s minutter siden

en: %s revision approved. | %s revisions approved.
da-DK[0]: %s revision godkendt.
da-DK[1]: %s revisioner godkendt.

en: %s revision declined. | %s revisions declined.
da-DK[0]: %s revision afvist.
da-DK[1]: %s revisioner afvist.

en: %s revision published. | %s revisions published.
da-DK[0]: %s revision offentliggjort.
da-DK[1]: %s revisioner offentliggjort.

en: %s revision submitted. | %s revisions submitted.
da-DK[0]: %s revision indsendt.
da-DK[1]: %s revisioner indsendt.

en: %s revision unscheduled. | %s revisions unscheduled.
da-DK[0]: %s revision uplanlagt.
da-DK[1]: %s revisioner uplanlagt.

en: %s%s Revision Edit | %s%s Revision Edits
da-DK[0]: %s%s Revision Redigering
da-DK[1]: %s%s Revision Redigeringer

en: %s%s from now
da-DK: %s%s fra nu

en: %sCompare%s%sView Published Post%s
da-DK: %sSammenlign%s%sSe offentliggjort indlæg%s

en: %sManage%s
da-DK: %sAdministrer%s

en: %sMy Copies & Changes%s(%s) | %sMy Copies & Changes%s(%s)
da-DK[0]: %sMine kopier & ændringer%s(%s)
da-DK[1]: %sMine kopier & ændringer%s(%s)

en: %sMy Revisions%s(%s) | %sMy Revisions%s(%s)
da-DK[0]: %sMine revisioner%s(%s)
da-DK[1]: %sMine revisioner%s(%s)

en: %sRevisions to My Posts%s(%s)</span> | %sRevisions to My Posts%s(%s)
da-DK[0]: %sRevisioner til mine indlæg%s(%s)</span>
da-DK[1]: %sRevisioner til mine indlæg%s(%s)

en: %sView Published Post%s
da-DK: %sSe offentliggjort indlæg%s

en: (on approval)
da-DK: (ved godkendelse)

en: (unlimited)
da-DK: (uendelig)

en: <strong>Note:</strong> For visual display of revisions, add the following code to foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;
da-DK: <strong>Bemærk:</strong> For visuel fremvisning af revisioner, tilføj følgende kode til foliopress-wysiwyg.php:<br />&nbsp;&nbsp;if ( strpos( $_SERVER['REQUEST_URI'], 'admin.php?page=rvy-revisions' ) ) return;

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
da-DK: <strong>Denne plugin kan slettes.</strong>

en: A revision to the %1$s "%2$s" has been approved.
da-DK: En revision af %1$s "%2$s" er blevet godkendt.

en: A scheduled revision to your %1$s "%2$s" has been published.
da-DK: En planlagt revision af din %1$s "%2$s" er blevet offentliggjort.

en: About
da-DK: Om

en: About PublishPress Revisions
da-DK: Om PublishPress revisioner

en: Action
da-DK: Handling

en: Active Plugin
da-DK: Aktiv Plugin

en: Active Plugin Integration
da-DK: Aktiv Plugin Integration

en: Add database index to posts table for Revision queries
da-DK: Tilføj databaseindeks til posts tabel for revisionsforespørgsler

en: Adjust preview links to use "rv_preview" argument instead of "preview". Experiment to see which works best with your theme.
da-DK: Juster forhåndsvisningslinks til at bruge "rv_preview"-argumentet i stedet for "preview". Eksperimentér for at se, hvad der fungerer bedst med dit tema.

en: Admin
da-DK: admin

en: All
da-DK: Alle

en: All %s
da-DK: Alle %s

en: All Approvers
da-DK: Alle godkendere

en: All Authors
da-DK: Alle forfattere

en: All Post Types
da-DK: Alle indlægstyper

en: All Posts
da-DK: Alle indlæg

en: All Publish Dates
da-DK: Alle udgivelsesdatoer

en: All Revision Authors
da-DK: Alle revisionsforfattere

en: All Revision Dates
da-DK: Alle revisionsdatoer

en: All Revision Statuses
da-DK: Alle revisionsstatusser

en: All settings in this form (including those on unselected tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
da-DK: Alle indstillinger i denne formular (herunder dem på ikke-valgte faner) vil blive nulstillet til STANDARDINDSTILLINGER. Er du sikker?

en: All settings on this tab are assigned network-wide.
da-DK: Alle indstillinger på denne fane er tildelt netværk-omfattende.

en: Allow Past Revisions to be deleted
da-DK: Tillad tidligere revisioner at blive slettet

en: Allow custom fields (post meta) to be revisioned
da-DK: Tillad brugerdefinerede felter (indlæg meta) at blive revideret

en: Allow the Author field to be modified by Revision
da-DK: Tillad forfatterfeltet at blive ændret af revision

en: Also notify on Revision Update
da-DK: Også underrette om revisionsopdatering

en: Always
da-DK: Altid

en: Apply API actions to mimic Post Update
da-DK: Anvend API-handlinger for at efterligne indlægsopdatering

en: Apply Post Permissions to Revisions
da-DK: Anvend indlægstilladelser til revisioner

en: Apply this maintenance operation if Has Revision labels on Posts / Pages screens mismatch the New Revisions listing.
da-DK: Anvend denne vedligeholdelsesoperation, hvis Has Revision labels på Indlæg / Sider skærme ikke stemmer overens med listen over Nye Revisioner.

en: Approve
da-DK: Godkend

en: Approve Button on Compare screen
da-DK: Godkend knap på sammenligningsskærm

en: Approve Changes
da-DK: Godkend Ændringer

en: Approve Revision
da-DK: Godkend revision

en: Approve and Publish
da-DK: Godkend og Udgiv

en: Approve and Schedule
da-DK: Godkend og Planlæg

en: Approved By
da-DK: Godkendt af

en: Approved by: %s
da-DK: Godkendt af: %s

en: Approving Changes...
da-DK: Godkender Ændringer...

en: Assign capabilities to roles
da-DK: Tildel kapabiliteter til roller

en: Assign capability to roles
da-DK: Tildel kapabilitet til roller

en: Asynchronous Publishing
da-DK: Asynkron offentliggørelse

en: Author
da-DK: Forfatter

[ctx: Author Name]
en: by %s
da-DK: af %s

en: Auto-submit revisions
da-DK: Auto-indsend revisioner

en: Auto-submit revisions created by a user with publishing capability
da-DK: Auto-indsend revisioner oprettet af en bruger med publicering kapacitet

en: Auto-submit revisions if the user can directly edit the main post.
da-DK: Auto-indsend revisioner, hvis brugeren kan redigere hovedindlægget direkte.

en: Beaver Builder Settings
da-DK: Beaver Builder Indstillinger

en: Broadest compat including Elementor, Divi, Beaver Builder
da-DK: Bredest kompatibilitet inklusive Elementor, Divi, Beaver Builder

en: By default
da-DK: Som standard

en: Bypass the above restrictions for others' revisions to logged in user's own posts.
da-DK: Omgå de ovenstående restriktioner for andres revisioner til den loggede brugers egne indlæg.

en: Can access New Revisions.
da-DK: Kan få adgang til nye revisioner.

en: Can edit Revisions from other users.
da-DK: Kan redigere revisioner fra andre brugere.

en: Can edit draft Posts from other users.
da-DK: Kan redigere udkast til indlæg fra andre brugere.

en: Can manage Unsubmitted Revisions.
da-DK: Kan administrere ikke-indsendte revisioner.

en: Can see New Revisions from other users.
da-DK: Kan se nye revisioner fra andre brugere.

en: Caption the button as either "Approve and Publish" or "Approve and Schedule."
da-DK: Mærk knappen som enten "Godkend og Publicer" eller "Godkend og Planlæg."

en: Change Request
da-DK: Ændringsanmodning

en: Change Request submission require role capability
da-DK: Ændringsanmodning indsendelse kræver rollekapacitet

en: Change Requests
da-DK: Ændringsanmodninger

en: Change Requests <span class="count">(%d)</span> | Change Requests <span class="count">(%d)</span>
da-DK[0]: Ændringsanmodninger <span class=\"count\">(%d)</span>
da-DK[1]: Ændringsanmodninger <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Changes Submitted
da-DK: Ændringer indsendt

en: Changes are Scheduled.
da-DK: Ændringer er planlagt.

en: Clear cache on revision creation
da-DK: Ryd cache ved oprettelse af revision

en: Comment Status
da-DK: Kommentarstatus

en: Compare %s of "%s"
da-DK: Sammenlign %s af "%s"

en: Compare Changes
da-DK: Sammenlign ændringer

en: Compare Changes in %s
da-DK: Sammenlign ændringer i %s

en: Compare Past Revisions
da-DK: Sammenlign tidligere revisioner

en: Compare Past Revisions ordering:
da-DK: Sammenlign tidligere revisions rækkefølge:

en: Compare revisions to Yoast SEO fields
da-DK: Sammenlign revisioner med Yoast SEO felter

en: Compare this revision to published copy, or to other revisions
da-DK: Sammenlign denne revision med offentliggjort kopi, eller med andre revisioner

en: Compatibility Mode
da-DK: Kompatibilitetsindstilling

en: Compatibility for Yoast SEO + Elementor
da-DK: Kompatibilitet for Yoast SEO + Elementor

en: Compatibility with ACF custom fields.
da-DK: Kompatibilitet med ACF custom fields.

en: Compatibility with Nitro Pack cache.
da-DK: Kompatibilitet med Nitro Pack cache.

en: Compatibility with Pods custom fields.
da-DK: Kompatibilitet med Pods brugerdefinerede felter.

en: Compatibility with Polylang translation.
da-DK: Kompatibilitet med Polylang oversættelse.

en: Compatible with Product Variations
da-DK: Kompatibel med produktvariationer

en: Configure for any post type and role to match your editing workflow.
da-DK: Konfigurer for enhver post type og rolle for at matche din redigeringsarbejdsgang.

en: Contact
da-DK: Kontakt

en: Contact the PublishPress team
da-DK: Kontakt PublishPress-teamet

en: Control New Revisions access with the %s.
da-DK: Kontroller adgang til Nye Revisioner med %s.

en: Control New Revisions access with the manage_revision_queue capability.
da-DK: Kontroller adgang til Nye Revisioner med manage_revision_queue kapaciteten.

en: Control access to statuses per-role
da-DK: Kontroller adgang til statusser pr. rolle

en: Copy
da-DK: Kopier

en: Copy content to the clipboard.
da-DK: Kopier indholdet til udklipsholderen.

en: Copy revision comments to published post
da-DK: Kopier revisionskommentarer til offentliggjort post

en: Copy the above content to the clipboard.
da-DK: Kopier det ovenstående indhold til udklipsholderen.

en: Correct field display on Compare screen
da-DK: Korrekt visning af felter på Sammenlign skærm

en: Could not insert revision into the database
da-DK: Kunne ikke indsætte revisionen i databasen

en: Create Revision
da-DK: Opret revision

en: Create Revision button in editor opens new tab
da-DK: Opret revisionsknappen i editor åbner ny fane

en: Create Revision capabilities
da-DK: Opret revisionskapabiliteter

en: Create Working Copy
da-DK: Opret Arbejdskopi

en: Creating Revision...
da-DK: Opretter revision...

en: Creating Working Copy...
da-DK: Opretter Arbejdskopi...

en: Current Time
da-DK: Aktuel tid

en: Customize notification content and recipients for each notification type.
da-DK: Tilpas meddelelsens indhold og modtagere for hver meddelsetype.

en: Customize notification message and subject
da-DK: Tilpas meddelelsesbesked og emne

en: Decline
da-DK: Afvis

en: Default labels are "Not Submitted for Approval", "Submitted for Approval", "Scheduled Revision"
da-DK: Standardetiketter er "Ikke indsendt til godkendelse", "Indsendt til godkendelse", "Planlagt revision"

en: Define your own statuses before or after Revision Submitted
da-DK: Definer dine egne statusser før eller efter Revision Indsendt

en: Delete
da-DK: Slet

en: Delete Past Revision
da-DK: Slet tidligere revision

en: Delete Revision
da-DK: Slet revision

en: Delete settings and Revisions if plugin is deleted
da-DK: Slet indstillinger og revisioner, hvis plugin'en slettes

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
da-DK: Detaljeret dokumentation er også tilgængelig på plugin-webstedet.

en: Direct Edit
da-DK: Direkte redigering

en: Disable Rank Math SEO panel for Revision edit
da-DK: Deaktiver Rank Math SEO panel for redigering af revision

en: Discard Revision
da-DK: Forkast revision

en: Display Hints
da-DK: Vis hints

en: Display custom field changes
da-DK: Vis ændringer i custom fields

en: Documentation
da-DK: Dokumentation

en: Edit
da-DK: Rediger

en: Edit %s:
da-DK: Rediger %s:

en: Edit Parent
da-DK: Rediger overordnet

en: Edit Revision
da-DK: Rediger revision

en: Edit of %s
da-DK: Redigering af %s

en: Edit of published Revision
da-DK: Redigering af offentliggjort revision

en: Edit parent post
da-DK: Rediger overordnet indlæg

en: Edit parent revision
da-DK: Rediger overordnet revision

en: Edit published post
da-DK: Rediger offentliggjort indlæg

en: Editing others' Revisions requires role capability
da-DK: Redigering af andres revisioner kræver rollekapacitet

en: Editor:
da-DK: Redaktør:

en: Email Editors and Administrators when a %s is approved
da-DK: E-mail redaktører og administratorer når en %s er godkendt

en: Email Editors and Administrators when a %s is published
da-DK: E-mail redaktører og administratorer når en %s er offentliggjort

en: Email Editors and Administrators when a %s is submitted
da-DK: E-mail redaktører og administratorer når en %s er indsendt

en: Email designated Publishers when a %s is approved
da-DK: E-mail udpegede udgivere når en %s er godkendt

en: Email designated Publishers when a %s is published
da-DK: E-mail udpegede udgivere når en %s er offentliggjort

en: Email designated Publishers when a %s is submitted
da-DK: E-mail udpegede udgivere når en %s er indsendt

en: Email original Author when a %s is submitted
da-DK: Send e-mail til den oprindelige forfatter, når en %s indsendes

en: Email the Revisor when a %s is approved
da-DK: Send e-mail til revisoren, når en %s godkendes

en: Email the Revisor when a %s is published
da-DK: Send e-mail til revisoren, når en %s offentliggøres

en: Email the original Author when a %s is approved
da-DK: Send e-mail til den oprindelige forfatter, når en %s godkendes

en: Email the original Author when a %s is published
da-DK: Send e-mail til den oprindelige forfatter, når en %s offentliggøres

en: Enable %s
da-DK: Aktiver %s

en: Enable Change Requests
da-DK: Aktiver ændringsanmodninger

en: Enable deletion queue
da-DK: Aktivér slettekø

en: Enable legacy email notifications
da-DK: Aktivér legacy e-mailunderretninger

en: Enable notification buffer
da-DK: Aktivér meddelelsesbuffer

en: Enable published content to be copied, edited, submitted for approval and managed on the %sNew Revisions%s screen.
da-DK: Aktiver offentliggjort indhold til at blive kopieret, redigeret, indsendt til godkendelse og administreret på %sNew Revisions%s skærmen.

en: Enhanced Revision access control with PublishPress plugins
da-DK: Forbedret revisionsadgangskontrol med PublishPress-plugins

en: Error Creating Revision
da-DK: Fejl ved oprettelse af revision

en: Every 2 Minutes
da-DK: Hver 2. Minute

en: Featured Image
da-DK: Fremhævet billede

en: Features
da-DK: Funktioner

en: Fields
da-DK: Felter

en: Filter
da-DK: Filtrer

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Planner Pro%s.
da-DK: For Revisionsintegration på Indholdskalenderen, Oversigt og Indholdsbræt, opdater venligst %sPublishPress Planner Pro%s.

en: For custom field changes, edit a scheduled %s.
da-DK: For ændringer i custom field, rediger en planlagt %s.

en: For enhanced notifications, install %sPublishPress Planner%s.
da-DK: For forbedrede meddelelser, installer %sPublishPress Planner%s.

en: For enhanced notifications, update %sPublishPress Planner%s.
da-DK: For forbedrede meddelelser, opdater %sPublishPress Planner%s.

en: Front end Revision editing
da-DK: Frontend revision redigering

en: Front end Revision submission
da-DK: Frontend revision indsendelse

en: Get PublishPress Statuses Pro
da-DK: Få PublishPress Statuses Pro

en: Get PublishPress Statuses Pro and optimize your revision process with custom revision statuses.
da-DK: Få PublishPress Statuses Pro og optimer din revisionsproces med brugerdefinerede revisionsstatusser.

en: Get Statuses Pro
da-DK: Få Statuses Pro

en: Has Revision
da-DK: Har Revision

en: Here you can change the default value for settings which are controlled separately on each site.
da-DK: Her kan du ændre standardværdien for indstillinger, som styres separat på hvert site.

en: Hide copy buttons on Compare screen
da-DK: Skjul kopi-knapper på sammenligningsskærmen

en: Hide html tags on Compare screen
da-DK: Skjul HTML-tags på sammenligningsskærmen

en: History
da-DK: Historik

en: If a currently published post or page is edited and a future date set, the change will not be applied until the selected date.
da-DK: Hvis et aktuelt offentliggjort indlæg eller side redigeres og en fremtidig dato indstilles, vil ændringen ikke blive anvendt, før den valgte dato.

en: If post contains custom html, require unfiltered_html capability
da-DK: Hvis indlægget indeholder brugerdefineret html, kræv unfiltered_html kapacitet

en: If post-specific permissions restrict or expand access to a post, apply those permissions to its revisions also.
da-DK: Hvis postspecifikke tilladelser begrænser eller udvider adgangen til et indlæg, skal disse tilladelser også gælde for dets revisioner.

en: If the user can't edit the published post, require %s.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere den offentliggjorte post, kræv %s.

en: If the user can't edit the published post, require Create Revision capabilities (copy_posts, copy_others_pages, etc.)
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere det offentliggjorte indlæg, kræv oprettelse af revisionsmuligheder (copy_posts, copy_others_pages, osv.)

en: If the user can't edit the published post, require Submit Revision capabilities (revise_posts, revise_others_pages, etc.)
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere det offentliggjorte indlæg, kræv indsendelsesrevisionsmuligheder (revise_posts, revise_others_pages, osv.)

en: If the user can't edit the published post, require the %s.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere det offentliggjorte indlæg, kræv %s.

en: If the user can't edit the published post, require the edit_others_revisions capability.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere det offentliggjorte indlæg, kræv edit_others_revisions kapaciteten.

en: If the user can't edit the published post, require the list_others_revisions capability.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan redigere det offentliggjorte indlæg, kræv list_others_revisions kapaciteten.

en: If the user can't publish, require the %s to edit others' unpublished Posts.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan offentliggøre, kræv %s for at redigere andres uoffentliggjorte indlæg.

en: If the user can't publish, require the edit_others_drafts capability to edit others' unpublished Posts.
da-DK: Hvis brugeren ikke kan offentliggøre, kræv edit_others_drafts kapabilitet for at redigere andres uoffentliggjorte indlæg.

en: If the user does not have a regular Edit link, recaption the %s link as "Edit."
da-DK: Hvis brugeren ikke har et almindeligt redigeringslink, omdøb %s-linket til "Rediger."

en: If you like %1$s, please leave us a %2$s rating. Thank you!
da-DK: Hvis du kan lide %1$s, bedes du give os en %2$s vurdering. Tak!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
da-DK: Hvis du har brug for hjælp eller har en ny funktionsanmodning, så lad os vide det.

en: In enhanced mode, a Revision's status is stored by standard WordPress schema. Some plugins are incompatible.
da-DK: I forbedret tilstand gemmes en revisionsstatus af standard WordPress-skema. Nogle plugins er inkompatible.

en: Install Statuses Pro to unlock custom revision statuses.
da-DK: Installer Statuses Pro for at låse op for brugerdefinerede revisionsstatusser.

en: Integration Active
da-DK: Integration Aktiv

en: Integration with Beaver Builder's front end editor.
da-DK: Integration med Beaver Builder's frontend editor.

en: Integration with Divi Builder and Divi Theme.
da-DK: Integration med Divi Builder og Divi Tema.

en: Integration with Elementor's front end editor.
da-DK: Integration med Elementor's front end editor.

en: Integrations
da-DK: Integrationer

en: It will be published on %s
da-DK: Den vil blive offentliggjort den %s

en: Keep an archive of revision edits, even after the revision is published
da-DK: Behold et arkiv af revisionsredigeringer, selv efter revisionen er offentliggjort

en: Language-specific revisions
da-DK: Sprog-specifikke revisioner

en: Learn More
da-DK: Lær Mere

en: License
da-DK: Licens

en: Limit to one active revision per post
da-DK: Begræns til én aktiv revision pr. indlæg

en: List
da-DK: Liste

en: List %s for "My Activity" or "Revisions to My Posts" view
da-DK: Liste %s for "Min aktivitet" eller "Revisioner til mine posts" visning

en: List Revisions of this Post
da-DK: Liste revisioner af dette indlæg

en: Listing capabilities
da-DK: Listefunktioner

en: Listing others' Revisions requires role capability
da-DK: Opføring af andres revisioner kræver rollekapacitet

en: M j, Y @ H:i
da-DK: M d, Y @ H:i

en: M j, Y @ g:i a
da-DK: M d, Y @ g:i a

en: Maintain published content with teamwork and precision using the Revisions model to submit, approve and schedule changes.
da-DK: Vedligehold offentliggjort indhold med teamwork og præcision ved hjælp af Revisionsmodellen til at indsende, godkende og planlægge ændringer.

en: Manage
da-DK: Administrer

en: Management
da-DK: Administration

en: Managing %s requires role capability
da-DK: Håndtering af %s kræver rollekapacitet

en: Maximum Revisions per post
da-DK: Maksimale revisioner pr. indlæg

en: Maximum revisions per post:
da-DK: Maksimale revisioner pr. post:

en: Menu Order
da-DK: Menuordre

en: Modification Date
da-DK: Ændringsdato

en: Modified
da-DK: Ændret

en: Modified Date
da-DK: Ændret dato

en: Modify preview link for better theme compatibility
da-DK: Modifier preview link for bedre tema kompatibilitet

en: Multilingual
da-DK: Flersproget

en: Multilingual revisioning with WPML.
da-DK: Flersproget revision med WPML.

en: My Activity
da-DK: Min aktivitet

en: My Revisions
da-DK: Mine revisioner

en: Need Revisions Support?
da-DK: Har du brug for revisionssupport?

en: Network Defaults
da-DK: Netværksindstillinger

en: Network Settings
da-DK: Netværksindstillinger

en: Never
da-DK: Aldrig

en: New Revisions
da-DK: Nye Revisioner

en: New Revisions %s
da-DK: Nye revisioner %s

en: New Revisions access requires role capability
da-DK: Adgang til nye revisioner kræver rollekapacitet

en: New Revisions are changes which are not yet published.
da-DK: Nye revisioner er ændringer, som endnu ikke er offentliggjort.

en: New Revisions:
da-DK: Nye Revisioner:

en: New predefined statuses: Deferred, Needs Work, Rejected
da-DK: Nye foruddefinerede statusser: Udsat, Skal Arbejdes På, Afvist

en: No author
da-DK: Ingen forfatter

en: No email notifications will be sent.
da-DK: Ingen e-mail underretninger vil blive sendt.

en: No revision specified.
da-DK: Ingen revision specificeret.

en: No revisions found.
da-DK: Ingen revisioner fundet.

en: Not Submitted
da-DK: Ikke indsendt

en: Not Submitted <span class="count">(%s)</span> | Not Submitted <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Ikke indsendt <span class=\"count\">(%s)</span>
da-DK[1]: Ikke indsendt <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Note that %1$s network-wide settings%2$s may also be available.
da-DK: Bemærk, at %1$s netværksomfattende indstillinger%2$s også kan være tilgængelige.

en: Note that archiving can also be disabled by %1$sPost Type%2$s.
da-DK: Bemærk, at arkivering også kan deaktiveres af %1$sPost Type%2$s.

en: Note: Third party code may cause some post types to be incompatible with PublishPress Revisions.
da-DK: Bemærk: Tredjeparts kode kan medføre, at nogle post typer er inkompatible med PublishPress Revisions.

en: Notification Buffer
da-DK: Meddelelsesbuffer

en: Notification Log
da-DK: Meddelelseslog

en: Notifications
da-DK: Notifikationer

en: Notify for a specific post type, category or term
da-DK: Underret om en specifik post type, kategori eller term

en: Now
da-DK: Nu

en: On Revision publication, delete Editorial Comments
da-DK: Ved revisionspublikation, slet redaktionelle kommentarer

en: Options
da-DK: Muligheder

en: Page Template
da-DK: Side Skabelon

en: Past
da-DK: Tidligere

en: Past Revisions
da-DK: Tidligere revisioner

en: Past Revisions are earlier versions of a post.
da-DK: Tidligere revisioner er tidligere versioner af et indlæg.

en: Permission for Submit Revision also enables Revision creation
da-DK: Tilladelse til at indsende revision aktiverer også oprettelse af revision

en: Ping Status
da-DK: Pingstatus

en: Planner Notifications Access-Limited
da-DK: Planlæggerunderretninger adgangsbegrænset

en: Planner Notifications for revision actions
da-DK: Planner notifikationer for revisionshandlinger

en: Please save changes to the revision before submitting it.
da-DK: Gem venligst ændringer til revisionen, før du indsender den.

en: Plugin integration details
da-DK: Plugin integrationsdetaljer

en: Plugin settings, New Revisions contents and related data will be deleted, but only after the last copy of Revisions / Revisions Pro is deleted.
da-DK: Pluginindstillinger, indhold af nye revisioner og relaterede data vil blive slettet, men kun efter den sidste kopi af Revisioner / Revisioner Pro er slettet.

en: Post Author
da-DK: Indlæggets forfatter

en: Post Author: %s
da-DK: Indholdsforfatter: %s

en: Post Date
da-DK: Indlægsdato

en: Post Parent
da-DK: Post Forælder

en: Post Type
da-DK: post type

[ctx: Posts / Pages / etc.]
en: of %s
da-DK: af %s

en: Posts / Pages list: Use "Edit" caption for %s link
da-DK: Indlæg / Sider liste: Brug "Rediger" betegnelse for %s link

en: Prevent Revision creation if the post already has another Revision in progress.
da-DK: Forhindr oprettelse af revision, hvis indlægget allerede har en anden revision i gang.

en: Prevent Revisors from editing others' unpublished Posts
da-DK: Forhindre Revisors i at redigere andres unpublished Posts

en: Prevent indexing of revisions
da-DK: Forhindre indeksering af revisioner

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the %s.
da-DK: Forhindr ikke-administratorer i at gendanne en revision uden %s.

en: Prevent non-Administrators from restoring a revision without the restore_revisions capability
da-DK: Forhindr ikke-administratorer i at gendanne en revision uden restore_revisions kapabilitet

en: Preview
da-DK: Forhåndsvisning

en: Preview / Approve
da-DK: Forhåndsvisning / Godkend

en: Preview / Restore
da-DK: Forhåndsvisning / Gendan

en: Preview Link Type
da-DK: Preview link type

en: Preview Revision
da-DK: Forhåndsvis revision

en: Preview and Approval:
da-DK: Forhåndsvisning og Godkendelse:

en: Preview it here:
da-DK: Forhåndsvis den her:

en: Preview other user's Revisions (without needing editing access).
da-DK: Forhåndsvis andre brugeres revisioner (uden at have brug for redigeringsadgang).

en: Preview revision in progress
da-DK: Forhåndsvisning af revision i gang

en: Preview this Revision
da-DK: Forhåndsvis denne revision

en: Priority on ongoing compatibility
da-DK: Prioritet på løbende kompatibilitet

en: Pro Feature
da-DK: Pro-funktion

en: Product revisions
da-DK: Produktrevisioner

en: Publication
da-DK: Udgivelse

en: Publication Date: %s
da-DK: Udgivelsesdato: %s

en: Publish %son approval%s
da-DK: Offentliggør %son godkendelse%s

en: Publish <b>on approval</b>
da-DK: Offentliggør <b>ved godkendelse</b>

en: Publish Changes
da-DK: Offentliggør Ændringer

en: Publish Now
da-DK: Offentliggør nu

en: Publish Revision
da-DK: Offentliggør revision

en: Publish scheduled revisions asynchronously, via a secondary http request from the server.  This is usually best since it eliminates delay, but some servers may not support it.
da-DK: Offentliggør planlagte revisioner asynkront via en sekundær http-anmodning fra serveren. Dette er normalt bedst, da det eliminerer forsinkelse, men nogle servere understøtter det muligvis ikke.

en: Publish scheduled revisions using the WP-Cron mechanism. On some sites, publication will fail if this setting is disabled.
da-DK: Offentliggør planlagte revisioner ved hjælp af WP-Cron mekanismen. På nogle steder vil offentliggørelsen fejle, hvis denne indstilling er deaktiveret.

en: PublishPress Planner Integration.
da-DK: PublishPress Planner integration.

en: PublishPress Planner: Custom Notifications
da-DK: PublishPress Planner: Tilpassede meddelelser

en: PublishPress Revisions Documentation
da-DK: PublishPress Revisionsdokumentation

en: PublishPress Revisions Network Defaults
da-DK: PublishPress Revisions Netværksstandarder

en: PublishPress Revisions Network Settings
da-DK: PublishPress Revisions Netværksindstillinger

en: PublishPress Revisions Settings
da-DK: PublishPress Revisionsindstillinger

en: PublishPress Revisions Site Settings
da-DK: PublishPress Revisions siteindstillinger

en: Published Author
da-DK: Udgivet forfatter

en: Published Date
da-DK: Udgivet dato

en: Published Post
da-DK: Publiceret indlæg

en: Published Post Slug
da-DK: Udgivet post slug

en: Publishers will be notified (but cannot be selected here).
da-DK: Udgivere vil blive underrettet (men kan ikke vælges her).

en: Purge Notification Buffer
da-DK: Tøm meddelelsesbuffer

en: Query Loop Block: Adjust Revisor and Contributor capabilities to allow previewing in Revision editor
da-DK: Spørgsmål Loop Block: Juster Revisor og Bidragyder kapabiliteter for at tillade forhåndsvisning i revisionseditor

en: Rank Math SEO may prevent Revision update on some sites.
da-DK: Rank Math SEO kan forhindre opdatering af revisioner på nogle websteder.

en: Ready to enhance your revision notifications?
da-DK: Klar til at forbedre dine revisionsmeddelelser?

en: Ready to enhance your revision workflow?
da-DK: Klar til at forbedre din revisionsarbejdsgang?

en: Refresh "Has Revision" flag before suppressing Create Revision
da-DK: Opdater "Har revision" flag før undertrykkelse af Opret revision

en: Regenerate "post has revision" flags
da-DK: Regenerer "indlæg har revision" flag.

en: Request Support
da-DK: Anmod om support

en: Requested for
da-DK: Anmodet om

en: Requested publication: %s
da-DK: Anmodet offentliggørelse: %s

en: Reset Filters
da-DK: Nulstil filtre

en: Restore
da-DK: Gendan

en: Restore an archived Revision as the current revision.
da-DK: Gendan en arkiveret revision som den aktuelle revision.

en: Restoring a Revision requires role capability
da-DK: Gendannelse af en revision kræver rollekapabilitet

en: Revert to Defaults
da-DK: Tilbage til standardindstillinger

en: Revised By
da-DK: Revideret af

en: Revision Author: %s
da-DK: Revisionsforfatter: %s

en: Revision Creation
da-DK: Revision Oprettelse

en: Revision Date
da-DK: Revisionsdato

en: Revision Date: %s
da-DK: Revisionsdato: %s

en: Revision ID only
da-DK: Kun revisions-ID

en: Revision Publication
da-DK: Revisionsudgivelse

en: Revision Scheduled
da-DK: Revision planlagt

en: Revision Slug
da-DK: Revisions slug

en: Revision Status
da-DK: Revisionsstatus

en: Revision Submission
da-DK: Revision Indsendelse

en: Revision Submission Error
da-DK: Fejl ved indsendelse af revision

en: Revision Submitted
da-DK: Revision indsendt

en: Revision Workflow
da-DK: Revisionsarbejdsgang

en: Revision by a user who does not have the %s will cause all custom html tags to be stripped out.
da-DK: Revision af en bruger, der ikke har %s, vil medføre, at alle brugerdefinerede html-tags fjernes.

en: Revision by a user who does not have the unfiltered_html capability will cause all custom html tags to be stripped out.
da-DK: Revision af en bruger, der ikke har unfiltered_html-funktionen, vil medføre, at alle brugerdefinerede html-tags fjernes.

en: Revision creation requires role capability
da-DK: Oprettelse af revision kræver rollekapacitet

en: Revision of this post is not allowed.
da-DK: Revision af dette indlæg er ikke tilladt.

en: Revision preview and redirects
da-DK: Forhåndsvisning af revision og omdirigeringer

en: Revision ready to edit.
da-DK: Revision klar til redigering.

en: Revision schedule shown in Calendar
da-DK: Revisionsplan vist i kalender

en: Revision status: %s %s %s %s
da-DK: Revisionsstatus: %s %s %s %s

en: Revision status: %s (requested publish date: %s) %s %s %s
da-DK: Revisionsstatus: %s (anmodet offentliggørelsesdato: %s) %s %s %s

en: Revision submission and approval for products.
da-DK: Revision indsendelse og godkendelse for produkter.

en: Revision submission requires role capability
da-DK: Revision indsendelse kræver rollekapacitet

en: Revision updated.
da-DK: Revision opdateret.

en: Revision updated. %sView Preview%s
da-DK: Revision opdateret. %sVis forhåndsvisning%s

en: Revisions
da-DK: Revisioner

en: Revisions carry over Polylang data
da-DK: Revisioner overfører Polylang data

[ctx: Revisions of "Post Title"]
en: of "%s"
da-DK: af "%s"

en: Revisions of %s
da-DK: Revisioner af %s

[ctx: Revisions of Post "Post Title"]
en: of %s "%s"
da-DK: af %s "%s"

en: Revisors can create a new revision for any custom post type
da-DK: Revisors kan oprette en ny revision for enhver tilpasset post type

en: Save Changes
da-DK: Gem ændringer

en: Save Revision
da-DK: Gem Revision

en: Save changes to continue.
da-DK: Gem ændringer for at fortsætte.

en: Schedule
da-DK: Planlæg

en: Schedule Changes
da-DK: Planlæg ændringer

en: Schedule Revision
da-DK: Planlæg revision

en: Scheduled
da-DK: Planlagt

en: Scheduled <span class="count">(%d)</span> | Scheduled <span class="count">(%d)</span>
da-DK[0]: Planlagt <span class=\"count\">(%d)</span>
da-DK[1]: Planlagt <span class=\"count\">(%d)</span>

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Planlagt <span class=\"count\">(%s)</span>
da-DK[1]: Planlagt <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Scheduled Change
da-DK: Planlagt ændring

en: Scheduled Changes
da-DK: Planlagte ændringer

en: Scheduled Rev.
da-DK: Planlagt revision

en: Scheduled Revision
da-DK: Planlagt revision

en: Scheduled Revision Publication
da-DK: Planlagt revisionsudgivelse

en: Scheduled Revisions
da-DK: Planlagte revisioner

en: Scheduled Revisions are unavailable because WP-Cron is disabled. If you are triggering WP-Cron externally, see %sRevisions > Settings > New Revisions > Scheduling%s.
da-DK: Planlagte revisioner er utilgængelige, fordi WP-Cron er deaktiveret. Hvis du udløser WP-Cron eksternt, se %sRevisioner > Indstillinger > Nye revisioner > Planlægning%s.

en: Scheduled for
da-DK: Planlagt til

en: Scheduled publication: %s
da-DK: Planlagt offentliggørelse: %s

en: Scheduling
da-DK: Planlægning

en: Search Revisions
da-DK: Søg Revisioner

en: Search results for "%s"
da-DK: Søgeresultater for "%s"

en: Seconds until next buffer processing time: %d
da-DK: Sekunder indtil næste bufferbehandlingstid: %d

en: Send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
da-DK: Send meddelelser om revisionshandlinger ved hjælp af det tilpasselige %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.

en: Sent in last day: %d / %d
da-DK: Sendt i den sidste dag: %d / %d

en: Sent in last hour: %d / %d
da-DK: Sendt i den sidste time: %d / %d

en: Sent in last minute: %d / %d
da-DK: Sendt i det sidste minut: %d / %d

en: Set "Needs Update" for any post with translations which was updated (possibly by revision approval) more recently than its translations.
da-DK: Indstil "Kræver opdatering" for ethvert indlæg med oversættelser, som blev opdateret (muligvis ved godkendelse af revision) mere for nylig end dets oversættelser.

en: Setting Scope
da-DK: Indstillingsomfang

en: Settings
da-DK: Indstillinger

en: Show Current Revision top bar after revision publication
da-DK: Vis nuværende revisions topbjælke efter revisionspublikation

en: Show Notification Log / Buffer
da-DK: Vis meddelelseslog / buffer

en: Show Preview Links
da-DK: Vis preview links

en: Show descriptive captions for PublishPress Revisions settings.
da-DK: Vis beskrivende overskrifter for PublishPress Revisioner indstillinger.

en: Show with message content
da-DK: Vis med beskedindhold

en: Site uses a custom trigger for WP-Cron tasks
da-DK: Webstedet bruger en tilpasset trigger til WP-Cron opgaver

en: Some themes may block revision preview.
da-DK: Nogle temaer kan blokere revisionsvisningen.

en: Some themes may require this setting for correct revision preview display.
da-DK: Nogle temaer kan kræve denne indstilling for korrekt visning af revisionsvisningen.

en: Some themes or plugins may require Revision Slug or Revision ID link type for proper template loading and field display.
da-DK: Nogle temaer eller plugins kan kræve Revisions slug eller Revisions ID linktype for korrekt indlæsning af skabelon og visning af felter.

en: Sorry, you are not allowed to approve this revision.
da-DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at godkende denne revision.

en: Sorry, you are not allowed to decline this revision.
da-DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at afvise denne revision.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
da-DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at slette denne revision.

en: Sorry, you are not allowed to submit this revision.
da-DK: Beklager, du har ikke tilladelse til at indsende denne revision.

en: Specify which PublishPress Revisions Settings to control network-wide. Unselected settings are controlled separately on each site.
da-DK: Angiv hvilke PublishPress Revisioner indstillinger der skal kontrolleres netværksomspændende. Uvalgte indstillinger kontrolleres separat på hver side.

en: Standard storage schema for broadest 3rd party compat
da-DK: Standard lagerskema for bredest 3. parts kompatibilitet

en: Status workflow can be nested with sub-statuses
da-DK: Statusarbejdsgangen kan være indlejret med understatusser

en: Statuses
da-DK: Statusser

en: Statuses can be specific to a post type
da-DK: Statusser kan være specifikke for en post type

en: Store custom fields of submitted and scheduled revisions for archive
da-DK: Opbevar brugerdefinerede felter for indsendte og planlagte revisioner til arkivet

en: Store custom fields with revisions
da-DK: Gem custom fields med revisioner

en: Submission
da-DK: Indsendelse

en: Submit
da-DK: Indsend

en: Submit Change Request
da-DK: Indsend ændringsanmodning

en: Submit Changes
da-DK: Indsend ændringer

en: Submit Revision
da-DK: Indsend revision

en: Submit Revision capabilities
da-DK: Indsend revisionsmuligheder

en: Submitted
da-DK: Indsendt

en: Submitted <span class="count">(%s)</span> | Submitted <span class="count">(%s)</span>
da-DK[0]: Indsendt <span class=\"count\">(%s)</span>
da-DK[1]: Indsendt <span class=\"count\">(%s)</span>

en: Submitted Rev.
da-DK: Indsendt revision

en: Submitted Revision
da-DK: Indsendt revision

en: Submitted Revisions
da-DK: Indsendte revisioner

en: Support ACFE data model.
da-DK: Understøttelse af ACFE datamodel.

en: Support ACFE single_meta data type
da-DK: Understøttelse af ACFE single_meta datatypen

en: Supported
da-DK: Understøttet

en: Supported Plugin
da-DK: Understøttet Plugin

en: Supported Plugin Integration
da-DK: Understøttet Plugin Integration

en: Supported by PublishPress Revisions
da-DK: Understøttet af PublishPress Revisions

en: Supported by Revisions Pro
da-DK: Understøttet af Revisions Pro

en: Sync "Needs Update" flags
da-DK: Synkroniser "Kræver opdatering" flag

en: Target specific roles, users, or user groups
da-DK: Målret specifikke roller, brugere eller brugergrupper

en: The Revision is Scheduled
da-DK: Revisionen er planlagt

en: The Revision is Submitted
da-DK: Revisionen er indsendt

en: The Revision is ready to edit.
da-DK: Revisionen er klar til redigering.

en: The WP-Cron trigger is disabled, but scheduled tasks are still excecuted using a custom trigger.
da-DK: WP-Cron udløseren er deaktiveret, men planlagte opgaver udføres stadig ved hjælp af en brugerdefineret udløser.

en: The post already has a revision in process.
da-DK: Indlægget har allerede en revision i gang.

en: The requested revision does not exist.
da-DK: Den ønskede revision findes ikke.

en: The revision preview argument is configured by constant definition: %s
da-DK: Revisionsvisningsargumentet er konfigureret ved konstantdefinition: %s

en: The revision was approved and is now live on the site. %s
da-DK: Revisionen blev godkendt og er nu live på siden. %s

en: The revision was published.
da-DK: Revisionen blev offentliggjort.

en: The revision was restored.
da-DK: Revisionen blev gendannet.

en: The revision was scheduled for publication.
da-DK: Revisionen blev planlagt til offentliggørelse.

en: The revision will be deleted. Are you sure?
da-DK: Revisionen vil blive slettet. Er du sikker?

en: The revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been approved.
da-DK: Den revision, du har indsendt for %1$s "%2$s", er blevet godkendt.

en: The scheduled revision you submitted for the %1$s "%2$s" has been published.
da-DK: Den planlagte revision, du har indsendt for %1$s "%2$s", er blevet offentliggjort.

en: The submitter was %1$s.
da-DK: Indsenderen var %1$s.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post.
da-DK: Kapaciteten unfiltered_html er nødvendig for at oprette en revision af dette indlæg.

en: The unfiltered_html capability is required to create a revision of this post. See %sdocumentation%s.
da-DK: Kapaciteten unfiltered_html er påkrævet for at oprette en revision af dette indlæg. Se %sdocumentation%s.

en: Theme Compat: For front page revision preview, set home flag
da-DK: Tema Kompat: For forside revision preview, sæt hjemme flag

en: These are the default settings for options which can be adjusted per-site.
da-DK: Disse er de standardindstillinger for muligheder, som kan justeres pr. site.

en: This allows immediate approval within the Compare screen. If disabled, a Preview link is provided instead.
da-DK: Dette muliggør øjeblikkelig godkendelse inden for Sammenlign skærmen. Hvis det er deaktiveret, gives der i stedet et Preview-link.

en: This is a %s (for publication on %s). %s %s %s
da-DK: Dette er en %s (til offentliggørelse på %s). %s %s %s

en: This is a %s (requested publish date: %s). %s %s %s
da-DK: Dette er en %s (anmodet offentliggørelsesdato: %s). %s %s %s

en: This is a %s. %s %s %s
da-DK: Dette er en %s. %s %s %s

en: This is a Past Revision (from %s). %s %s
da-DK: Dette er en tidligere revision (fra %s). %s %s

en: This is the Current Revision. %s
da-DK: Dette er den nuværende revision. %s

en: This may improve compatibility with some plugins.
da-DK: Dette kan forbedre kompatibiliteten med nogle plugins.

en: This plugin introduces a new user role, "Revisor."
da-DK: Denne plugin introducerer en ny brugerrolle, "Revisor."

en: This post type does not support Past Revisions.
da-DK: Denne post type understøtter ikke tidligere revisioner.

en: This revision is not scheduled yet. It must be approved.
da-DK: Denne revision er endnu ikke planlagt. Den skal godkendes.

en: This should usually be enabled, except to work around conflicts with other another plugin's postmeta data.
da-DK: Dette bør normalt aktiveres, bortset fra for at omgå konflikter med et andet plugins postmeta-data.

en: This was an update to a revision which is still in the workflow process.
da-DK: Dette var en opdatering af en revision, som stadig er i arbejdsprocessen.

en: This was an update to a revision which was published after further editing.
da-DK: Dette var en opdatering af en revision, der blev offentliggjort efter yderligere redigering.

en: To avoid notification failures, buffer emails for delayed sending once minute, hour or day limits are exceeded
da-DK: For at undgå meddelelsesfejl, buffere e-mails til forsinket sending, når grænserne for minutter, timer eller dage overskrides

en: To expand the Pages list, assign %s.
da-DK: For at udvide listen over sider, tildel %s.

en: To expand the Pages list, assign Listing capabilities (list_others_pages, list_published_posts, etc.)
da-DK: For at udvide listen over sider, tildel listefunktioner (list_others_pages, list_published_posts, osv.)

en: Translation Management integration
da-DK: Oversættelsesstyring integration

en: Translation retained on Revision approval
da-DK: Oversættelse bibeholdt ved godkendelse af revision

en: Trigger update on revision approval
da-DK: Udløs opdatering ved godkendelse af revision

en: Truncate Notification Log
da-DK: Afkort meddelelseslog

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
da-DK: Lås op for %s integration for at forbedre din revisionsløsning.

en: Unlock Pro Integrations
da-DK: Lås op for Pro-integrationer

en: Unschedule
da-DK: Fjern planlægning

en: Unsubmitted Revision
da-DK: Ikke indsendt revision

en: Unsubmitted Revisions
da-DK: Ikke indsendte revisioner

en: Update Modified Date
da-DK: Opdater ændret dato

en: Update Publish Date
da-DK: Opdater offentliggørelsesdato

en: Update Revision
da-DK: Opdater revision

en: Update custom fields on revision publication
da-DK: Opdater custom fields ved offentliggørelse af revision

en: Update in progress...
da-DK: Opdatering er i gang...

en: Update post before creating %s.
da-DK: Opdater indlæg før oprettelse af %s.

en: Upgrade to Pro
da-DK: Opgrader til Pro

en: Upgrade to Pro to enable this integration
da-DK: Opgrader til Pro for at aktivere denne integration

en: Upgrade to PublishPress Revisions Pro for integration with key features of these plugins:
da-DK: Opgrader til PublishPress Revisions Pro for integration med nøglefunktioner i disse plugins:

en: Upgrade to Revisions Pro
da-DK: Opgrader til Revisions Pro

en: Upgrade to Revisions Pro for integration with our PublishPress Planner Notifications framework.
da-DK: Opgrader til Revisions Pro for integration med vores PublishPress Planner Notifications framework.

en: Upgrade to Revisions Pro to send revision action notifications using the customizable %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.
da-DK: Opgrader til Revisions Pro for at sende meddelelser om revisionshandlinger ved hjælp af det tilpasselige %1$sPublishPress Planner Notifications system%2$s.

en: Upgrade to Revisions Pro to unlock Planner Notifications integration.
da-DK: Opgrader til Revisions Pro for at låse op for integration af Planner Notifications.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
da-DK: Opgrader til Pro-versionen for optimal kompatibilitet og hurtig, professionel support.

en: Use %1$sPlanner Notifications%2$s
da-DK: Brug %1$sPlanlægningsnotifikationer%2$s

en: Use WP-Cron scheduling
da-DK: Brug WP-Cron planlægning

en: Use alternate labeling: "Working Copy" > "Change Request" > "Scheduled Change"
da-DK: Brug alternativ mærkning: "Arbejdskopi" > "Ændringsanmodning" > "Planlagt ændring"

en: Use extended captions for Approve button in Post Editor
da-DK: Brug udvidede billedtekster til Godkend knappen i Indlæg Editor

en: Use this tab to make NETWORK-WIDE changes to PublishPress Revisions settings. %s
da-DK: Brug denne fane til at foretage NETVÆRK-OMFATTENDE ændringer til PublishPress Revisions indstillinger. %s

en: Users can always administer revisions to their own editable posts
da-DK: Brugere kan altid administrere revisioner til deres egne redigerbare indlæg

en: Users matching Planner > Notifications configuration get revision notifications only if they can edit the published post.
da-DK: Brugere, der matcher Planner > Notifications konfigurationen, får revisionsmeddelelser kun, hvis de kan redigere det offentliggjorte indlæg.

en: Users will need the %s to edit others' Unsubmitted Revisions.
da-DK: Brugere vil have brug for %s for at redigere andres ikke-indsendte revisioner.

en: Users will need the manage_unsubmitted_revisions capability to edit others' Unsubmitted Revisions.
da-DK: Brugere vil have brug for kapaciteten manage_unsubmitted_revisions for at redigere andres ikke-indsendte revisioner.

en: View / Approve
da-DK: Vis / Godkend

en: View / Moderate saved revision
da-DK: Vis / Moderer gemt revision

en: View / Publish
da-DK: Vis / Udgiv

en: View / Submit saved revision
da-DK: Vis / Indsend gemt revision

en: View / moderate saved revision
da-DK: Se / moderer gemt revision

en: View Knowledge Base
da-DK: Se vidensbase

en: View Past Revisions.
da-DK: Vis tidligere revisioner.

en: View it online:
da-DK: Se den online:

en: View only revisions of %s
da-DK: Vis kun revisioner af %s

en: View preview
da-DK: Se forhåndsvisning

en: View published post
da-DK: Vis offentliggjort indlæg

en: View revision in progress
da-DK: Vis revision under behandling

en: View saved revision
da-DK: Se gemt revision

en: View unsaved changes
da-DK: Vis usavedte ændringer

en: WPML Translation Management
da-DK: WPML Oversættelsesstyring

en: When a %s is published, update post modified date to current time.
da-DK: Når en %s offentliggøres, opdater ændringsdatoen for indlægget til den nuværende tid.

en: When a %s is published, update post publish date to current time.
da-DK: Når en %s offentliggøres, opdater publiceringsdatoen for indlægget til den nuværende tid.

en: When a new revision is created by any user who is allowed to submit revisions, automatically submit it.
da-DK: Når en ny revision oprettes af en bruger, der har tilladelse til at indsende revisioner, skal den automatisk indsendes.

en: With PublishPress Planner Pro, send notifications to a Slack channel
da-DK: Med PublishPress Planner Pro kan du sende notifikationer til en Slack-kanal

en: Work around cache plugin conflicts by requerying for revisions before suppressing the New Revision link.
da-DK: Omgå cache-plugin konflikter ved at forespørge efter revisioner, inden linket til ny revision undertrykkes.

en: Workflow
da-DK: Arbejdsgang

en: Working Copies
da-DK: Arbejdskopier

en: Working Copies <span class="count">(%d)</span> | Working Copies <span class="count">(%d)</span>
da-DK[0]: Arbejdskopier <span class="count">(%d)</span>
da-DK[1]: Arbejdskopier <span class="count">(%d)</span>

en: Working Copy
da-DK: Arbejdskopi

en: Working Copy creation requires role capability
da-DK: Oprettelse af Arbejdskopi kræver rollekapacitet

en: Working Copy ready
da-DK: Arbejdskopi klar

en: You are not allowed to manage revisions.
da-DK: Du har ikke lov til at administrere revisioner.

en: You can also specify %1$sdefaults for site-specific settings%2$s.
da-DK: Du kan også angive %1$sstandarder for site-specifikke indstillinger%2$s.

en: You're using PublishPress Revisions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
da-DK: Du bruger PublishPress Revisions Free. Pro-versionen har flere funktioner og support. %sOpgrader til Pro%s

en: [%s] %s Publication Notice
da-DK: [%s] %s Offentliggørelsesmeddelelse

en: [%s] %s Updated
da-DK: [%s] %s Opdateret

en: [%s] Revision Approval Notice
da-DK: [%s] Revision Godkendelsesmeddelelse

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Revisions
da-DK: Revisioner

en: just now
da-DK: lige nu

en: network-wide control of "%s"
da-DK: netværksomspændende kontrol af "%s"

en: no %s revisions available.
da-DK: ingen %s revisioner tilgængelige.

[ctx: revision date]
en: on %s
da-DK: den %s

[ctx: revisions]
en: Compare
da-DK: Sammenlign

[ctx: revisions]
en: Decline
da-DK: Afvis

en: select
da-DK: vælg

en: select recipients
da-DK: vælg modtagere

en: show current users (%d)
da-DK: vis aktuelle brugere (%d)

en: show eligible users (%d)
da-DK: vis berettigede brugere (%d)

en: unselect
da-DK: fravælg
